MiVIK

Miskolci Városi Könyvtár és Információs Központ > http://www.mclib.hu Ennek az oldalnak vagyok szülőatyja és webmestere (amikor dolgozom). :slight_smile:











Wordpress motorral, egyedi, saját készítésű sablonnal. A külcsínről direkt nem írnék, az intézmény arculati kézikönyve év végére lesz kész (elméletileg), akkor majd mehet rá a makeup.











Viszont kód-szinten van benne két megoldás, amit megosztanék, hátha valakinek hasznos lesz.










  1. A főoldali Kiemelt programok doboz nem a standard ASC vagy DESC order alapján épül fel, hanem custom field-ből veszi a rendezés forrását. Egy programajánló írásakor a poszthoz meg lehet adni egy “Date” cusom field-et, YYYY/MM/DD ÓÓ/PP/MP formátumban (Y/m/d H:i:s), a loop pedig a következőképp néz ki:









Code:

<?php // Bevizsgálja a szerver dátumot-időt az összevetéshez.

$todaysDate = date('Y/m/d H:i:s');

?>





<?php $my_query = new WP_Query('category_name=programok&showposts=1&meta_key=Date&meta_compare=>=&meta_value=' . $todaysDate . '&orderby=meta_value&order=ASC');

while ($my_query->have_posts()) : $my_query->the_post();

$do_not_duplicate = $post->ID;?>



// Kiemelt loop tartalma



<?php endwhile; ?>



<?php $my_query = new WP_Query('category_name=programok&showposts=4&offset=1&meta_key=Date&meta_compare=>=&meta_value=' . $todaysDate . '&orderby=meta_value&order=ASC');

while ($my_query->have_posts()) : $my_query->the_post();

$do_not_duplicate = $post->ID;?>



// Csak címeket megjelenítő loop tartalma



<?php endwhile; ?>








Azaz a custom field-ben megadott Date (értelemszerűen a rendezvény dátuma és ideje) alapján rendez, ASC orderben (vagyis mindig a legaktuálisabb van legfelül). A szerveridővel összevetve pedig ha a rendezvény már elmúlt, akkor a loop egyszerűen átugorja. A második loop offset=1 változója segít elkerülni a duplikált megjelenítést.





(Forrás)





2. A másik az excerpt-ek mellett megjelenő képekkel van kapcsolatban. Annyit szívtam már életemben a timthumbbal és társaival, hogy valami más megoldás kellett, ami működik feltöltött és csak hivatkozott képekkel is, lehetőleg custom field nélkül. A functions.php-ban szerepel egy ilyen:





Code:

function catch_that_image() {

global $post, $posts;

$first_img = '';

ob_start();

ob_end_clean();

$output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches);

$first_img = $matches [1] [0];



if(empty($first_img)){ //Defines a default image

$first_img = "";

}

return $first_img;

}








Ez automatikusan kiemeli a postban szereplő első képfájl url-jét, legyen az saját, vagy távoli szerveren. A loopon belül az alábbi rész húzza be az excerpt fölé/mellé:





Code:

<?php the_title(); ?>








Ezt aztán egy divbe rakva vagy classt rendelve hozzá lehet CSS-ben formázni (alignment, max-width stb.).





(Forrás)





Ahogy látható, az ötletek nem az enyémek, csak a szükséges módosításokat írtam a kódokba. Azért linkeltem, ismertettem őket, hogy ha valakinek hasznosak, ne járjon úgy, mint én, hogy hetekig keresi... :D

Ez hasznos tut köszönjük.:slight_smile: Az oldalad meg pofás és áttekinthető…:slight_smile: Nekem tetszik.

Helló!





Tényleg tök jó az oldal, átlátható, letisztult, és kinézetre is illik egy könyvtárhoz :slight_smile:





Egy apró szépséghiba: footerben azért hivatkozhatnál a Wordpressre…

Koszonom.





A blogok eseteben mindig meghagyom a footerben a linket. Mivel ez kozintezmenyi weboldal, rendelkeznie kell hivatalos impresszummal, ott kell feltuntetni minden szerzosegi/technikai informaciot. Ez elmeletileg rendelkezesben van rogzive minden kozintezmeny/kozintezet szamara. Ezert a motor es a hsot is ott van feltuntetve.

a te általad használt dátumos megoldást használom én is az eseménynaptáramban, mert cseszettül egyszerű és így nem kell hozzá külön plugin.











a képes megoldást én is köszönöm, ez jó lesz még később.

Ok, akkor nem szóltam :slight_smile:





a képes megoldás meg tényleg jó! lementve :slight_smile: