Mikroadatok, Shema.org de hogy működik ez a WP-n?

Sziasztok!



Tavaly ősszel jöttek a keresőkben a találati eredmények között a mikroadatokkal feltöltött keresési eredmények. Azaz a találati listában már nem csak a Title, Description és az oldal linkje jelennek meg.



Megjelentek az weboldal mikroadatai is.


  • szerző képe, G+ linkje,


  • Az oldal kiemelt képe,


  • az oldal ˝csillagos˝ értékelése,


  • és amit úgy gondol a G, hogy fontos lehet nekünk.



    Amit tudtam elolvastam erről a neten. Ennek eredményeként megtaláltam a schema.org oldalt, leírást a szemantikus webről, leírást, hogy hogyan működik a szerzőség, a kiadóság kezelése és megtaláltam hogyan lehet ellenőrizni a megadott metadatokat, hogy jól csináltuk-e.



    Sikerült megadnom a WP oldalamon a Mikroadatokat a schema.org szerint. Szépen létrejönnek az Item-ek. Sikerült beállítanom a szerzőséget, a kiadó igazolását és a ˝csillagos˝ értékelést is. Minden gyönyörűen működik és a strukturális adatok ellenőrző is kihozza, hogy jól csináltam.



    Amit nem sikerült megcsinálnom és ebben kérem a segítségeteket:1. A WP külön kezeli a címet. Így nem tudom egy Item-be rakni az oldal tartalmát és a címét. Pedig ezek egybe tartoznak és egy Item-be kellene lenniük.


  1. Nem tudom elérni, hogy az oldal fő képét megjelenítse a találati listában.



    Az 1. pontban leírt problémára van egy ötletelésem, miszerint valószínű a sablont kéne átírni vagy csinálni egy sablont mej már támogatja a Mikroadatokat. De ebben a megoldásban nem vagyok biztos. Én nem programozó vagyok!



    A 2. pont-ra semmi ötletem sincsen. Végignéztem rengeteg weboldalt, ahol ez már működik. Kipróbáltam de még nincs eredmény.



    Ha van valami ötletetek nagyon megköszönöm!

    Üdvözlettel:



    Peer András