Plugin készítés - comment fejléc módosítása

Nem tudja valaki véletlenül, hogy miképpen lehet egy comment “fejlécébe” plusz információt elhelyezni?











Pl így néz ki a “fejléc”:



Code:



Valaki






És én ezt szeretném:


Code:



Valaki

[img]aaaa[/img]









Eddig csak olyasmire találtam lehetőséget, hogy add_filter-el a meglévő, alapban megjelenített tartalmat tudom módosítani... pl author nevét, vagy a komment tartalmát.

Plugin? Ezt szerintem CSS és sablon módosítással lehet elérni.


mp33portal wrote:

Plugin? Ezt szerintem CSS és sablon módosítással lehet elérni.





Ennél azért majd bonyolultabb lenne a dolog. Konkrétan egy olyan kis plugint szeretnék készíteni, ami a kommentelő neve mellett megjeleníti a böngészője tipusát.

comments.php ill comments-poup.php ha jól emlékszem ami a hozzászólások megjelenítéséért felel.





Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha csak include-olnál egy file-t ami megnézné a böngésző típust, majd eltárolná az adatot(ez spec. kérdéses, hogy mennyire egészséges mysqlbe…)

Ez bonyolultabb.





A komment pillanatában kéne letárolni a böngésző típust, mondjuk felvenni egy plusz sort a wp_comments táblába majd valami rejtett imput mezűbe belelehetne iratni az useragentet. De lehet valaki tud ennél egyszerűbb megoldást is.


hgrg wrote:

comments.php ill comments-poup.php ha jól emlékszem ami a hozzászólások megjelenítéséért felel.


Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha csak include-olnál egy file-t ami megnézné a böngésző típust, majd eltárolná az adatot(ez spec. kérdéses, hogy mennyire egészséges mysqlbe...)





A wp alapból eltárolja ezt az adatot. Lekérésével sincs gondom. A feldolgozásával sincs. Egyedül az a problémám, hogy miképpen szúrok be plugin segítségével a hozzászóló neve mellé plusz kódot. pl egy képet, ami a böngésző logoját ábrázolja.





Más kódhoz (pl oldalsablon) nem akarok nyúlni, mindent a pluginon keresztül szeretnék megoldani.

azt hiszem ez lesz a megoldás:











csak nem a the_content-re kell a filtert tenni…





De ez már a vak vezet világtalant (na jó neked biztos több közöd van hozzá) esete a Tóth Marival :slight_smile:

Ideiglenesen kis trükközéssel oldottam meg:









Code:



function wp_user_agent($author)

{

return $author." [img]aaa[/img] ";

}

add_filter('get_comment_author', 'wp_user_agent');








Azért kíváncsi lennék egy gánymentes megoldásra, ha esetleg tud valaki ilyet...

Ez mért gány? Műxik nem?


mp33portal wrote:

Ez mért gány? Műxik nem?





Működni működik: [DarkRPG]Blog <- pl itt :D





Egyelőre még csak a böngészők vannak meg. Majd igyekszem minél hamarabb odavarázsolni az oprendszer logoját is...





És hogy így pluginnal csináltam és nem sablonokon, meg miegyebeken keresztül, megvan az a kis plusz benne a fent említetteken kívül, hogy mindenütten megjelennek a böngészők logói, ahol hozzászólás van. Többek közt pl az admin felületen is...





Ha kész vagyok, majd közzéteszem, ha esetleg valakinek szüksége lenne rá...





(Azért bevallom, hogy a böngésző beazonosításához lenyúltam egy 500+soros függvényt a FireStats pluginból... Nem gondoltam volna, hogy van ennyi fajta böngésző... Majd átbogarászom azért a licenszüket és ha nem engedik, akkor lecserélem a saját böngészőazonosító kódommal, amivel annyi gond azért van, hogy kb csak 20 fajta böngészőt tud beazonosítani, no és azok verzióit...)





A gányságot meg most nem tudnám kifejteni, de ez biza gányolás... :P