MU átirányítás

Jóreggelt!











Tegnap sikerült működésbe hoznom a multisite részét a wordpressnek, viszont a legvégén mégis akadt egy problémám. A al.domain.hu oldalam átírányítódik a domain.hu-ra. Először a htaccess-re gyanakodtam, ami most így néz ki:



Code:

#

# www.domain.hu www nélkülire irányítása

#

Options +FollowSymLinks

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} .

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^domain.hu

RewriteRule (.*) http://domain.hu/$1 [R=301,L]



# BEGIN WordPress



#RewriteEngine Off

#RewriteBase /

#RewriteRule ^index.php$ - [L]

#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

#RewriteRule . /index.php [L]



RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteRule ^index.php$ - [L]



# uploaded files

RewriteRule ^files/(.+) wp-includes/ms-files.php?file=$1 [L]



RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d

RewriteRule ^ - [L]

RewriteRule . index.php [L]



# END WordPress








Amikor a 2. RewriteEngine-t Off-ra állítottam, akkor működött, de ugye a cikkek meg a többi nem, így ezt hagyom így. Viszont amikor megpróbáltam azt hogy mindent kitörlök a htaccess fájlból, akkor is átirányítódott. Kérdésem az lenne hogy a wp kezelőfelületén kell-e állítani valamit vajon hogy ez működjön? Mert gondolom akkor ott lesz valami, ami nincs rendben és ezért átirányítja.

A megoldást -bár egész nap kerestem- még nem találtam meg, viszont még annyit hozzátennék az előzőekhez, hogy más aldomaineket nem irányít át a főoldalra. (Pl. forum.domain.hu oldalt nem irányítja át)

wildcard dns&virtualhost hozzá lett adva?

Igen, hiszen mint írtam az oldal ha nem iranyitodik át, bejön.





Egyébként átolvasva a kérdésem, rájöttem a megoldásra. Így tiszta fejjel :slight_smile: A www-s atiranyitasban ha jól látom akkor minden aldomaint a www nélküli domainra irányít át. Lehet ez a gond? Most mar nem tudom kipróbálni, mert mennem kell, de majd meglátom.

















Mindenesetre köszönöm, hogy raneztel a topicra!