Multi Blog

Sziasztok!











Azt szeretném megkérdezni , hogy van nekem egy tárhelyem, és felraktam a wordpress-et és keresek olyan blogot a wordpress-hez amikor userek regisztrálnak akor ők tudnak nállam egy blogot létrehozni, nem tudom hogy a wordpressnek van e ilyen modulja vagy valami.











Ebben szeretnék segítséget kérni.











Előre is köszönöm a segítséget.











Köszönöm.

gratulálok:





http://www.google.hu/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahu%3Aofficial&channel=s&hl=hu&source=hp&q=wordpress++multiple+blog&meta=&btnG=Google+keresés





vagy a saját szavaiddal:





http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&hs=B43&rls=org.mozilla%3Ahu%3Aofficial&channel=s&q=wordpress++multi+blog&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=





még mindig nehéz…

http://mu.wordpress.org

Köszönöm a gyors választok, Köszönöm :rolleyes:

Sziasztok!











A következő gondba akadtam, feltelepítettem a WordPress MU rendszert és rámentem a blog-ra ott létrehoztam egyet, de amikor a hivatkozásra nyomom akkor nem jelenik meg az oldal, de észre vettem a tárhely szolgáltatónál az aldomaint nem hozza létre nem is gond, gondolom akor én létrehozom, alapbol ha aldomain hozoklétre megadom a mappa elérést, de a ilyen esetbe mit kell belle irnom? mert ezzek a lehetőségek állnak fen.











Könyvtár :





IP :





Alapértelmezett DirectoryIndex :











De nem tum mitt kell ebben az esetben belle irnom.











Előre is köszönöm a segítséget-

nem aldomain probléma… mivel az nem aldomain hanem virtualhost… wildcardot kéne hozzáadnod. le van írva. itt is többször (hostgatorhoz stepbystep)

A szolgáltatódat kérdezd a beállításokról.











De, valóban a a VirtualHost -odnak úgy kell kinéznie, hogy



Code:



ServerName domain.hu

ServerAlias *.domain.hu





feltéve, hogy aldomain alapú blogszolgáltatást használsz, és nem alkönyvtár alapút, mert ugye ezt sem mondtad, csak valószínűsíthető a hibából.





Valamint, a telepítés ELŐTT megjelent egy lista, aminek az utolsó pontja felett átsiklottál, úgy tűnik:





What do I need?


* Access to your server to change directory permissions. This can be done through ssh or ftp for example.


* A valid email where your password and administrative emails will be sent.


* An empty MySQL database.Tables are prefixed with wp_ which may conflict with an existing WordPress install.


* Wildcard dns records if you're going to use the virtual host functionality. Check the README for further details.

Igen - igen ezt nem mondtam meg nem is volt az eszembe :mellow: , igen aldomain alapú blogszolgáltatást akarok csinálni pontosan mit kell kérdeznem a szolgáltatómtol?





















'DjZoNe' wrote on '2010-03-22:




A szolgáltatódat kérdezd a beállításokról.





De, valóban a a VirtualHost -odnak úgy kell kinéznie, hogy


Code:



ServerName domain.hu

ServerAlias *.domain.hu





feltéve, hogy aldomain alapú blogszolgáltatást használsz, és nem alkönyvtár alapút, mert ugye ezt sem mondtad, csak valószínűsíthető a hibából.





Valamint, a telepítés ELŐTT megjelent egy lista, aminek az utolsó pontja felett átsiklottál, úgy tűnik:





What do I need?


* Access to your server to change directory permissions. This can be done through ssh or ftp for example.


* A valid email where your password and administrative emails will be sent.


* An empty MySQL database.Tables are prefixed with wp_ which may conflict with an existing WordPress install.


* Wildcard dns records if you're going to use the virtual host functionality. Check the README for further details.

Közben ujra felraktam, és csináltam hozzá egy fényképet és erre katintottam mint sub domain mivel nekem ez kell.











Csak akkor nem tum mit kell kérdeznem a szolgáltatomtol?

Hát most már nem értem a szolgáltatóm mond, ők azt mondják hogy amikor az aldomain létre hozzom az ügyfél kapuban a szolgáltatonál akor akor a következő mappához kell hogy hivatkzon , és a következp részekben lehet ezzeket megadni,




  • Könyvtár




  • IP




  • Alapértelmezett DirectoryIndex

















    Azt mondták a táhelyre kell hogy hivatkozon az aldomain, edig rendben ezt megtudom ,de mire hivatkozon gondolom a wordpress-re de azon belül merre…











    Szolgáltatónak az üzenete.










  1. cél mappa létrehozása a tárhelyen




  2. aldomain létrehozása az ügyfélkapuban (12-24 óra amíg frissül)




  3. wordpress

'Michel' wrote on '2010-03-23:




Hát most már nem értem a szolgáltatóm mond, ők azt mondják hogy amikor az aldomain létre hozzom az ügyfél kapuban a szolgáltatonál akor akor a következő mappához kell hogy hivatkzon , és a következp részekben lehet ezzeket megadni,


3. wordpress








Ez nem fog így menni.





Azt kérdezd meg, hogy hajlandók-e neked a meglévő virtualhosthoz wildcard-al beállítani a domaint a webszereveren, illetve, hogy a DNS-t lehet-e úgy módosítani, hogy ne aldomaineként kelljen hozzáadni, hanem az is wildcard módon működjön.

Ezt irták még a te kérdésed elött.











.htaccess engedélyezve lett.

a DNS-t lehet-e úgy módosítani, hogy ne aldomaineként kelljen hozzáadni, hanem az is wildcard módon működjön.





Ezt olvasd el újra… és újra… és picit (wiki oldal 2 perc) nézz utána a DNS nek és olvasd el mi a fene az a wildcard (újabb 2 perc) és rögtön látod hogy itt szó sincs htaccess használatról… (mármint persze lesz szó, de ezen már túlvagyunk a nélkül nem lenne egyáltalán MU-d :slight_smile: