Post fejléce

Sziasztok!



Segítsetek kérlek!



Egy olyan problémám lenne, hogy szeretnék csinálni egy category lapot, amelyekben postok lennének az adott kategóriából, de az itt megjelenő leírás nem lenne a post része, hanem valami összefoglaló lenne és ha rákattintunk a post címére akkor bejöjjön a post. Pontosan nem tudom, hogy itt ezt hogy hívják, de “lead” a neve a hagyományos újságoknál.



A másik kérdés keretében azt szeretném tudni, hogyan lehet beállítani (grafikus felületről), hogy a category lapon, a post melyik képe legyen megjelenítve. Mivel borzasztóan kezdő vagyok a wp-ben, így csak más témákból nyúlok kódrészletet.



Nekem ez van, de nem jövök rá, hogy mi alapján választja ki a képet:







<?php if (has_post_thumbnail( $post->ID ) ): ?>
<?php $image = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id( $post->ID ), 'single-post-thumbnail' ); ?>



<?php endif; ?>
<?php dp_attachment_image($psot->ID, 'medium', 'alt="' . $post->title . '"'); ?>






Segítségeteket előre is köszönöm.

Remélem senki nem tartok fel, illetve ha lamer a kérdés akkor vegyétek figyelembe, hogy kezdő vagyok a wp-ben



üdv

penteka
  1. A WP-ben kivonatnak (excerpt) hívják a “lead”-et.


  2. A szerkesztés során a jobb oldali “Kiemelt kép” dobozban lehet beállítani a bejegyzéshez tartozó kiemelt képet (feltéve hogy a sablonod támogatja).



    A kódod elég érdekesen kezeli ezt:
ID ), ‘single-post-thumbnail’ ); ?>
<div id=”custom-bg” style=”background-image: url(‘’)”>

háttérképnek állítja be a kiemelt képet és
<a href=””>ID, ‘medium’, ‘alt=”‘ . $post->title . ‘”‘); ?>

a dp_attachment_image függvény (valószínűleg) a bejegyzésbe illesztett képek közül venne elő egyet és 'medium' méretben megjelenítené.