Post navigáció

Köszi, kiszedtem a kódot, most már okés smile.gif











De akkor még egy alap kérdésem lenne: szövegméretet (pl. ennek a post navigációnak) hogyan állítom be? A css-ben nem láttam, akkor php-ben? Mit kell beírom?





(

ja, szóval egyszerű HTML-el is működik…

Azt pedig a css-ben kell megadnod.

külön css-e van, a plugin könyvtárában!

Sziasztok,





minden gond nélkül sikerült telepítenem a plugint, működik is, de megformázáshoz úgy tűnik kevés vagyok egyedül. Csak pár apróságot szeretnék, végül is olyasmire, mint ami Patai Lacinak van a receptem.com-os oldalán:










  1. A lap közepére rakni. Olvastam mano javaslatát, hogy a center tag-et kell alkalmazni, de a pagenavi-css-ben hova kell ezt beszúrni?




  2. Hogy lehet magyarítani? (Page helyett Oldal, és az “of” angol birtokviszonyt kifejező szócska eltüntetése). Pagenavi-css-ben nem találtam az angol szöveget, amit átírhatnék, de a plugin többi php lapjában sem.




  3. Ha több php lapon (pl. index.php, archive.php) is szerepel az “Előző” és “Következő” lehetőség, mindegyikből kell törölni, ha ezeket el akarom tüntetni? (Viszont úgy láttam, hogy egy adott post-ot ha megnyitok, és van egy csomó komment, akkor oda nem teszi ki a navi-t. Ezért nem mindegy, hogy honnan vesszük ki az “Előző” és “Következő” parancsot.)











    Köszi!

Hali!





Alapvető általános jó tanács: kiirt szövegrészletet ne .css-ben keress mert az Cascading StyleSheet vagyis stíluslap tehát megjelenítésért felelős… csak egy adott elemnek tudod mindenféle tulajdonságát állítani vele…





Az ami téged érdekel az php script tehát ott turkálj:) valami echo … ‘of’ után





A köv. előző feliratokat természetesen attól függően kell törölni, hogy hol akarod még őket használni később…: home.php- kezdő oldal category.php általános kategória lap category-5.php 5ös kategória oldala page.php - alapértelmezett oldal sablon egyebsajatoldalam.php - saját oldalsablonod …





Sok sikert!

Heló,











1.) Ok, köszi, a wp-pagenavi.php-ban azt hiszem megtaláltam, ahol át kell írni.





Átírtam, elmentettem, mégsem történt semmi:










Function: Page Navigation Options



add_action('activate_wp-pagenavi/wp-pagenavi.php', 'pagenavi_init');


function pagenavi_init() {


// Add Options


$pagenavi_options = array();


$pagenavi_options = __('Oldal %CURRENT_PAGE% / %TOTAL_PAGES%','wp-pagenavi');





2.) A középre húzás az már css, ugye? Hova kell a center tageket a css-ben beszúrni?





Köszi!

Nem ismerem, nem is néztem a plugint, de:





Szvsz az a __ szerű jel a fordításhoz kellene, szóval ha nem írsz mellé egy hu.mo-t is, akkor így nem fog menni. Talán, de tényleg csak talán, így lesz a jó:



Code:

$pagenavi_options = 'Oldal %CURRENT_PAGE% / %TOTAL_PAGES%'





Ha tageket akarsz beszúrni, akkor az a php-be (xhtmlbe) kell. Css-ben a navigációs részt tartalmazó divnek/spannek kell margin: 0 auto; tulajdonságot adnod+szélességet és oldalsó paddinget (ami lehet 0 is).





Dani

Hello wp-funok!











Érdekes ez a plugin, (Post Navigation) jó is lenne használni. Felmásolom a plugin könyvtárba, aktiválom, a beállítások menü alatt látom az új menüpontot, menthetek meg minden.





Azonban, élesben semmi változás nem látszik, mintha nem is lenne. Ugyanúgy a WP alapbeállítás, … ennyi látszik.











Mi lehet a baj?


legrosszabb wrote:

...


Felmásolom a plugin könyvtárba, aktiválom, a beállítások menü alatt látom az új menüpontot, menthetek meg minden.





Meg minden? Pontosíts, nehogy az legyen, hogy ott rontottál.


A megjelenését mennyire babráltad? Hány bejegyzésed van? Hány bejegyzés/oldal a sima WP-be a beállítás?

Csinálj egy permalink update-et.

kösz srácok, a kódot nem tettem be az index.php aljára ez volt a gond. de most már működik. thx

Helló mindenkinek!











Az lenne a kérdésem, hogy adott kategórián belül tudom-e léptetni a hozzá tartozó postokat?











Pl. van egy képek kategóriám “képek 2006”. Amikor megnézem az egyik hónapot akkor az előző következő léptetés, a postok elkészítése alapján léptet. Én azt szeretném, hogy a léptetés ne menjen ki a kategórából.











Eddig a dátummal játszottam, hogy minden egymás után kerüljön, csak felmerült a kérdés, hogy mi lesz jövőre. Amikor rendszertelen időben hozom létre a postokat.











A válaszokat előre is köszönöm.

Szerintem az egyik járható út, hogy az adott kategóriának egyedi category php-t hozol létre ( category-XX.php ahol XX a megfelelő ID).











Aztán ezen belül a meghívást kéne úgy beállítani, hogy egyrészt a teljes postot mutassa, másrészt ne listázzon annyit, amennyi alapbeálításban a wp-ben megadtál, hanem egyesével.





No ez utóbbit még én sem tudom hogy lehet, de lehet!











Aztán persze kell egy lapozó az oldal aljára, és máris sorba lehet lapozni…











Bár ez esetben egy komplett áttekintő szűrésed nem lesz, csak ha sorba nézed őket…





Úgyhogy én nem is csinálnám meg… :smiley:

Köszi.





Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű. irritated.gif

Szerintem, addig nem kell válaszolni, amíg nem világos, hogy a kérdező mit akar. (Merthogy ő se tudja…)











Vö.


Quote:

van egy képek kategóriám "képek 2006"


kontra

Quote:

Amikor megnézem az egyik hónapot


.





Na, akkor most mijapöcst nézünk? Kategória-archívumot vagy havi archívumot? Mert az egyik nem ugyanaz...





1. Ha havi archívumot nézel - nincs kategórián belül maradás. Ne erőltesd.


2. Ha kategória archívumot nézel, akkor értelemszerű...


3. Ha egyedi posztokra (single post) bámulsz, akkor is van rá kód - csak olvasd a Códexet: http://codex.wordpress.org/Template_Tags/next_post_link#Text_As_Link.2C_Without_Post_Title.2C_Within_Same_Category

Sziasztok,











miért nem tudom magyarítani a wp-pagenavi.php lapon a “Page… of” szócskát "Oldal / " -ra?





Hiába írtam át, nem változik :frowning:











// Add Options





$pagenavi_options = array();





$pagenavi_options = __(‘Oldal %CURRENT_PAGE% / %TOTAL_PAGES%’,‘wp-pagenavi’);

















Köszönöm, ha valaki tudja és segít!

Page naviban az adminban kell megváltoztatni ezt, nem kell a kódban matatni. :wink:

Huh, köszi, mindjárt lecsekkolom :slight_smile:























Sikerült!!! De tökfej vagyok, hogy ott nem néztem… Köszi a gyors választ!

Üdv!





Imént láttam, hogy a WP-Pagenavi friss verzióval jött ki. 2.60! Vajon hamarosan a többi Lesterchan-es kiegészítő is frissül? :slight_smile: