Nincs megfelelő jogosultságod az oldal megtekintéséhez.

a fenti hibaüzenetet most kaptam életemben először.





szituáció a következő:





szokásos tesztkörnyezetem, az irodai belső webserverem (Apache/2.0.59 (Unix) PHP/5.1.6 DAV/2 mod_ssl/2.0.59 OpenSSL/0.9.7l, phpMyAdmin - 2.10.3)





itt szokás szerint minden rendben.











éles környezetem:





integrity nevű szolgáltató, ahova saját kezüleg kellett phpmyadmint telepítenem. eredménye, hogy az ékezeteim szétestek mint anno a challenger.





sőt, tetézve a bajt wp-login.php autentifikáció után a következő hibaüzenetet kapom: “Nincs megfelelő jogosultságod az oldal megtekintéséhez.”





nem is értem… ha valaki tudja a megoldást vagy hallja, adja át!

Hányas WP:





Ékezet-ügyben megpróbálhatos törölni a wp-config file-ból ezt a két sort:





define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8’);





define(‘DB_COLLATE’, ‘’);











A jogosultság hiba-üzenet úgy hangzk, mintha a security mode aktiválva lenne azon a PHP installáción. Megpróbálhatsz egy .htaccess file-t feltölteni a wp-admin folderbe evvel a kóddal:

















SecFilterInheritance Off




Újabb 5-let a jogosultsághoz:





http://markjaquith.wordpress.com/2006/03/28/wordpress-error-you-do-not-have-sufficient-permissions-to-access-this-page/





(az egyik WP dev blogján)

szevassz moshu! - köszi a segítéseget, vázolom a helyzetet:




  • wordpress 2.1.3 -at használok ez esetben.




  • az upgrade-es link amit küldtél sajnos nem hozott eredményt




  • a .htaccess file szintén nem hozott eredményt











    elmondom a folyamatot:





    tesztszerveren lefejlesztem az oldalt, mikor kész akkor az adatbázist kidumpolom egy .sql file-ba. FTP vel feltöltöm a fileokat a végleges tárhelyre (jelen esetben integrity), az adatbázisba importálom az .sql file-t. átírom a wp telepítés könyvtárat.





    ezután a folyamat után az oldal működik ugyan, de wp-login.php -n autentifikáció után a fenti hibaüzenetet dobja és természetesen ott van még a karakterpara.





    igencsak 20 felett járok már ami a wp-vel elkészített oldalak számát illeti és többfajta szolgáltatóval is volt már dolgom, de ezzel most meggyűlt a bajom. ilyet még nem láttam.










  • az alábbi sorok meg alapból nem voltak benne a config file-ba:





    define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8’);





    define(‘DB_COLLATE’, ‘’);











    bárkitől valami ötlet? szopatás jeligére kérném a válaszokat a szerkesztőségbe:)





    köszi előre is!

azért mert:)










  1. igen ezt láttam




  2. akkor mega szopás árán de felteszek egy ugyanolyanverziós phpmyadmin-t.




  3. szolgáltató egyedi marhaságait már elkezdtem kiküszöbölni, úgy mint default_charset, php_safemode, egyéb nyűg




  4. nem egészen értem ezzel mit akarsz mondani:)




  5. ezt még csekkolom!
  1. Jogosultság?





    Angolul: file and folder permissions, or chmod write-read-execute





    WP-ben az kell, hogy files 644 és folders 755.





    De nem valószínű, hogy az lenne a bibi… csak próbálkoztam.

alap hibalehetőségeket nyugodtan kizárhatunk:) de azért örülök hogy próbálkozol.





de persze jöhet minden ami csak eszedbe jut.

de ha megmondod nekem, hol találok phpMyAdmin - 2.10.3 install-t, már nagyon boldog lennék.





kosz

Nem a phpmyadmin verziókat emlgettem, hanem a MySQL adatbázist! A kettő nem ugyanaz! a phpmyadmin csak egy eszköz, amivel matatod az adatbázist…

jah, félreértettelek… azt akkor b*szhatom!

  • szokásomhoz híven, a problémák megoldásához mindíg írok egy summasummárumot. a megoldás igen sufni, de bevált.





    a kidumpolt .sql file-t a tesztszerver latin1-be dumpolta ki nemtudommiért… itt a collationöket átírtam latin1-ről utf8-ra, majd az ékezetetknek látszó érthetetlen karaktereket (kis ékezetes betűk és nagy ékezetes betűk) egy erre írt szkript segítségével kicseréltem (textmate macro). ezt megelőzően persze ellenőríztem, hogy az újonnan felvitt posztok már jól jelennek meg, tehát csak vígan feltöltöttem az újrakarakterizált .sql filet és láss csodát, ott vannak a szép magyar ékezetek és megfelelően jelennek meg.










  • wonder of the day: a metódus végén az admin felületre is simán bejutottam. :slight_smile: megmagyarázhatatlan, de igaz!











    mégegyszer Moshu nagyon köszönöm a segítséget!





    big respect.