MU telepítési hiba

Ide is beteszem, mert a telepítéseknél nem kaptam választ.











Szeretném feltenni a Wpmu-t, letöltöttem innen, feltettem, mikor futtatnám az installt a





következő hibaüzenetet kapom: Not Found











The requested URL /wp-admin/install.php was not found on this server.











… és valóban a wp-admin könyvtárban nincs is install.php fájl.











Akkor mivel indul a motor mert a szívatás már megvolt.

ne innen toltsd le, hanem az eredeti helyrol: http://mu.wordpress.org/

Azt is letöltöttem már, abban sincs … hogyan indul ez ???





Néz meg már légyszíves mert kezdek már a kardomba dőlni …

Szokol olvasni readme file-okat? Vagy Codexet?





http://codex.wordpress.org/Installing_WPMU











Mindkét helyen ez van:





4. Run the WordPress MU installation script by accessing index.php in your favorite web browser.










Közben már ezt is elolvastam, a következő hibaüzenetet kapom:











Problem in wp-config.php - $base is set to BASE when it should be the path like “/” or “/blogs/”! Please fix it!











A config.php úgy konfiguráltam, ahogy a telepítési útmutatóban le van írva, de itt is akkor mást kellene…

Tárhelyre teszed fel, vagy saját gépen (localhost) kísérletezel? Mert a localhoston kicsit szivatós. Hasonló gondba ütköztem, mikor kipróbáltam, aztán a lépésről- lépésre történő művelet, sok-sok odafigyeléssel oldotta meg a gondot.

Fizetős tárhelyre teszem, már újra csináltam az adatbázis, más név, más password de ugyanez a hiba.











Mi lehet még ??? WP simán megy ez meg kapufa :frowning:

Nem tudom jó helyen járok, írok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Tölteném fel a honlapom, de amikor megnyitom az oldalam, a baloldali menüsorban csak a Profil és az Eszközök menüpont látható, a többi- Oldalak, Bejegyzések…- nem, így nem tudom írni a honlapot. Ha tud valaki segíteni abban, hogy hogy vakarjam elő a tőbbi menüpontot, kérem írjon ide: capari.balazs@vivamail.hu.





Köszi

Fordított sorrendben:




  • nem szoktunk emilezni, gyere ide vissza, ha segítséget akarsz




  • biztos, hogy adminként vagy bejelentkezve?




  • Mindig írjál részleteket: új install avagy mi? Link?




  • ha a WP MU-val készül az oldal, akkor jó helyen jársz. Egyébként nem.

Tehát addig jutottam, hogy a hiba config.php a base-nel meg kell adni a past,de már ezerféle képpen beírtam, de egy sem jó, az alábbi a hiba üzenet.











Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in /home/tenthu/public_html/wpmu/wp-config.php on line 14

Azt nem próbáltad, hogy nem készíted el előre a wp-config.php-t hanem rábízod a telepítőre?





Az adatbázis szerver neve “localhost”? (godaddy-nél pl nem az interneteuropánál igen)

Kipróbáltam, ugyanazt a hibaüzenetet kaptam:





$base is set to BASE when it should be the path like “/” or “/blogs/”! Please fix it!











Interneteuropánál vagyok. Láttam a másik topikban neked sikerült feltenni, leírnád a lépéseket mert, most teljesen tanácstalan vagyok :frowning:

A godaddyhez telepítettem:





-ftp-vel felmásoltam a tárhelyre





-beírtam a böngészőbe a domaint





-megadtam az adatbázis hozzáférést











ennyi volt.

Okosabb nem lettem, én is ezt csináltam… lehet, hogy a szolgáltatómnál lesz a





hiba.

Hát most próbából feltettem az interneteuropánál és jelentem simán felment. (bár a hiba itt is ugyanaz, ha külön domaint akarok egy blognak).



Quote:




"A WordPress MU telepítőjének automatikusan létre kell hoznia awp-config.php fájlt.


Kézzel csak akkor érdemes átírni a beállításokat aconfig fájlban, ha a telepítő ezt nem tudja megtenni


(nincs írási jogaés ehhez hasonlókra lehet itt gondolni)."








Az idézet innen





Helló:)


Most raktam fel a WP_MU-t a 000webhost-ra és a fentiek szerint,vagyis egyszerűen.


Csak gondoltam,hogy szólok,hátha jól jön valakinek ,hátha segíthettem ezzel.


(ahogyan nekem is jól jött,mert előbb próbáltam úgy,mint a sima WP-t meg ahogyan itt a Fórumon is olvasgattam,de nem ment,


aztán találtam az iménti oldalra.


Most ugyan van még egy kis gondom,mert valami hibaüzenet is jött a "sikeres install gratula" mellé:






Quote:







Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!


To use the subdomain feature of WordPress MU you must have a wildcard entry in your dns."








Valamit már olvastam valahol talán itt is erről a "wildcard"-ról,


úgyhogy megyek is gyorsan és igyekszem megérteni a probléma okát.


Remélem sikerül ez a MU- ötletem,mert már nagyon rám férne.


Ui. 000webhost ingyenes és nagyon jó is,van rajta a megengedett 5 aldomainem és külön wp mindegyiken,


de gyakran válnak elérhetetlenné.


Gondolom talán a "túúúúlterheltség" miatt",


már amennyire az én még csak készülő dolgaim lehetnek "túúúúlterheltek" laugh.gif


Én vok "túúúúúlterhelve" már nagyon inka ezektől a netes "trükköktől" , de ezt most hagyjuk.


Szóval ezért azt ötlöttem ki,h inka csak MU-t használok és azon talán 2-3 sablont ,ha sikerülne.


Meglátjuk.


Ismerem a véleményt az ingyenesekről,ne is mondjátok.


Inka drukkoljatok;)


Én nagyon igyekszem,de egyenlőre nekem csak erre futja tisztességgel.


De azzal tényleg megérdemlem.(-ném szvsz)





Azért az jobb volna,ha volna komplett magyar infó a MU-hoz is.

http://wpvideo.hu/wordpress-mu-es-a-buddypress-telepitese/





:slight_smile:











Én azt hiszem, hogy az aldomainos 'módszer' nem megy ott. De azt hiszem almappás 'módszerrel' kiválóan működik.





(lehet tévedek, de ott még nem próbáltam. Csak a 000space.com-on) :slight_smile: