page-t szeretnék kezdőoldalnak!

szevassztok! page-t szeretnék beállítani kezdőoldalnak. hogy tudom ezt megtenni?

nos…admin felületen, megkeresed az opciók (options) fület, rákattansz, azon belül pedig az olvasás (reading) szekciót, majd itt az első opció, hogy bejegyzéseket, vagy statikus lapot szeretnél-e megjeleníteni…azt hiszem csak wordpress v2.1.x verziókban elérhető…máskülönben pedig átírod az index.php-t és meghívod az oldalad…

köszi csibe!





a problémám az, hogy nem v2.1.x verziót használok és bizonyos dolgok miatt nem is akarok frissíteni egyelőre. másrészt az lenne a célom, hogy eegy olyan oldal template-t csináltam hogy egyszerre megjelenít statikus szöveget és alá postolja az X kategória postjait.





én csak az szeretném hogy a ?page_id=2 legyen a kezdőoldal!

ez megoldhatatlan dolog 2.1 alatt? :slight_smile:

na megcsináltam…





nézd meg az oldalamon…vagyis én erre gondoltam, hogy Te erre gondolsz:)…ha kell akkor majd írom a kódot is

akkor lássuk:











fősablon (index.php)…keresd meg ezt a stringet:











majd cseréld ki erre:





ID == $do_not_duplicate ) continue; update_post_caches($posts); ?>





ezt azért csináljuk, hogy a külön blokkban listázott pósztot, oldalt, vagy akár egész kategóriát ne listázza még egyszer a blogbejegyzések közt, csak akkor kerülnek be a bejegyzés loop-ba, ha külön nem listázod őket











most van itt az a tag, ahova kerül a page-d, vagy bármi másod amit szeretnél…elég felxiblis





<?php $my_query = new WP_Query(‘page_id=XXX’);





while ($my_query->have_posts()) : $my_query->the_post();





$do_not_duplicate = $post->ID;?>





<a href="" rel=“bookmark” title=" ">



















tehát…a dőlt betűs részek szabadon szerkeszthetők…egyrészt a pagid X-ei helyére beírod a számot, ami neked kell, ha jól értettem esetedben 2…de itt definiálhatsz page helyett mást is, ha később arra lesz szükséged…





másrészt a nagyobb dőlt betűs szakasz mobilis még, azt teszel amit szeretnél, én csak az illusztrálás kedvéért tettem be a címet, de kerülhet még oda idő, szerző neve, bármi…ami viszont igaziból kell ebből a ‘the_content’ … csak azért írtam dőlttel, mert a helye azért változhat ahogy neked kényelmes…





ja és igen…én a blogom struktúrája miatt ezt layer-rel oldottam meg, és ilyetén formában a header.php-ban kapott helyet, a legvégén, a content div előtt…ugyanis ha “beleteszed” akkor allayerként fogja értelmezni és úgy jeleníti meg, mintha a legújabb post lenne…csakhát a valódi postok mögötte frissülnek…





remélem érthető voltam…






csabi

tehát a megoldás, amit alkalmaztam:











Category Visibility pluginnel megmondtam wp-nek hogy mely kategóriák postjait listázza ki a főoldalon, majd az index.php-be beillesztettem azt a loopot amelyel adott page statikus szövegét jelenítem meg.











Nagyon köszönöm a kódot, ezzel már egy következő fogfájásomat is megoldottad, ahol egy oldalon, több statikus szöveget is meg kell jelentetnem.