Menüpontok másképpen és Kiemelt kép linkből?

Sziasztok!











Nemrég kezdtem el ismerkedni a wordpress-el, és két dologra nem találtam eddig még magyarázatot.











Az első: Szeretnék létrehozni a már meglévő Oldalak mellé olyan menüpontokat, amikben csak egy-egy tag bejegyzéseit lehetne látni (mondjuk a menüben a Hírekre kattintva a http://www.oldalam.hu/?cat=11 -et látnám), vagy egy-egy külső linkre mutatnak.





Lehetséges ez valamiféle pluginnal, vagy php-val közeli barátságot nem ápoló megoldással?





(Végső esetben php-s segítség is jól jönne, de annyira nem értek hozzá, hogy minden lépést el kellene magyaráznotok.)











A második pedig az, hogy kiemelt képként csak a merevlemezről feltöltött képeket fogadja el, ha egy képlinket szeretnék megadni, akkor nem bukkan fel a Kiemelt kép gomb. Van erre is valami plugin/ más megoldás?











Elnézéseteket kérem, ha valamelyik kérdés már elhangzott korábban is, körülnéztem, de nem találtam rájuk választ.











Válaszotokat előre is köszönöm!





Miklós

Az első problémára már jött is megoldás egy kollégától, csak a másodikra, a képlink kiemelt képként való elfogadtatására nem találtam.


'Miklós' wrote on '2011-07-08:




Az első problémára már jött is megoldás egy kollégától, csak a másodikra, a képlink kiemelt képként való elfogadtatására nem találtam.








Megosztod az első problémára a megoldást?