plusz beállítások

Fizetős tárhelyen szeretném futtatni a wpress-t. De olyan problémám van ,hogy:











a főoldal(domain.hu/index.php) nem jelenik meg





ahhogy az index.php nevét átírom index2.php-ra kapásból működik igaz a linket kicsit elszúrja:


Code:

http://www.domain.hu//index2.php/





.


Mit kell átállítani a wpress-ben vagy a webszerveren hogy mennyen?


Vagy mit kérjek a tulajtól?





Üdv Richárd

trtk wrote:




Vagy mit kérjek a tulajtól?








Minimum azt, hogy tanulja meg a mesterségét: a webszerver beállítást.





Amúgy, az az általános tanácsom, hogy ha egy szerveren nem megy a WP indulásból - akkor onnan el kell menekülni (mert lesznek más gondok is előbb-utóbb).

Már ítam neki és azt modta hogy valamit át kell állítani hogy “szépen” fusson.





Csak gondoltam írok ide is hátha meg tudjátok mondani mi a baj. Vagy csak a wpressben kell valami állítani.





Ja és hogy én is tanuljak belőle.

Senki nem tud segíteni?





Kérlek titeket segítsetek.











Üdv Richárd

Szia trtk!











Senki nem tud olyan beállítást amit keresel. Fizetős tárhely lehet éppen az UW is.





A WP alapból megy egy rendesen beállított szerveren.





Sajnos nem írtad, hogy hol van, (mi a tárhely szolgáltató) és, hogy el lehet-e érni. Modjuk nem írtál róla semmit. Amiből ki lehetett volna indulni.





Ha írtál a szolgáltatónak, és ő beállít “valamit” akkor várd meg. Ha működik :slight_smile: ha nem működik, moshu szavaival élve “MENEKÜLJ!”.











A szervereket nem mi konfiguráljuk! Mi csak használjuk. Ezért mindíg oda megyünk, ami használható.











A hosting kérdések alatt találsz ötleteket tárhellyel kapcsolatban.











További sok sikert!

Ehhez mondjatok valamit:











kaptam választ a tulajtól és megcsinálta de nem a szerveren állított





a wp-settings.php-ba 58. sorba berakta ezt:









Code:

$_SERVER = substr($_SERVER, 1);








és ezt a .htaccess fájba:


Code:

Options - FollowSymlinks








és minden probléma nélkül működik


Valaki tudja mit jelent a kód?


Nem nagyon értek a php-hoz és szeretnék tanulni belőle

Pontosan azt jelenti, amit mondtam: nem tudja hogyan kell a szerverét beállítani, ezért matat belé a szkriptek kódjába.











Ebből semmit nem tanulhatsz, azon kívül, hogy ha már kérdezel, akkor hallgasd meg az egybehangzó tanácsokat: profi host cégnél tárold a blogodat, akik tudják, mit csinálnak, és nem kell belepiszkálni a kódba, hogy működjék.











(El tudod te képzelni, hogy egy nagy cégnél, ahol, mondjuk, van 7812 kliens és mind WP-t akar, hogy a hoszt-admin kézileg belepiszkál mindenkinek az installjába…? Kész röhej lenne!)