multiblog, WP vs. b2evo

Elöljáróban csak annyit, nem vagyok ipari ősláma az informatika terén, de a blogolás terminológiája nékem új, úgyhogy lehet, hogy a legjobb szándék mellett is orbitális baromságot fogok kérdezni, de mindenesetre megpróbálom …











Két hete szenvedek különféle blog-motorokkal, változatos hoszting környezetben. A hosszas nyúzás eredményeképp két jelölt maradt talpon a WP és a b2evolution.











A WP nagy előnye a rengeteg kész skin és plug-in, valamint a mögötte álló felhasználói közösség. A b2evo-nak viszont van egy pár hasznos CMS-szerű tulajdonsága ami túlmutat a szimpla blogoláson.











A b2evo “multiblog” rendszerében - ami a WP static pageire emlékeztet logikájában - egy hozzászólásnál meg tudom adni, hogy melyik blogra postolja az irományt, már amennyiben van az adott bloghoz postolási jogosultságom. A WP-nél viszont vannak static page-eim, szerkesztgethetem őket, de nem igazán láttam olyan lehetőséget, hogy bejegyzést postoljak egy static page-re.











Tudtok olyan plug-in-t ami ez lehetővé teszi, vagy ez egy olyan elvárás részemről, amit nem implementáltak a WP-be?











p.s. Sehol, senki? :frowning: