MySQL + PHP gondok ($wpdb)

Sziasztok,











A wp_posts táblába szeretnék egy draftot elmenteni előre meghatározott adatokkal.











A kód:









Code:

global $wpdb;

global $current_user;



$today= getdate(); //aktuális dátum

$gmt=gmdate("Y-m-d H:i:s"); //akt GMT dátum

$title= "A ".$today."-i buli adatai"; //a title részbe

$status="draft"; //draftként mentjük

$cstatus="closed"; //nem kommentálható

$type="post";



$table_name=$wpdb->posts;



$content=$T_ment; //ez egy stringekből álló tömb (Fontos,hogy egy drafton belül legyen tárolva az egész)



$insert="INSERT INTO".$table_name."(post_author,post_date,post_date_gmt,post_content,post_title,post_status,comment_status,post_type)



VALUES('".$wpdb->escape($current_user->ID)."','".$wpdb->escape($today)."','".$wpdb->escape($content)."','".

$wpdb->escape($title)."','".$wpdb->escape($status)."','".$wpdb->escape($cstatus)."','".$wpdb->escape($type)."')";



$results = $wpdb->query($insert); //elvégezzük a lekérdezést



print "Sikeres mentés"; //visszajelzés










Érdekes még,hogy miután az adott gombra kattintok,hogy lefusson ez a script,visszadob a főmenübe,szétbuherált címsorral.





Van valami ötletetek mi lehet a gond?





Előre is köszönöm,





Laci

Kimaradt a lényeg, hogy ezt honnét hívod ezt a kódot (plugin, saját php, theme functions.php).











Másrészt egy









Code:



var_dump($results);

die;








az egész kód után lehet, hogysegítene,





vagy egy


Code:



var_dump($wpdb);

die;








is hasznos lehet, ugyanis van benne last_error, ahol szövegesen benne van a hiba :)

Sziasztok!











Egy keresést szeretnék csinálni a post-ok között, ami kilistázza a keresem tömb elemei-hez hasonló, adott custom field-el rendelkező találatokat. Tehát, ha egy post meta_key kulcsú meta_value hasonló, akk adjon találatot.





A $wpdb osztályt próbálgatom, de sehogy sem akar működni :frowning:











Valahogy így kéne kinéznie:



Code:



<?php

for($i = 0; $i < sizeof($keresem); ++$i) {

$keresem[$i] = '%'.$keresem[$i].'%';

$postids=$wpdb->get_col($wpdb->prepare("

SELECT post_id

FROM $wpdb->postmeta

WHERE (meta_key = 'meta_key'

AND meta_value LIKE ".$keresem[$i].")"));



echo '
  • '.$keresem[$i].'

  • ';

    foreach ($postids as $id) {

    $post=get_post(intval($id));

    setup_postdata($post); ?>

  • <a href="" rel="bookmark" title="Permanent Link to ">


  • <?php

    }

    echo '
';

}

?>





Próbáltam már úgy is, ha simán beírom a keresett kifejezést, '%ezt_keresem%' formában, úgy sem működik :(





phpMyAdmin-ba beírva szépen megtalálja a dolgokat, word press vmit átfordít gondolom...





Tudna valaki segíteni, hogyan kéne megoldani?





Előre is köszi

Sziasztok!





Elég alap honlaphoz szeretném használni a WP-t, viszont oldalszerkesztés közben eltünt az egyik leglényegesebb lapom, ebben kérnék némi segítséget.





egy képgalériát csinálok, alig száz képpel, kb 15 lapon, ehhez csak a Simple Lightbox bővitményt használom.





Addig nem is volt baj ameddig minden lapon kevesebb mint 10 kép volt, viszont egy oldalra 40+ kép került (ez az oldal lenne az egész honlap lényege), ez már nem jelenik meg.











A phpmyadmin-ban az alábbi üzenet fogadott:





A konfigurációban meghatározott kapcsolat a kontrollfelhasználó számára nem sikerült.











A config.php-ben a jelszavak rendben vannak, a jogosultsága 640 (ezt viszont nem tudom, sok-e)











Az adatbázis állapotnál ‘csak’ a Slow_queries és a Innodb_buffer_pool_reads piros, ez viszont gondolom probléma.











A weblap címe: http://werbeluftballon.eu/ gond a Reklám léggömb/cmyk oldallal van.





A tárhely szolgáltató az www.incsystem.hu











A WP szinte teljesen az alap, csak a színeken állítottam. Bővitményeim csak a Simple Lightbox és a TinyMCE Advanced. Később kerül még bele, ameddig nem kell addig ne foglalja a helyet…

Időközben rájöttem, hogy túlcsordul. A táblázatot leszűkítve megjelenik minden. Erre létezik valami állítási lehetőség?











Sajnos a phpmyadminban jelzett hiba még mindig fenn áll, a config jogosultságait viszont lejjebb vettem (jelenleg 400), így váltottam jelszót is.