Post-ok listázása az oldalon (csak bizonyos kategóriák)

Sziasztok! A következőben szeretném a segítségeteket kérni.





Van egy oldal, filmismertetők és hírek vannak rajta. Az oldalra a következő kategóriák vannak felvéve:





“ismertetők” - ide tartozik pár alkategória (“sci-fi”, “horror”, stb.)





“hírek”, “megjelenések”, stb.





Az egyik aloldalon meg kellene jeleníteni az összes, “ismertetők”-höz tartozó bejegyzést, ABC sorrendben. Ez már nagyjából meg is lenne, egyelőre formázatlanul:











http://www.blizzhax.hu/cinegore/?cat=11











A probléma az, hogy itt az ismertetők között ott van a többi kategória bejegyzése is (pl. “Predators - Interjú Robert Rodriguez rendezővel”, ami nem ismertető, hanem hír). Gondolom valami szűrőfeltételt kéne itt megadni, csak nem tudom, hogyan. A kódot bemásolom, hogy lássátok, hol tartunk jelenleg.





Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

















query_posts(‘showposts=500&paged=’.$page_num.’&orderby=title&order=asc’); ?>




<?php while(have_posts()) : the_post(); ?>





<?php the_title(); ?>

újabb oldal a bookmarkomban, ahova ritkán rakok bármit is, szóval ezt veheted elismerésnek is.











a problémád alapvetően ott gyökerezik, hogy kategóriaszűrésnél nem tudsz oda vissza játszatni a kivételekkel, mert egy category.php-d van, és az globális.











tehát ha megadod, hogy cat=-9 akkor szivacs lesz, ha valaki a hírekre szűr, mert semmi nem fog megjelenni.











a kérdés viszont az, hogy egy kategória szűkítésbe (11) hogy kerül bele egy másik, jelen esetben az interjú, amelyhez nincs is megadva más kategória csak a hír (9).











szóval ezt nem értettem elsőre, amíg meg nem néztem a kódodat.





és szerintem ott van a lúd elásva, hogy tapasztalatom szerint a főoldalt kivéve a query post nem működik helyesen, a gyári alap meghívást próbáld ki.





ha azzal jó a listázás /jónak kell lennie/ akkor jöhet a következő lépés hogy miért 500-at akarsz egyben megmutatni? :o

Ha a lekéréshez azt írom be, hogy











query_posts($query_string . “&order=ASC”); ?>











az sajnos nem működik (direkt úgy hagytam, hogy látszódjon az oldalon)











a fő gond az, hogy ebben az esetben alkategóriánként rendezi egymás után (ha végzett pl. a horrorral, jön a scifi), ez meg így nem jó.











De lehet, hogy én értettem félre az instrukciódat.

no.





akkor először azt gobozzuk ki, hogy, ha:





http://www.blizzhax.hu/cinegore/?p=1471





Predators – Interjú Robert Rodriguez producerrel





kategóriája láthatóan csakis és kizárólag hírek+info (9)





ami a kategória listád alapján szintén láthatóan nem alkategóriája az ismertetőknek (11), akkor hogy lehet az, hogy a 11-es listában az előbb szerepelt a fenti hír?











persze MOST, ahogy másképp hívod be, máris nincs benne!





tehát a fenti problémád elvben már nincs is meg.





vagy csak a sűrű lapozás közepette én nem vettem észre?











heh: most veszem észre, a gluttony sablont rendesen átszerkesztetted, de azért kéne még csiszolni rajta itt-ott…

hát a predators lehet nincs benne és ezzel ezen probléma megoldódni látszott, viszont így van két másik gondom (ami az a. verzióban már nem volt gond, de így szép az élet!): nem teszi ABC sorrendbe a cikkeket a lekérdezés, illetve a lapozást szeretném még felülbírálni, hogy ne tizesével kelljen haladnia a júzernek. Erre tudsz esetleg konkrét megoldást javasolni?





A jelenlegi kód ez:











query_posts($query_string . “&order=DESC”); ?>

















Vagy ha ez a verzió így nem lesz jó, és az előzőből sem tudunk tökéletes megoldást szülni, valami plugin létezhet erre, ahol bejelölöm, hogy miket pörgessen ki, milyen sorrendben, stb?

















***











na, az abc sorrend és a listázás is teljesen rendben van most már ezzel a kóddal:























Abban esetleg tudna valaki segíteni, hogyan kell megadni azt, hogy ne a defalult 10 postot jelenítse meg az oldal, hanem plö ötvenet?











Köszönöm,

Nekem “ő” csinálja: http://wordpress.org/extend/plugins/different-posts-per-page/





azt, hogy a kezdőlapon pl. 10 bejegyzés jelenik meg, pl. a kategóriában 20, a cimkében pl. 40, Archívum pl. 60, pl. a kereső oldalon pedig 80 darab bejegyzés jelenik meg. (a számok csak szélsőséges példák…)











Ezen kívül képes külön-külön rendezni abc-re és időpontra…

Köszönöm szépen, kipróbálom!











UPDATE: kipróbáltam, remekül működik, köszi! :smiley:

Ezt a horrorportált én is lejegyzem, jól jöhet film tartalmának bemutatásához (eddig a port.hu-t használtam és a filmkatalógust), persze ha a legújabb premier horrorok ismertetői is benne lesznek.