page template opcio eltunt az adminbol

Udv mindenkinek!











Egy nagyon furcs dolog tortent az egyik wp oldalammal. Eltunt a page template opcio az adminbol. Probaltam temat valtani, hatha ott a bibi de semmi nem tortent. A parent es a page order opciok ott vannak, de a page template dropdown teljesen hianyzik.











Quick view-ban megjelenik az opcio, de ott mindengyik oldalra csak a default sablont irja ki es ures a lista.











Tegnap frissitettem 3.2-re de ugyanaz a helyzet.











Elore is koszi a segitseget!

Szia,





ez olyankor fordul elő, amikor a sablon templatek között nincs egyedileg definiált sablon.











Vagyis, ha nincs olyan fájl, aminek az eleje úgy kezdődik, hogy



Code:

<?php

/*

Template Name:

*/

?>








Akkor ez a legördülő menü meg sem jelenik.

Eloszor is koszi a gyors valaszt!











Masodszor, tisztaban vagyok ezzel. Tudom, hogyan mukodik a dolog. Az oldal teljesen jol mukodott tegnapig. 9 kulonbozo, szabalyosan definialt sablon-t hasznalok, az oldal maga mukodott/mukodik. Csak az adminbol tunt el az egesz. Ezert nem ertem a dolgot. Azt is kiprobaltam, hogy egyenkent kitorolgetem a sablonokat a file-ok kozul de semmi…











Az oldal maga thematic alapu, ha atvaltok 2011-re vagy thematic alapra akkor sem jeleneik meg az opcio, ha van egyedi sablon a file-ok kozott ha nincs.











csak most vettem eszre, hogy a custom post template plugin sem latja a sablonokat. Nem lehet, hogy ez valami .htaccess kerdes?

Nézd, én kipróbáltam tegnap, a kedvedért, feltettem egy szűz 3.2-t és tényleg nincs page template opció.





Viszont, amikor megcsináltam az első saját egyedi sablon fájlt, akkor megjelent.











Ha nálad nem így működik, akkor valami nagy gond van.











A .htaccess-nek ehhez valójában semmi köze, mivel a sablon fájlokat natur php olvassa ki helyben a fájlrendszerről, a htaccess pedig csak a webszerver felé érkező kéréseket kezeli, és alakítja át. Normális sablonod van, vagy valami parent/child theme alapú mókolás? :slight_smile:











A 2011-ben egyébként nincsenek egyedi templatek, így ott meg sem jelenhet.

Nem hiszem, hogy ennel jobban el tudom magyarazni a dolgot, de azert megprobalom.











Ahogy fentebb is irtam, sjat keszitesu thematic child theme fut. De a lenyeg, hogy tokmindegy mire valtok egyik sablon alatt sem mukodik a dolog. Tudom, hogy 2011 alatt nincs alapbol egyedi page template, en is csinaltam egyet, de semmi. Peldaul ket hete megvettem a wp-shower egyik premium temajat, amiben 7 sablon van es tokeletesen mukodik egy masik domain alatt, mondanom sem kell ennel sem latja.











Azok a beallitasok, amik mar el vannak mentve most is mukodnek. Tehat vannak olyan page-ek, amelyeknek mar regebbrol be van allitva page template es azok mukodnek is.











A wordpress.org forumon talatam egy ket bejegyzest, hasonlo problemarol, de ott mindig azt irtak, hogy egy egyszeru sablon oda/vissza valtassal megoldodott a dolog. Olyan is volt, hogy valaki ugyanazt a nevet adta ket kulonbozo sablonnak es ezert nem mukodott a dolog.











Mar azt is kiprobaltam, hogy teljesen kitoroltem az osszes sablont es csak a 2011 maradt egyetlen sablonnal…semmi.

A dolog kezd egyre furcsabb lenni…











Az oldal amirol eddig beszeltem egy ugyfelem szerveren van, szamomra ismeretlen hoszt alatt. Szoval csinaltam egy account-ot, uj domain alatt.





zsir uj wp install, unspoken tema feltoltve…ugyanaz az eredmeny…page template dropdown teljesen hianyzik.











Ezt az egeszet megismeteltem az en sajat szerveremen(Eleven2), minden mukodik faszan.











Eddig azt hittem en k…tam el valmit, de most mar teljesen tanacstalan vagyok.

Exportaltam az egesz cuccot es atvittem a sajat szerveremre…ott minden mukodik. Masra mar nem tudok gyanakodni, csak a valami rossz php beallitasra a szerveren.