Multisite

Lenne néhány technikai kérdésem:











Szerintetek milyen erőforrásigénye lenne egy WP alapú multisite rendszernek több ezres látogatószám esetén (pontos számot nem tudok, pláne előre nem, de mivel több domainről van szó ezért elképzelhető az ezres nagyságrend)?











Melyik igérkezik jobb megoldásnak: ha egy rendszer szolgál ki több domain nevet, vagy ha annyi WP rendszert használunk ahány domain van?











Milyen mélységű fejlesztést igényelne ha szeretném a WP-t egy template kezelő rendszerrel összepárosítani? Létezik-e ilyen jelenleg? (nem fontos, hogy smarty legyen)











Köszi

mutlisite az multisite. nem csak azért jött létre, mert sok wp-t értelmes ember nem fog külön-külön frissítgetni/adminisztrálni stb, hanem azért is mert erőforrás szempontból kifizetődő. És hát a userek adminolhatók stb.





Erőforrást elsősorban processzorra értem, de hát ennek is megvannak a kötöttségei.





pld:





mysql adatbázisok kb ugyanakkorák, hisz alap wp-ket rak fel ez is [prefix]1,[prefix]2,[prefix]3 stb előtagokkal





Viszont sablonok/bővítmények és társaik-al spórolhatsz :slight_smile:





De nem a hely szokott a kritikus pont lenni ilyenkor :slight_smile:





Azért ha valami nagyobb oldalt csinálsz akkor én azt külön kezelném.





MU-nak(igen tudom h a MultiSite-ot MS-nek kéne rövidíteni de nekem még a MultiUser a megszokott :slight_smile: ) egyben előnye és hátránya az, hogy a legtöbb dolgot egyben tudod kezelni…

Köszi,











Első körben maradok a külön WP-s megoldásnál, hiszen a MU-s megoldás akkor lenne érdekes, hogyha közvetlenül egymásra épülő oldalakról van szó.





Például egy blog.hu jellegű szolgáltatás esetében célszerű a MU.











Természetesen mint minden, ez is a gyakorlatban fog kiderülni. :slight_smile:

Sziasztok!











Nekem jelenleg tökéletesen működik a Multisite -om. domain.hu; /eng /deu tehát 3 nyelvű … eddig ok. Ezek ugye egy domain név alatt futnak.











Most plusz 6 db nyelvi verzióval szeretnénk kiegészíteni, DE ezekre vettünk 6 db új domain nevet. Nem tudom, hogy erre képes e a multisite?





Átlehet valahogy irányítani ??? Mi ilyenkor a teendő ???











Valaki hasonlót gyártott már ?











Előre is köszönöm!

Igen, domain mappingnak hívják, itt találod a kiegészítőt és hozzá a részletes leírást is: http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-mu-domain-mapping/