Oldalak, melyek nincsenek egyes menüsorokba

A következő gonddal szembesültem.





Szeretném azt megvalósítani, hogy új oldalt hozzáadok a már meglévőkhöz. Azonban, azt szeretném ha a felső menüsorba nem jelenne meg ez az oldal, viszont a jobb oldaliba igen.





(Tehát a topmenu-be ne, a sidebar menübe igen.)











Meg lehet ezt oldani adminból vagy marad a html kódolás?

Szerintem ezzel a kettővel meg lehet oldani:





exclude pages





Ez azt tudja, hogy a fő navigációs menübe bekerüljön-e az oldal vagy ne.





multipages widget





Ezzel több sidebar menüt is létre lehet hozni.

rosszul emlékeznék? de alap wordpress behívással is meg lehet adni, hogy egyes page-eket kihagyjon, és akkor nem kell plusz plugin sem…!!!

Syska,





Pont most töltöttem le. http://www.instinct.co.nz/hide-pages-plugin/











Az oldal irásakor berak egy plusz opciót: “Page Visibiltiy: Exclude Page from Navigation”











– A magyar fordításhoz már több cégtől kértem ajánlatot, eddig nem jött válasz :slight_smile:











UPTADE: a side menüvel nem tudom mit csinál, azt még nem próbáltam


'mano wrote:

rosszul emlékeznék? de alap wordpress behívással is meg lehet adni' date=' hogy egyes page-eket kihagyjon, és akkor nem kell plusz plugin sem...!!![/quote']


Pontosan hol? :)

éééés: nem emlékeztem rosszul:










Persze mano jol emlékszel csak kodolás nélkül szerette volna megoldani a történetet. :slight_smile:

ez nem HTML kód, hanem PHP! :wink:


'mano wrote:

ez nem HTML kód' date=' hanem PHP! ;)[/quote']


Talán a php nem kódolás? :D


Köszönöm, akkor majd így oldom meg. :)


syska wrote:

Meg lehet ezt oldani adminból vagy marad a html kódolás?








én csupán rád utaltam... :D

Úgy miként lehet, hogy csak bizonyos id-jű oldalak jelenjenek meg? mi az exclude ellentéte? :smiley:





Vagy esetleg lehet kategóriára korlátozni? Csak X kategória bejegyzései kerüljenek megjelenítésre a kezdőlapon?

include :smiley:

Szia Syska!











Ha valamit létrehozol, akkor az megjelenik. Azért hoztad - elvileg - létre, nem? Tehát, ez a logikai alaphelyzet.





Ha nem akarod, hogy - bármilyen ésszerű, vagy ésszerűtlen okból - mégis megmutattassék, akkor el kell valahogyan rejtened; ekkor exclude. :slight_smile:











Ha a kizártat mégiscsak meg akarod jeleníteni, akkor feloldod a kizárását. :wink:











És ezt a logikai játékot el lehet végezni az oldalakra is, kategóriákra is.

Egy megrendelést teljesítek és van benne egy olyan, hogy top menübe ne legyen, a sidebar menüben pedig igen. :slight_smile:





Köszönöm, ez jó megoldás. :slight_smile:


Code:









Ezt miként lehetne kibővíteni, hogy kihagyjon x,y,z, id-jű oldalakat?


Az exclude-osnál valami + Oldalak felirat jelenik meg és nem bírom eltüntetni. :(

Code:

??:)





Próba szelence

egybként a google-be beleírod, hogy “wp_list_pages exclude” és az első találat megmondja!


'hgrg wrote:

??:)[/code']

Próba szelence[/quote]

Ez az! Köszi szépen. Gúglízva is így van, megnéztem, köszi Mano!



(Amúgy a kódból a "??:)" részt is bemásoltam és nézem, hogy kerül a menübe ilyen. :D ) ??:)[/code']


Próba szelence





Ez az! Köszi szépen. Gúglízva is így van, megnéztem, köszi Mano!





(Amúgy a kódból a "??smile.gif" részt is bemásoltam és nézem, hogy kerül a menübe ilyen. :D )

Inkább nem is mondok semmit, álljon itt ez a mondat csak azért, hogy ne csak egy üres, bambán néző szmájli bárgyúlkodjon benne! :o











:wink: