Post author: ne az legyen, aki felviszi a cikket, hanem egy megadható adat!

Sziasztok,











Egy magazin jellegű oldalt készítek, amelyen cikkek lesznek, amiket nem én írtam.





Minden cikknek van egy szerzője. Én pedig (az admin) vagyok az, aki feltöltöm a cikkeket.











Arra lenne szükségem, hogy a bejegyzések felvitelekor meg tudjak adni egy CIKKSZERZŐT, amit aztán meg is tudok jeleníteni pl. egy single.php-ba írható kóddal. A cikk szerzője tehát nem azonos az “author”-ral, jelen esetben az adminnal, aki felviszi a cikkeket.











Remélem megérthető, ahogy fogalmaztam.











Az külön nagyszerű lenne, ha ezeket a szerzőket meg tudnám jelentetni a címkefelhő stílusú widgetben is, hogy böngészhetők legyenek a cikkek a szerzők szerint is.











Létezik erre plugin vagy megoldás?











Megnéztem a “post author” jellegű pluginokat, ezek nem erre valók.











Köszönöm!











b.

Szerintem legegyszerűbben custom fields-el lehetne megoldani. Codexben megtalálod, hogy hogyan kell megjeleníteni. Minden cikk megírásakor beírod a custom fieldsbe a megfelelő értéket és kész. Csak ne felejtsd el a sablonodból kivenni az authoros lekérést :slight_smile:

Még egyszerűbbnek tűnik számomra, ha úgyis te vagy a feltöltő, hogy felviszed felhasználóként a szerzőt, majd a betöltést követően alul kiválasztod, hogy ki a szerző.











A bejegyzés szerzők szerint pedig beépített funkció, csak ki kell tenned az oldalsávba.

Köszönöm Győző, ez sajnos nem jó, mert felhasználók is lesznek, a magazin olvasói.

Épp itt tartok, de azt nem tudtam még megoldani, hogy a custom fields-ben megadott nevek egyben linkekként is működjenek, mint például a címkék. Már ki tudom rakni őket widgetbe is, de csak szövegként tudom kiíratni a mezőértékeket.

És miért ne adhatnál a regelt felhasználóknak alapjogokat, a szerzőknek meg szerzői, vagy szerkesztői jogokat?











Szerintem az egyedi mezőkkel csak túlbonyolítod a magad dolgát. Feladatnak viszont nem rossz. :slight_smile:

De a szerzőknek meg kell adni emailcímet, udernevet, jelszót… és ha van 100 szerző? Akkor ez már nagyon bonyolulttá válik.





Vagy meg lehet úszni valahogy egyszerűbben?

Mondjuk azt én se értem, hogy miért nem csinálod azt, hogy a szerzők maguk is regisztrálnak az oldaladra, kapnak szerzői,vagy szerkesztői jogot, és ők maguk töltik fel a cikket, amit te moderálhatsz, mielőtt megjelenne az oldalon…

Mert a szerzők nem regisztrálnak az oldalon. Több mint 1000 cikkről van szó, és több mint 100 szerzőről, akiknek a cikkeit mi csak fordítjuk és publikáljuk.

Akkor a helyzet annyi, hogy van 1000 cikk 600 szerzőtől és ezt fordítja 100 fordító? És meg akarod jeleníteni az eredeti szerzőt és a fordítót is?











És akkor a post author (a bejegyzés szerzője) = a fordító, a cikk eredetei szerzője pedig az eredeti szerző, illetve fordítva?











A szerzők megjelenítése pl. így:









Code:







Ennyire azért nem bonyolult smile.gif











Van 1000 cikk, kb. 100 szerző. Mindet én viszem fel (az admin) - de ennek nem kell látszani. A fordítók nem számítanak, őket sem tüntetjük fel sehol.





És lesz rengeteg olvasó, akik majd a feliratkozók lesznek.

Nos, itt tartok:











Beraktam egy custom fields mezőt a php-kba ezzel a kóddal:











ID, “szerzo”, $single = true); ?>











Ez eddig szuperül működik, elértem a fontosabbik részét annak, amit akartam.











Egy dologban kérnék még segítséget: ez még csak szövegként jelenik meg. Hogy tudnék linket csinálni belőle, hogy az azonos szerzőhöz (mezőhöz) tartozó cikkek is kilistázhatók legyenek?











Köszönöm az eddigi segítségeket is!


'boresuta' wrote on '2011-01-13:




Hogy tudnék linket csinálni belőle, hogy az azonos szerzőhöz (mezőhöz) tartozó cikkek is kilistázhatók legyenek?





Elég nehezen...





A WP-ben ott van minden ahhoz, amit akarsz, de "valódi" regisztrált szerzők esetére... nevük link, cikkek listázhatók stb.





Ha nem használod a WP-ben létező funkciókat, akkor meg kell írnod helyette a magad funkcióit.

[off]@moshu: rég nem láttalak erre örülök hogy aktív vagy még :)[/off]