owner/group probléma

suphp teljesen jó egyébként. Gondolom kapod ezerrel a leveleket, hogy nem tudnak törölni :slight_smile: stb… ismerős régi történet. :smiley:

Hello!











van egy saját szerverem, ahová telepítettem egy wp-t.





Minden rendben lenne, kivéve azt, hogy ha a wp-n keresztül töltök fel egy file-t mondjuk a média galériába akkor a feltöltött file tulajdonosa nem én, hanem a root felhasználó lesz.





Lehetne a szerverre suexec-et vagy suphp-t telepíteni, de ezt szeretném elkerülni más okok miatt.





Milyen más megoldás létezik még, hogy a wp ne mint root, hanem mint user fusson?











köszönöm a segítséget előre is.











Z

Nincs megoldás.


Patai László wrote:

Nincs megoldás.





Egyértelmű és tömör válasz...


És milyen ötlet szerinted feltenni egy 'cron job'-ot és azzal mondjuk óránként egyszer beállítani a jogosultságokat?

Mondjuk ez így működhet.

elég egyszerű, van arra megoldás, hogy az adott apache process ne rootként, hanem megadott user nevében fusson.











fastcgi lesz a barátod.











http://weblabor.hu/cikkek/phpfastcgimodban

Igen, a fastcgi, de telepíteni kell hozzá a suphp-t vagy suexecet is.





Parázok, mert 100 körüli élő domain, tárhely van még a szerveren. Zökkenőmentesen kéne ezt a telepítést megoldani úgy, hogy egy oldal se álljon le.

Ha nem is ezerrel, de kapom a leveleket. J****a felhasználók is panaszkodnak.











A másik és talán nagyobb probléma ezzel kapcsolatban, hogy a cPanel egyik legújabb biztonsági frissítése tartalmaz egy olyat, hogy az adott felhasználótól csak a felhasználó tulajdonában lévő fileokat hajlandó backup-ba becsomagolni. Ami az user mappán belül nem az useré, azt nem, azt kihagyja.

Szerintem hosszútávon biztosan jobban járnál, ha átlőnéd a rendszert.

Hosszútávon biztos, de rengeteg meló és bizonytalanság szól ellene.





pl minden egyes .htaccess filet át kell nézni, és abból a php-flag eket kiírni php.ini be…











külföldi fórumokon nézelődöm már egy napja, és azt találom, hogy teljesen egyforma a támogatók és ellenzők tábora, ugyanannyi pro, mint kontra.

No… érdekesen alakulnak a dolgok.





Csak rákérdeztem a serveradminnál (indiai), hogy ő hogy vélekedi erről, erre egy laza csuklómozdulattal felpakolta a suphp-t, leállítva ezzel jónéhány oldalt a szerveren, meg több tonna 500 internal server error hibaüzenetet is létrehozott.





Szerencsére már alszik, többet nem tud garázdálkodni, így sikerül riasztanom a másik szerveradmint (görög), hogy tegye rendbe a dolgokat.





Szép lassan jönnek vissza a hibás oldalak, de van még tennivaló bőven.





Remélem minden gyorsan megoldódik… eddig csak egy user jelentkezett a hiba miatt…











péntek 13

Úgy tűnik, előzetes aggodalmad jogosnak tűnt. :slight_smile: A babonán túl… :wink:

Egy két oldal maradt már csak hibás.





Érdekességként megsúgom, hogy egyetlen egy word-presses oldal sem halt le, van ebből fent 15-20.





Viszont a j****a oldalak fele behalt, a keresőbarát url-es j-k közül mind.

Juhé, minden gyönyörű, csodás lett!





WP-n keresztül feltöltött médiafáljok az user tulajdonában maradnak, nem lesz ‘nobody’ tulaj!! php scriptek is az user alatt futnak, nem nobody alatt, a biztonság is javult ezáltal.











És végül is egy pár óra alatt megvolt az egész átállás, minden problémával együtt.











suPHP ajánlott kategória:)











kell valakinek wp tárhely?

sziasztok!











nekem meg az a problémám, hogy a csoport lesz nogroup…





ezt hogyan lehet megváltoztatni?