posztok listája címkék szerint

Üdv!











Egy pofonegyszerűnek tűnő, azonban számomra mégsem az kérdéssel fordulnék Hozzátok.





Az alapproblémám az, hogy van egy sablonom ami ha címkék szerint keresek (pl rákattintok a címkefelhő egy tagjára, vagy beírom a címsorba a domainnév/tag/címkenév formulát) az alap, legfrissebb posztok listáját hozza.





Azt szeretném tudni, hogy hol, hogy és mit kell megadnom a sablonban ahhoz h a címke szerint listázás működjön? Miután angolul a theme, post és tags szavakra a sablonokban használható változókat hozza fel találatra azt sem tudom hogy kereshetnék rá :slight_smile:











Amit a sablonban találtam az csupán ennyi az index.php-ben:









Code:

if (is_tag()) $post_number = get_option('tagnum_posts');








Ha jól értelmeztem a sablont ez csupán azt a számot olvassa ki a sablonopcióiból h mennyi bejegyzés kerüljön egy oldalra.. worry.gif











Köszönöm!





ap

wp verzió





sablonod neve











Próbáltál már létrehozni egy tag.php fájlt az index.php-d tartalmával?


'codee47' wrote on '2010-09-09:




wp verzió


sablonod neve








a legfrissebb verzió van fenn (angol) és a simplepress theme-t használom.





ugyanettől a szerzőtől van másik két sablonom is, azokban sincs tag.php, de ott működik





összehasonlítottam őket, és az index.php (lekérés) valamint az entry.php (kiírás) tartalma majdnem megegyezik (a html rész más csak)





ezért szeretném tudni h mi a folyamata a tag szerinti szűrésnek mert azt hiába látom h lekéri a tömböt (global $query_string; ...) majd kiírja őket (if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post();) valamiért rossz adatokat kér le, avagy jönnek vissza, és nem tudom mivel lehet a helyes adatokat lekéretni.

mint ahogyan fönt is írtam készíts egy tag.php-t és abban hívd meg a bejegyzéseket, simán.









Code:














Így működnie kell.

'codee47' wrote on '2010-09-09:




mint ahogyan fönt is írtam készíts egy tag.php-t és abban hívd meg a bejegyzéseket, simán.





Így működnie kell.








Nem működött, viszont ezzel a megoldással könnyebben tudtam tesztelni, így megoldódott a hiba. Az index.php-ben ez a sor szerepelt:





Code:

<?php global $query_string;

if (is_category()) query_posts("showposts=$post_number&paged=$paged&cat=$cat");

else query_posts("showposts=$post_number&paged=$paged"); ?>









ezt kellett lecserélni erre:





Code:

<?php global $query_string;

if (is_category()) query_posts($query_string . "&showposts=$post_number&paged=$paged&cat=$cat");

else query_posts($query_string . "&showposts=$post_number&paged=$paged"); ?>









Így most működik és tag.php sem kell már többet, mert ha az indexben lecserélem akkor tökéletesen fut minden :)





Köszönöm a tanácsot, újra tanultam vmit :))

Köszi, hogy megosztottad a megoldást. Érdekes pedig a tag.php pont erre való.


'codee47' wrote on '2010-09-09:




Érdekes pedig a tag.php pont erre való.








Ez az amit eddig nem tudtam :) Ha létrehoztam akkor figyelembe vette, viszont ha nem volt akkor az indexre bízta a legenerálást, ami meg nem működött.





Ez a sablon ilyen öszvér mindent lekezelek két fájllal szemléletű csak épp az írója elrontott benne egy sort, így a keresést és a tag-eket rögtön hazavágta :)