PHP verzió

[font=arial,helvetica,sans-serif:1boqtv4l]Sziasztok Mindenkinek![/font:1boqtv4l]











[font=arial,helvetica,sans-serif:1boqtv4l]Ezer éve nem jártam erre, el is feledtem dolgokat… de azt hiszem, nem ez a baj forrása, hiszen annyira egyszerű az egész telepítés![/font:1boqtv4l]











[font=arial,helvetica,sans-serif:1boqtv4l]Ennek megfelelően ellenőriztem a szükséges környezetet (PHP v4.3, vagy újabb, MySQL 4.0, vagy újabb - rendben), majd a linkre kattintva letöltöttem a legfrissebb verziót (3.3).[/font:1boqtv4l]





[font=arial,helvetica,sans-serif:1boqtv4l]Minden pikk-pakk ment… bár a tárhely az Ultraweben van, de nekem nem volt vele gondom. Átírtam, átneveztem, feltöltöttem - hurrá![/font:1boqtv4l]











[font=arial,helvetica,sans-serif:1boqtv4l]Indítanám a telepítést - erre azt írja, hogy “A szerveren futó PHP verziója 4.4.7, de a WordPress 3.3 legalább 5.2.4 verziót igényel.”[/font:1boqtv4l]











[font=arial,helvetica,sans-serif:1boqtv4l]1. Az 5.2.4 nálam nagyobbnak tűnik, mint a 4.3… szóval valahol ezt jelezni kéne![/font:1boqtv4l]





[font=arial,helvetica,sans-serif:1boqtv4l]2. Nem derül ki, hogy melyik korábbit töltsem le, amihez tényleg elég a 4.3, vagy a 4.4.7…[/font:1boqtv4l]











[font=arial,helvetica,sans-serif:1boqtv4l]Szóval jelezném is a hibát, meg némi segítséget is köszönettel fogadnék…[/font:1boqtv4l]











[font=arial,helvetica,sans-serif:1boqtv4l]Üdvözlettel:[/font:1boqtv4l]





[font=arial,helvetica,sans-serif:1boqtv4l]Mammy[/font:1boqtv4l]

Kedves Mammy:





a) “[font=arial,helvetica,sans-serif:2kpgjvoo]1. Az 5.2.4 nálam nagyobbnak tűnik, mint a 4.3… szóval valahol ezt jelezni kéne![/font:2kpgjvoo]”





Itt logikai bukfenc van:





-[font=arial,helvetica,sans-serif:2kpgjvoo]WordPress 3.3 legalább 5.2.4 verziót igényel[/font:2kpgjvoo]





[font=arial,helvetica,sans-serif:2kpgjvoo]Megfogalmazom egyértelműen: Wordpress 3.3 futtatásához : [jelenlegi php verziód] >= 5.2.4[/font:2kpgjvoo] . Magyarul: 5.2.4 vagy újabb (későbbi verziószámú)











B)





[font=arial,helvetica,sans-serif:2kpgjvoo]“2. Nem derül ki, hogy melyik korábbit töltsem le, amihez tényleg elég a 4.3, vagy a 4.4.7…”[/font:2kpgjvoo]





Persze hogy nem derül ki, mivel a régi verziók használata ERŐSEN MELLŐZENDŐ. Szinte minden új kiadásban van egy tonna hibajavítás az új funkciók mellett… Régi verziójú nyílt (vagy akár zárt) forráskódú rendszert használni (bármely területen ahol annak közvetlen internetkapcsolata van) ahhoz hasonlítható, mikor odkínálod tálcán a sok órányi fáradozásaid végeredményeként megszületett oldalad egy kedves török fickónak aki előszeretettel fogja világgá harsogni, hogy hűdefeltörte… Persze ez a legjobb eset, hogy károd nem esik csak ciki meg szívás… A lehetséges következményeket nem részletezném.

Ezek szükségesek:





    [*]PHP 5.2.4 or greater

    [*]MySQL 5.0 or greater

    [*]The mod_rewrite Apache module

    [/list]

Nem logikai bukfenc van, hanem a szükséges környezet leírása nincs frissítve. Ott még mindig 4.3-as PHP-t ír, ennek megfelelt a rendszer, ezért vágtam bele a telepítésbe.











Elhiszem, hogy kerülendő a korábbi verzió - de valamit csak kellene tegyek… mert az Ultraweb szerverén futó PHP-ra én nem tudok hatni, az adott. 4.4.7-es. Tehát vagy olyan verziót teszek fel, aminek ez elegendő, vagy más rendszert kell keressek.





Utóbbit nem szívesen tenném - ezért érdeklődtem, hátha tudja valaki, melyik volt a legfrissebb, aminek még elegendő az én adott környezetem.

"A WordPress megfelelő futtatásához a következőkre van szükséged:

http://dokumentacio.word-press.hu/wordpress-kovetelmenyek nagyon sok szempontból nem érvényes már. Ha jól megnézed még a hivatalos codex sem mindig tartalmaz up to date információkat!





Az, hogy szeretetből elkezdődött anno a dokumentáció fordítása magyar nyelvre az egy dolog, de mindig meg kell nézni, hogy időszerű-e még…





Ultraweb-en nagyon sok minden idejétmúlt, más hostot keresnék a helyedben.





Egy próbát azért mér megkérdezni, hogy nincs-e náluk php5 is feltéve esetleg… bár az sok galibát okoz ha a két verzió egyszerre van használatban. handler hozzáadásával megoldható ilyenkor a változtatás…

smile.gif Amikor utoljára erre jártam, még jó volt… smile.gif






Nem tudok váltani, mert a domain már sok helyen szerepel. Tehát a tárhely és a PHP adott. Vagy korábbi verzió - vagy más... kb. ez a választási lehetőségem. :(

mert a domain már sok helyen szerepel











htaccess redirect-el átdobod az embereket máshova. keresők átindexelik, ahonnan linkelnek rád azt trackback-pingback ill 1 blogsearch-ből látod…

Sajnos ehhez a részéhez nem értek… Egy zenekar weboldaláról van szó - nem telik másra, csak házon belüli megoldásra. Egy weboldal összeütése nem okoz problémát, a Wordpressel is jól boldogulok. De ha már a MySQL-ből kell valamit lekérdeztetni, akkor hosszas fejvakarás következik (igaz: általában addig káromkodom, amíg meg nem csinálom!). De ez a fajta háttérmunka - nekem kínai. Ráadásul a használható segédletek angol nyelvűek - én meg az oroszon szocializálódtam, és ez az alap angol, amit felszedtem, kevés a boldoguláshoz.











Tehát marad egy korábbi verzió (de melyik az utolsó, ami még futott a 4.4.7-es PHP-val???), vagy valami mást kell kitalálnom… és mert hírmotor meg eseménynaptár kéne - jó lenne, ha WP-t használhatnék, vagy ismételten jelentősen bővül majd a káromkodási szókincsem! bigeyes.gif

Azt hittem csak WP-t használtok. A költözéshez tudok adni htaccess-t majd otthonról, annyit kell művelned, hogy ha felrakod egy másik tárhelyre a cuccot, ott beállítod, megnézed hogy minden működik-e, majd a régi helyen beiktatod az általam említett szabályt ami minden kérést továbbít ilyenformán:





regicim/kaja/sajt -> ujcim/kaja/sajt stb…





így nincs kiesés-leállás stb. persze az kell hozzá, hogy ha beállítottad az új helyen akkor onnantól a régin ne változtass mert különben utána kell húznod az új helyen az adatbázist megint…

Melyik wordpress telepíthető a szerveren futó php 5.2. 0-8+etch15 verziójához?

















köszi