Nem elérhető az oldal, miután átírtam az URL-t

Sziasztok!











Megpróbálom elmagyarázni, hogy mit szerencsétlenkedtem, segítsetek ha tudtok!











Az történt, hogy átírtam a WP Általános beállításain belül a honlap nevét és URL címét. Azután azt láttam, hogy az oldal széthullva jelenik meg (és azóta is). Ezután rögtön visszaírtam mindent a régire, de az oldal változatlanul rossz, sőt az admin belépési felületet sem tudom elérni. Eléggé kétségbeejtő a helyzet, ha lehet akkor lássatok el valami okos tanácssal :frowning:











Köszönöm!

PhpMyAdminban a site_url és a home értékeket, a wp-options táblába, írd vissza a megfelelő URL-t. Másképp szerintem nem fog menni.


'Efrud' wrote on '2010-05-04:




PhpMyAdminban a site_url és a home értékeket, a wp-options táblába, írd vissza a megfelelő URL-t. Másképp szerintem nem fog menni.








Köszönöm szépen minden visszaállt rendben, nagyon nagy segítség volt. :)


Annyi kérdésem lenne, hogy miután új domain-t adok jegyzek az oldalhoz és azt akarom, hogy az aloldalak is a http://ujdomain.com/kategoria/... formában jelenjen meg, akkor a domain megfelelő névszerverhez való rendelése mellett ugyanitt kell megadni az új url-t? Van-e más teendőm?

vagy ha nincs PhpMyAdmin elérés (van olyan szolgáltató :smiley: ), és ha tudod mit írtál be (milyen domain nevet), akkor elég ezt futtatni a böngészőben:





http://forum.word-press.hu/topic/2050-adatbazisban-szoveg-csere/page__p__24917&#entry24917





Beírod neki az új domain nevet pl. ujdomain.com + beírod neki a régi domain nevet: regidomain.com, kitöltöd az adatbázisadatokat (ezeket az adatokat kilesheted a wp-config.php fájlból), majd FTP feltöltöd a tárhelyedre ezt a fájlt és böngészőbe futtatod (megnyitod a fájlt a böngészőben [az elérési útját beírod])











Ha nem tudod mit írtál be, és PhpMyAdmin hozzáférésed sincs, akkor megírod azt a szolgáltatódnak, amit Efrud javasolt, és átjavítják ők.


'sandro' wrote on '2010-05-04:




Van-e más teendőm?








Nincs. (csak ha tárhelyet is váltottál, akkor ezek után az URL-cím utáni változtatás után át kell másolnod az adatbázisod és a fájlokat az új tárhelyre - ám ha csak domain nevet váltasz (szolgáltatót nem váltasz), akkor csak a megfelelő mappába át kell rakni FTP-én a fájlokat, majd ezt az URL-címet, amit most "elrontottál", átírod az új domain nevére = ezek után az adatbázis átáll erre az új domain névre)

'hitetlen' wrote on '2010-05-04:




Nincs. (csak ha tárhelyet is váltottál, akkor ezek után az URL-cím utáni változtatás után át kell másolnod az adatbázisod és a fájlokat az új tárhelyre - ám ha csak domain nevet váltasz (szolgáltatót nem váltasz), akkor csak a megfelelő mappába át kell rakni FTP-én a fájlokat, majd ezt az URL-címet, amit most "elrontottál", átírod az új domain nevére = ezek után az adatbázis átáll erre az új domain névre)








Köszönöm szépen! :)

'sandro' wrote on '2010-05-04:




Köszönöm szépen! :)





Sikerült nekem is elkövetni a fentihez hasonló hibát: egyszerre átírni (de rosszul ) a WordPress címe (URL-jét) is, és a Honlap címét (URL-jét) is.


Most semmi se jön fel, de FTP-vel elérem a területemet. A honlap helyett semmi se jön be, illetve (HTTP 404 Nem található) üzenetet kapom!

miti!











Gondolom, ez nem kérdés akart lenni, hanem ténymegállapítás, és a Fórumon visszakeresve megoldottad már a kérdést: az adatbázisban visszaírtad az URL-címeket és működik már az oldalad?


'Farkas wrote on '2010-05-18:




miti!





Gondolom, ez nem kérdés akart lenni, hanem ténymegállapítás, és a Fórumon visszakeresve megoldottad már a kérdést: az adatbázisban visszaírtad az URL-címeket és működik már az oldalad?





Sajnos kérdés. Azaz hol írhatom vissza, melyik fájlban a címeket. Visszaírnám, de nem találtam azt a részt, fájlt, amit át kellene módosítani. Csak a php fájlokat, és a már feltöltött részeket. A wp-configban nincs sehol elérési út, amit javíthatnék.

miti.











Ne FTP a fájlokat nézegesd, hanem SQL-ben (PhpMyAdminban):









'Efrud' wrote on '2010-05-04:




PhpMyAdminban a site_url és a home értékeket, a wp-options táblába, írd vissza a megfelelő URL-t. Másképp szerintem nem fog menni.








Ha nincs hozzáférésed a PhpMyAdminhoz, akkor írj a szolgáltatónak, hogy ezt tegye meg:


PhpMyAdminban: a wp-options táblában, a site_url és a home értékeket legyenek szívesek átírni a megfelelő URL-t.





(és azután cserélj szolgáltatót, mert az manapság már nem dukál, hogy nincs a PhpMyAdminhoz hozzáférésed)

'hitetlen' wrote on '2010-05-18:




miti.





Ne FTP a fájlokat nézegesd, hanem SQL-ben (PhpMyAdminban):











Ha nincs hozzáférésed a PhpMyAdminhoz, akkor írj a szolgáltatónak, hogy ezt tegye meg:


PhpMyAdminban: a wp-options táblában, a site_url és a home értékeket legyenek szívesek átírni a megfelelő URL-t.





(és azután cserélj szolgáltatót, mert az manapság már nem dukál, hogy nincs a PhpMyAdminhoz hozzáférésed)





Megkaptam az adatokat, és sikerült az útmutatásod alapján kicserélni az elérési útvonalat!


Működik. :)


Mint utóbb kiderült a telepítéskor megadták, de nem tudatták, mikor mikre használhatom. :( Már tudom! :)





Köszi

Sziasztok.





Én szintén költöztem,siteurl átírtam de a homet nem találom merre van?

ugyanott a második oldalon (vagy keress rá fent… mármint a régi URL-re keress rá)


'hitetlen' wrote on '2010-05-20:




ugyanott a második oldalon (vagy keress rá fent... mármint a régi URL-re keress rá)





Szia


Átírtam az url-t de semmi ...rossz az ut ebben formában a böngésző soha nem fogja megtalálni rákeresve meg semmit nem talál

'potyka' wrote on '2010-05-20:




Szia


Átírtam az url-t de semmi ...rossz az ut ebben formában a böngésző soha nem fogja megtalálni rákeresve meg semmit nem talál








Ne a böngészőben keress rá, hanem a PhpMyAdminban

'hitetlen' wrote on '2010-05-20:




Ne a böngészőben keress rá, hanem a PhpMyAdminban








:):)Ez egyértelmű volt nekem is.A böngésző írta ki nekem amiután átírtam phpmyadmin ba


Most ott tartok, hogy admin bejött de index oldal nem jön be

mert a home értéket is át kell írni (PhpMyAdminban a wp-options táblában a második oldalon)


'hitetlen' wrote on '2010-05-20:




mert a home értéket is át kell írni (PhpMyAdminban a wp-options táblában a második oldalon)





igen átírtam beírtam az oldal linkjét http://epinfo.eu

nemem ott bejön egy weblap