Online Marketing Akadémia

Sziasztok!











Friss, még ropogós. Kíváncsi vagyok a sokat látott WP guruk őszinte véleményére, az oldal alatt ugyanis a zseniális WP 2.7 fut.











Online Marketing Akadémia











A sablon saját fejlesztés, de az alapot





Brian Gardner sablonja adta. De ráismerni igazából már nem igen lehet.











A pluginek, amik még jobbá teszik a motort:




  • Akismet




  • All in one Seo Pack




  • Audio Player




  • Breadcrumb Navigation XT




  • cforms




  • Crawl Rate Tracker




  • Simple Tags




  • Sociable




  • Subscribe To Comments











    Jelenleg még béta, szóval előre is köszi a konstruktív javaslatokért! Komolyan várom!











    Köszönettel!

no, akkor kezdem! :slight_smile:










  • mozgó favicon, halálos. tiszta animgif fíling.




  • a “title” valami irgalmatlan hosszú, szinte rémisztő.




  • hehe, oma.hu-t reklámozd inkább, ember legyen a talpán, aki a hosszabb verziót megjegyzi! :wink:




  • számomra megtévesztő: az oldalmenük fejlécszíne egyezik a linkek színével. klikkelnék de ugyebár nem lehet. plusz a linkeket én a kéktől elütőbbre színezném, ez az árnyalatnyi kék nem tűnik ki eléggé. vagy legalább legyen “strong”. (további kavarodást okoz, hogy a linkfelhő megint más stílusban pompázik…)




  • láblécben az “Online marketing hírek” előtt a pötty ff2 alatt kilóg balra. szerintem eleve feleslegesek oda a pöttyök, ki lehet venni…




  • szintén lábléc, |MarketingÖtletek.hu| link hibásan van megadva.




  • használod a Breadcrumb-ot, de több aloldalon nem jelenik meg!




  • metában a nyelv angol és svéd!?




  • “Töltsd le ingyenes anyagainkat és merítsd ötleteket belőle online marketingedhez!” - vicc, hogy oda mutat, ahol leírjátok miért jó a saját 404-es oldal? :o











    hirtelen, félálomban, lefekvés előtt ennyi…

Szervusz GZS! :slight_smile:











Valóban, nem nagyon ismerszik meg az eredeti sablon.











Ránézésre megnyugtató, kellemes, szolíd - olyan, mint a szakmájában másoké; inkább kiváncsívá tevő, megolvasásra ösztökélő, mintsem elriasztó.











A cForms-nak miért a 9.3-as verzióját használjátok, mikor már a 10-es verziónál járnak? :slight_smile:











Jó ötlet a hangos blog, akár, mint akadálymentesítés is, de hol is van feltűnően jelezve?











Amit nagyon hiányolok: teljes adatvédelmi nyilatkozat (nem elég, hogy “nem adom ki a levélcímedet”), hiszen adatkezelést végeztek (többszöröset is).





Egy komoly tanácsadó azért meg kellene, hogy mondja (mutassa) ki is ő, kit képvisel, mik a hivatalos adatai, hol lehet elérni, stb, szóval a “Kapcsolatok” kissé elnagyoltak, jogilag abszolút kifogásolhatóak. (Ha online lehet rendelni pénzért, akkor kell, hogy “hivatalos nyomotok” legyen!)











A “Béta” - gondolom - nem csak a technikát, hanem a tartalmat is jelzi? Remélhetőleg villámgyorsan töltődik és tematizálódik?











A tanfolyami feliratkozást ugyan védi a visszaigazoló levél, de nem ártana előszűrni valamilyen “Milyen nap van ma?”-típusú szűrővel, és illene egy Open ID-s lehetőséget is adni.











Valami nem stimmel teljesen az antispam védelemmel: “Antispam: nem adom ki az adataidat senkinek.” Ez nem antispam-izé, hanem adatvédelmi nyilatkozat része. :slight_smile:











Végezetül egy abszolút személyes dolog: a nyelvezet.











Magyarnak magyar, az rendben van, de miért tegez? Ha csak egy vékony, fiatal, szakmabeli közönség a célréteg (akiknek van is pénze ilyen netes kiadványok megvételére, csak tárhelyre meg domainre nincs…), akkor rendben van. :wink:

@mano: köszönöm a tanácsokat, volt egy pár amit tudtam, csak még nem volt idő javítani, de volt pár dolog (pl a footerben a hibás link, vagy a 404-re mutató oldal), amit tuti nem vettem volna észre hónapokig.











Mindenképp az OMA.hu-t kommunikáljuk, mert ha a hosszú domaint meg is jegyzi valaki, halál végig begépelni… :slight_smile: A láblécben a pöttyök a a WP “widget.php” és s style közös hibája, majd javítom, de mondjuk a lábléc úgy is átalakul, nem az lesz benne, ami most de azért köszi.























@ Győző: Neked is köszönöm, a gyors reakciót!











Amikor építettük az oldalt 9.3 volt a menő cfroms-ban, nem bírok lépést tartani ezzel a gyors fejlődéssel. Frissítve lesz, de lehet megvárom a 10.1-est :slight_smile:











Adatvédelmi nyilatkozat: Igazad van, már folyamatban. Hivatalos nyom, van, csak még nem kapcsolat oldalon a megrendelés feltételei alatt van cégnév, a küldetés alatt ott vannak az alapítók bemutatkozással. De ettől függetlenül, sokkal látványosabban lesz “arca” a dolognak, ezek miatt (is) béta még az oldal. Mi is reméljük hogy villámgyorsan növekszik majd az elérhető tartalom, és anyag az oldalon, ezen vagyunk!











A “milyen nap van ma” szűrőnek nem vagyok híve, feleslegesen nehezíti feliratkozást + kommentelést. Az Akismet tökéletes, ettől jobb nem kell. 100%-osan szűr, láthatatlanul!











Ja igen, és azért tegez, mert sokkal kényelmesebb. Minden ügyfelemmel tegeződöm, személyesebb, közvetlenebb, egyszerűbb. A marketingötletek.hu-n magázódva kezdtem működni 2005-ben, ma már majd belehalok hogy Önöznöm kell, csak azért hogy következetes legyen. De Győző, ha ez Önt zavarja, innentől magázódjunk! :))))











Nah thx mégegyszer a hasznos infókat, alakítgatjuk az oldalt megfogadjuk amit fontos.





Kellenek a visszajelzések, mert egy idő után (századszor) az ember mást lát mint kellene… :slight_smile:

Kedves gzs!





Kedves Zsolt!











Más egy “belső kőr” által használatos Fórum - természetes - tegeződő megszólítással, mint egy kifejezetten üzleti oldal - természetes - Önöző megszólítással. (És akkor még nem beszéltünk édes anyanyelvünk végtelen variációjából a magázódásról… brrrr… :slight_smile: )











Hatodikán pedig megjelent a 10.1… :slight_smile:











Igen, innen-onnan megtaláltam (nagyjából) az adatokat én is (és az teljesen korrekt és szakmailag megalapozott, hogy látják a fényképeiteket a felhasználók is), de elég hiányos, ámde - ahogyan mondtad is - pótlásra kerülnek. (Ne feledjétek, hogy a hivatalos adatokban a cégjegyzék-szám feltüntetése is kötelező!)











Sok sikert! :slight_smile:

Szia Zsolti!











Bár én most nem állnék elő konstruktív tanácsokkal, csak gratulálni szeretnék a bloghoz és sok sikert kívánni a továbbiakban!











Üdv.





egy volt MÜTF-ös :slight_smile:

Hello Zsömbi, emlékszem Rád, talán a 301-ben laktál a koliban? :slight_smile: vagy 302?





Köszi a grat!

Szia Zsolti!











Az emlékezeted nem csal, 302. :slight_smile: Majd facebookon írok is Neked, most hogy megtaláltalak.