Multiple Category Selection Widget

Sziasztok!











A problemam a kovetkezo. A Multiple Category Selection Widget hasznalata kozben hibat veltem felfedezni es nem talalom a hiba forrasat. Mivel ez a widget a kategoriakat listazza es teszi kereshetove, fo es alkategoriakat hoztam letre. Az szobanforgo oldalon a menut szinten kategoriakkal oldottam meg ugy hogy a widgetben letiltottam a megjelenesuket.











Az oldalon talalhato kategoria struktura:











Az oldalsavba epitett keresoben; Type of property (fokategoria) -> Apartments (alkategoria) Slug:[…/category/apartments/]





A menuben levo kategoriak felepitese; Apartments Slug:[…/category/apartments_menu/] Bungalow Slug:[…/category/bungalow_menu/]











Ezzel a felepitessel es a widgetben valo azonositok kitiltasaval egy szep keresot tudtam letrehozni az oldalsavban ami megfeleloen mukodik, viszont amint a menuben kattintok egy kategoriara megakad a lelegzetem, mert megjelenik egy hibas kereso (aminek nem kelle ott lenni) es teljesen szetesik az oldal.











Az oldalsavban levo kereso pillanatkepe:





























A hibas megjelenes a menuben levo kategoriakra kattintva:























Gyanitom hogy a widget okozza ezt a problemat de nem ertem, hogyan lehetseges. Az oldal sablonjaban nincs hiba, legalabbis nem talalom.





Remelem erhetoen irtam le a problemat. Kerlek titeket ha tudtok segitsetek.











Elore is koszonom: Tamato





WP

A hibas resz. Ez jelenik meg peldaul a …category/apartments_menu alatt. Valahogy nem lehet letiltani, hogy a bovitmeny ne generaljon ilyen hibat? Tanacstalan vagyok.











[html]





















Search









































































Apartments


















Bedroom 1-3 Bedroom 3-6 Bedroom


















Bungalows


















Chalet


















Duplex


















Farm


















Location xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxxx


















Price rank 1.000.000 – 5.000.000 € 200.000 – 400.000 € 400.000 – 600.000 €


















Slider


















Testimonials


















Type of operation For Rent For Sale


















Type of property Apartments Bungalows Chalet Duplex Farm Villa


















Villa






[/html]





Senkinek semmi otlete?

inkább egy szkrínshotot mutass, hogy mi a rossz/hibás.











a “widgetben valo azonositok kitiltasaval” alatt egyébként mit értesz?











amúgy nekem egy bajom van ezzel a pluginnal, képtelen vagyok bármilyen tájékoztató feliratot kirakatni, ha nincs találat! :frowning:


'mano' wrote on '2011-06-14:




inkább egy szkrínshotot mutass, hogy mi a rossz/hibás.





Nem mutathatok tobbet az oldalbol, de mar fent leirtam a problemat es mellekeltem kepet is a generalt hibarol. A kitiltas alatt azt ertem, hogy a bovitmenyben meglehet adni a kategoriak szamat es ha ezt megteszed akkor nem jellennek meg a keresoben, viszont a problema, hogy en letiltottam sok kategoriat es az elso kepen lathatod fentebb, hogy semi baj, de amikor kategoriara kattintok a menuben akkor (lathatod ezt is) megjelenik a bovitmeny es minden kategoriat listaz egy olyan helyre ahova nagyon nem kellene, nem ertem, hogy miert teszi magat a kategoriakhoz ha a widgetnel van a helye. Figyelj! Alapbol a wordpress categoria oldalan nincs egy kereso?? Nem lenne jobb kitorolni ha van? En arra gyanakszom, bar akkor sem ertem, hogy mit keres ott a plugin ha en nem oda tettem, megjegyzem az oldalsavban megfeloen mukodik. Visszaterve.. nem lehet, hogy a wordpressben a kategoria oldalon, fent az oldal tetejen egy kereso van??

Megbocsassatok, de ugy latom nem nagyon tudtok segiteni, pedig ahogy olvcasgattam a forumot feltunt, hogy sokak tul sokat is gondolnak magukrol, es amikor olyan problemat ir valaki ami tenyleg problema es ma-mar szinte konyorog akkor nagy ivben szartok a fejere. Ne haragudjatok meg, de igy van. Ez egy kritika. Hol vannak ilyenkor a wordpress mesterek es idomatorok? Problema van megoldas nincs…

Az elcsúszás egy szimpla css manőverrel javítható. A php hibához a debug módot próbáltad már?











Mellesleg megjegyezném, hogy itt nem tudás kérdése a gond. Hanem idő kérdése. Aki komolyabban ért hozzá az dolgozik, ezzel keresi a kenyerét, tehát nincs fölös ideje. Egy hiba oka több millió dologból fakadhat, ezek megtaláláshoz több információ és sok idő kell + plugin megismerése. Így, hogy nem tudsz több screenshot-ot adni, még is hogy a jó francos fenébe segítsünk?











Gondolkodj el azon, hogy amit elvársz, az tényleg egyszerű vagy csak annak látszik/gondolod.











Arcod és szád az van, logikád pedig nincs.

Sajnalom ha bantonak talatad a hozzaszolasom es ezuton mindenkitol szeretnek elnezest kerni akit megbantottam.











Az oldal itt talalhato: http://bit.ly/kXgKfj











Varom a segitsegeket amennyiben ez lehetseges. Koszonom

Kedves Tomato!











Kicsit türelmetlennek tűnsz, és - ahogyan azt Syska mondotta volt - kevés adatot adsz ahhoz, hogy segítséget nyújthasson bárki. :wink:











Melyik sablont alakítottad át?











Ha a Firebugot ráengeded, akkor láthatod, hogy melyik szekcióval van gond (egyrészt CSS, másrészt widgetbeállítási gond, vagy összeakadási is gyanítható). Az Akismet kivételével mindegyik bővítményt kapcsold ki, állítsd alapsablonra, aztán kapcsold be ezt a bővítményt. Nézd meg a hatását, és igazgassad egy kicsit a bővítmény beállításait. Ezt követően vissza egyesével a többi bővítményt, és nézni, hogy mikor ugrik el valami az alaphoz képest. Ha minden rendben, akkor sablonváltás - hatás megtekintése.





Ha ott szétugrik, akkor a sablonban kell matatnod; ugyanezzel a technikával.











A bocsánatkérésedet pedig elfogadom. :slight_smile:

ElegantEstate a tema amit atalakitottam. Koszonom a tippet, eppen most allok neki es amint vegeztem a vizsgalattal beszamolok a fejlemenyekrol. :rolleyes:

Az nagyon jó lesz; jobb a más kárából tanulni, mint leizzadni a saját balkezességünk okán, nem? :smiley:











Várjuk a beszámolódat!

Az index.php tartalmanak egy resze:



Code:



<?php global $query_string;

if (is_category()) query_posts($query_string . "&showposts=$post_number&paged=$paged&cat=$cat");

else query_posts($query_string . "&showposts=$post_number&paged=$paged"); ?>









A sablonban jelenleg a kategoria oldalon ez okozza a problemat (illetve ez is, de a masikat siman csak egy -be tettem es a kezdooldalrol eltudtam tavolitani, illetve a forrasban latszik, viszon a kategoria oldalon ezt mar nem tudom megoldani mert a fenti kod torlesevel eltunik a menuben levo kategoriak kattinthatosaga tehat olyan mintha nem is lenne. A masik dolog, hogy ez a problema azota all fent miota telepitettem a szobanforgo bovitmenyt. Valahogy nem lehet torolni vegleg? Mar kikapcsoltam a bovitmenyt de amikor megtettem akkor generalt a kezdolapra is egy szetesett keresot... (nem is ertem hogyan tud egy bovitmey tovabb mukodni ugy, hogy nem aktiv es ez meg semmi, de hogy meg utanna bemaszik a kezdolapra is az durva) Fentebb megadtam a linket az oldalhoz, valaki nezzen ra a forrasra. A featured resz legeleje a kereso aminek nem szabadna ott lenni, megjegyzem sehol nem talalom a sablon forassaban azt a resz hogy meghivja a keresot valami, pedig ott van.. Tanacstalan vagyok.)





Varom a tovabbi otleteket/segitsegeket az eltavolitashoz.


Gyozo van otleted?

Az index.php jelenleg (reszlet):









Code:









<!--<?php global $query_string;

if (is_category()) query_posts($query_string . "&showposts=$post_number&paged=$paged&cat=$cat");

else query_posts($query_string . "&showposts=$post_number&paged=$paged"); ?>

-->









<?php if(function_exists('wp_pagenavi')) { wp_pagenavi(); }

else { ?>

























S most igy jelenik meg: http://bit.ly/iwfXTp A problemat okozo kereso nem jelenik meg, viszont a --> resz az Apartments alatt ott agaskodik es nem tudom hogyan tuntethetnem el, ha a nem a kodreszletet hanem torlom akkor nagy a baj mert hibat jelez mindenhol a wordpress es az oldal meg sem jelenik. :blink:

Miért pont nekem lenne ötletem? :slight_smile: Mondtam volna…











Annyit látok, hogy ez a fizetős sablon alaposan ki lett herélve. :slight_smile: A sablonban a kereső rész benne van, teljesen felesleges volt beleszögelni ezt a bővítményt. (Lehet, hogy nem is a bővítmény keresője, hanem a sablon keresője köszön vissza?.)











Kapcsold vissza, és a beállításai között nézd meg, hogy van-e olyan, hogy végleges eltávolítás. Ha van, akkor azt használd. Ha nincs, akkor kapcsold ki, majd töröljed a Törlés funkcióval. Ha akkor sem áll helyre, akkor az adatbázisból távolítsd el a bővítmény tábláit.

Nem talalom a bovitmenyt az adatbazisban. Visszatettem az eredeti keresot de a problema nem oldodott meg. worry.gif

A bovitmeny teljes eltavolitasa megoldotta a problemat, ugy gondolom, hogy ez a bovitmeny a wordpress ezen verziojaval (3.1) nem kompatibilis, es ezert senkinek nem ajanlom a hasznalatat. Koszonom mindenkinek a segitseget. Tovabbi szep napot kivanok.

Sziasztok!











Nekem a következő problémám van:





Valószínűleg értelmezési gondom lehet :(, de mindenesetre nem bírom életre kelteni a bővítményt











[attachment=441:mcsw_12.01.jpg]











Pedig már részletesen elolvastam mindent, ami a bővítménnyel kapcsolatos (http://wordpress.org…t/installation/;http://google.hu). De semmi. Állítgattam, igaz kicsit úgy találomra.





Hmm…











Alapavetően egy olyan megoldást kerestem amire a minta szerint (már ha persze jól gondolom) ez a bővítmény képes (http://wordpress.zackdesign.biz/). Vagyis, hogy több beállítási lehetőséggel az oldalt nézegető emberke keresgélni tudjon (az én esetemben) áruk között. Én erre a mio fantázianevű sablont szemeltem ki. És persze a wp e-commerce bővítményt.





De nem jutok előre.





A kérdésem tulajdonképpen az, hogy evvel a bővítménnyel tudok ilyesmit kerestetni (termékek). És ha igen, akkor hogyan kéne telepíteni (beállítani), hogy működjön is?





Azon már túl vagyok, hogy feltöltöttem a bővítmény könyvtárba és aktiváltam is.











Üdv, és köszi minden segítséget. Elnézést, ha kicsit nyakatekerten fogalmaztam.





z