Plugin írás

Sziasztok!





A kérdésem az lenne, hogy létezik-e magyar leírás plugin készítésre?!





Esetleg vannak olyan pluginok, a hello dollyn kívül, amin egy gyengébb programozó el tud indulni?











A válaszotokat előre is köszönöm :slight_smile:











Üdv.: Mészáros Zoltán

magyarul nem hinném, hogy van. WP codexen találsz angolul.

Amit Charlie mondott, az itt van: http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin











Itt pedig a Google-találatok között keresgélhetsz kedvedre: http://www.google.hu/search?q=wp+plugin+write&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a

Sziasztok, én már olvastam az angol változatot, jódarabig el is jutottam pluginírással, és itt jön a de:





sehol nem találok rá megoldást, hogy az adminban kiválaszthassak hoözzá egy oldalt, ahol a plugin megjelenik, és működik. Próbálkoztam az if ispage($i) megoldással, de az nem vezetett eredményre, bár a megfelelő oldalon jelent meg a plug, az összes többi oldalt üresre vágta…





Ha valakinek esetleg van rá megoldása, vagy leköröz engem googleban, az kérem segítsen.











Köszi

szerintem fogj egy egyszerűbb plugint (pl. akismet), aztán elemezgesd széjjel. amúgy szerintem erre gondoltál (akismetből)









Code:

function akismet_init() {

add_action('admin_menu', 'akismet_config_page');

}

add_action('init', 'akismet_init');



function akismet_config_page() {

if ( function_exists('add_submenu_page') )

add_submenu_page('plugins.php', __('Akismet Configuration', 'akismet'), __('Akismet Configuration', 'akismet'), 'manage_options', 'akismet-key-config', 'akismet_conf');



}

Szia,





nem egészen erre gondoltam. Admin aloldal hozzáadása még nem probléma.





tegyük fel, hogy van egy pluginom, ami kiirja, hogy hello world.





De csak és kizárólag azon az oldalon írja ezt ki a tartalomba, ahova én ezt megadtam neki. Pl. ha ráklikkelek a rólunk statikus oldalra, a plugin csak és kizárólag ott tevékenykedik. Ezt az oldalt szeretném admin szinten definiálni, és csak a kiválasztott helyen megjeleníteni.











Másik verzió, hogy akárcsak a contact form plugin, egy adott sequence beírására jelejen meg a dolog.











Több plugot már elemeztem, de ezt a részt valahogy nem találtam meg egyikben sem. Suta vagyok, lehet :slight_smile: