Privát Üzenet plugin

Üdv!











Szeretnék a portálomba egy privát üzenet rendszert, nem tudom hogy létezik e ilyen.

mármint amolyan regisztrált tagok közti üziküldőre gondolsz?

Igen

szerintem ezen az oldalon kutakodj, bár a plugint nem simerem











ui: ha jól értem a plugint nem lehet letölteni, hanem dobsz neki egy mailt, és elküldi a zipet. még béta, de mást én nem találtam.

igazából nem ilyenre gondoltam, olyanra amivel a felhasználók tudnak egymásnak üzenni





lehet inkább a fórumba rakok be egy ilyet mert ahhoz tudom hogy van

mint mondtam, nem ismerem, de ez nem az? ha a regisztrált tagoknak van Szerkesztő (Editor) jogosultságuk, akkor küldhetnek egymásnak vagy mindenkinek üzit (belép a saját admin felületére és bumm) nem? lehet félreolvastam, akkor bocs.

én ugy vettem észre hogy ez csak emailt tud küldeni





ááááááá :smiley: bakker nem vettem be aznap reggel a kéket mikor neked írtam… ez mail, nem üzi… :smiley:





bocsi, ezt de nagyon benéztem :smiley:

“private-messages-for-wordpress”





A fenti plugin a user-ek privát üzenet küldésére való.





Nekem a WP2.8.4 van telepítve és egyszercsak a kislányom azt vette észre, hogy nem akarja elküldeni a post-jait.





Néhány próbálkozás és pár nap múlva rájöttem,hogy a fenti plugin okozza.





Kikapcsoltam,akkor jó volt.:S

tudom ajánlani a Wp Private Messages -t nekem gond nélkül működik…

Sziasztok :slight_smile: Én is a WP Private messages -t használom . Nem tudna valaki ilyent ami kint ( a föoldalon is megjelenítené az ' új üzeneted érkezett …' szöveget , tehát ne csak a vezérlőpultban látszana) .Köszönöm , ha tud valaki segíteni .

Sziasztok











az előzö kérdésemre a válasz:





Telepítettem a wp-private-messages nevezetű plugint





-A témám(sablon) sidebar.php -jébe beillesztettem ezt a sort:























Ide:











http://kepfeltoltes.hu/091209/sidebar_www.kepfeltoltes.hu_.jpg











-A wpu_private_messages.php -b beillesztettem ezt:











function wpu_new_msg_control2() {





global $wpdb, $wpulang, $current_user;





$countnew = $wpdb->get_var(“SELECT COUNT(*) FROM $wpdb->prefix”.private_messages." WHERE rcpid = $current_user->ID AND status = 0");





//$msglink = “profile.php?page=”.dirname(plugin_basename(FILE))."/wpu_private_messages.php&wpu=recieved";





if($countnew > 0) { echo “

”.sprintf(__(’ %d új üzenet! ', $wpulang), $countnew)."
"; }











Így:











http://kepfeltoltes.hu/091209/private_www.kepfeltoltes.hu_.jpg











És…nálam működik. :wink:











A plugin alapból a regisztrált userek egymás közti privát üzenetek küldésére való.





Ha üzeneted jött, az értesítést meg is jeleníti a vezérlőpultban (de csak ott).





Ezért kellett ez a kiegészítés (amiért köszönet DNS-nek), hogy kint a blogrészen is értesülhessen róla a user, ha levele jött.





Így a sidebar-ban (menüsáv, oldalt a widgetek felett) is megjelenik az értesítés. Megnézni a vezérlőpultban tudja.





:wink: :slight_smile:





U.i.:minden témával nem teszteltem, de a default-tal és a nona-val működik.

Sziasztok!











WP Private Message-t használok (wp 2.9.2, téma: atahualpa 3.4.6) és nem jeleníti meg az elküldött üzeneteket. (Pedig bepipáltam, hogy mentse el.)





Másnak nincs ilyen tapasztalata? Illetve ötlet, hogy hol lehet a bibi?

Na, az elküldött üzenetek már megjelennek.





Ha esetleg valakit érdekel, az volt a baj, hogy a küldött üzenetek megjelenítését a beérkezettek megjelenítése részből másolta át a készítő… és véres verejtékkel átírtam a megfelelőnek látszó dolgokat.











Aztán már csak a törléssel vannak gondjaim, főleg az, hogy ha törlök egy üzenetet, akkor a dátumát is frissíti a törlés dátumára, pedig csak a láthatóságát kéne átírni az adatbázisban. Ezzel totál elakadtam így PHP ismeretek nélkül. Valaki megnézné nekem, hogy ha ez a törlésért felelős rész (nem teljesen az eredeti, de az is ugyanezt csinálta), akkor hogy mondjam meg neki, hogy a dátumot hagyd úgy, ahogy volt?









Code:

// Delete Private Message

function wpu_delete_pm() {

global $wpdb, $wpulang, $current_user;



$id = $_GET["id"];

$r = $_GET["r"];

if(!$r || !$id) { echo "Error #4"; return; }

if($r == "sent") { $f = "senderid"; }

elseif($r == "recieved") { $f = "rcpid"; }

else { return; }



$pm = $wpdb->get_row("SELECT * FROM $wpdb->prefix".private_messages." WHERE id = $id", ARRAY_A);

if($pm[$f] == $current_user->ID) {

if($f == "senderid") {

if($pm['tosee'] == 1) {

$wpdb->query("UPDATE $wpdb->prefix".private_messages." SET fromsee = 0 WHERE id = $id");

}

if($pm['tosee'] == 0) {

$wpdb->query("UPDATE $wpdb->prefix".private_messages." SET fromsee = 0 WHERE id = $id");

}

}

if($f == "rcpid") {

if($pm['fromsee'] == 1) {

$wpdb->query("UPDATE $wpdb->prefix".private_messages." SET tosee = 0 WHERE id = $id");

}

if($pm['fromsee'] == 0) {

$wpdb->query("UPDATE $wpdb->prefix".private_messages." SET tosee = 0 WHERE id = $id");

}

}

echo "".__('You have successfully delete the message.', $wpulang)."";

}

else {

echo "

".__('Hack Attempt: You don't allowed to delete this message!', $wpulang)."

";

}

}

Már mindegy… User Messages-re váltok…

Ezek közül melyik tud magyarul?





(s hol a po-mo, ha van…?)

[attachment=129:lang.zip] Ez a bővítmény szépen dolgozik a WordPress 3.0-án is (Én egy INSIDE alatt üzemeltetem, és minden gond nélkül megy.)











És, ha már kellett, le is fordítottam, csatolom. :slight_smile:

  1. private-messages-for-wordpress




  2. wp-private-messages




  3. User Messages











    Ezt a három plugint biztosan emlegették fentebb (többet is, de azok nem az igaziak).











    Ezért merészkedtem megkérdezősködni, hogy mellik van magyarítva…











    Csak rájövök egy idő után - úgyhogy nagy köszönet Győzőnek!

Bocsánat! A nyelvi fájl csatolásával a linket felülírtam: http://wordpress.org/extend/plugins/private-messages-for-wordpress/











Tehát, a Private Messages for WordPress bővítményről van szó.

Kösz, közben rájöttem, és akartam is szerkeszteni saját szövegemet - de a gép aszonta, hogy nincs nekem ahhoz jogom. Tegnap még volt.