Menüfa elrejtése

wp 2.3.2 alatti blogot most frissítettem 2.5-re.











Az oldalrészeket a blog kirakja jobb oldalra. Faszerkezetben.











kb.:





Első oldalrész





-al1 oldalrész





-al2





–alal1





–alal2





-al3





Második oldalrész











Nos én nem szeretnék faszerkezetet, hanem csak a gyökérelemeket szeretném megjeleníteni (Első oldalrész, Második oldalrész).











A régi verzióban úgy oldottam meg, hogy az Első oldalrész mellé csináltam egy Első_oldalrész_rejtett-et, amit nem publikáltam, és ehez kapcsoltam minden az Első oldalérsz alá tartozó, faszerkezetben megjeleníteni nem kívánt oldalt. (és persze az Első oldalrészről belinkeltem őket, hogy azért elérhetőek legyenek)











Most a frissítés után megjelentek ezek is, mintha a gyökérben lennének:











Első oldalrész





al1 oldalrész





al2





alal1





alal2





al3





Második oldalrész











Ha publikálom a rejtett gyökérelemet, akkor meg:





Első oldalrész





Elso_oldalrész_rejtett





-al1 oldalrész





-al2





–alal1





–alal2





-al3





Második oldalrész











Hogy lehetne ezt megoldani??? Van esetleg valami plugin, vagy csak át kell állítani valamit?

hat van egy elég barbár, de megoldásnak megoldásjavaslatom:





sidebar.php-ben mikor a listát generálod akkor ezt a függvényt hívod meg:wp_list_pages(’&title_li=’ ); nos ehelyett a wp_list_pages(‘depth=0&title_li=’ );-t hívd meg… elvileg ennyi ha jól értettem a problémát…:slight_smile:

http://codex.wordpress.org/Template_Tags/wp_list_pages


hgrg wrote:

hat van egy elég barbár, de megoldásnak megoldásjavaslatom:


sidebar.php-ben mikor a listát generálod akkor ezt a függvényt hívod meg:wp_list_pages('&title_li=' ); nos ehelyett a wp_list_pages('depth=0&title_li=' );-t hívd meg.. elvileg ennyi ha jól értettem a problémát..:)





Ez így nem működik frown.gif





Itt egy kép a problémáról:


http://mirox.hu/pelda.jpg


Ebből én csak ezeket szeretném látni felsorolva:


- Galéria (rejtett)


- Elérhetőség


- Katalógus


- Galéria


- Magunkról





Mint ahogy itt is van: http://mirox.hu





(mano linkjén lévő dolgokat még nem volt időm átbogarászni, de holnap azt is megnézem)

Mert rossz tanácsot adtak: nem depth=0, hanem depth=1.





A depth=0 az a default, azaz mindent mutat.





depth=1 - csak a top parent (szülő) Oldalakat mutatja.











Mielőtt kérdezünk, mindig a “mano linkjét” köll megnézni, vagyis a dokumentációt! Nem holnapra halasztani, mert ott van minden parameter, amit használni lehet…


moshu wrote:

Mert rossz tanácsot adtak: nem depth=0, hanem depth=1.


A depth=0 az a default, azaz mindent mutat.


depth=1 - csak a top parent (szülő) Oldalakat mutatja.





Mielőtt kérdezünk, mindig a "mano linkjét" köll megnézni, vagyis a dokumentációt! Nem holnapra halasztani, mert ott van minden parameter, amit használni lehet...





Így sem működik... Érdekes, akármit írok át, semmi nem változik... Pedig lementi a változásokat és az aktív témát módosítgatom (a 'WordPress Default'-ot használom...)


:(

Az 1 millió dolláros kérdés: widgeteket használsz a sidebarban?





Mert akkor mind írhatunk itt neked egész éven át mindenféle okosságokat, mert a widget felülír MINDENT!





A sidebar-t 2 féle képpen lehet változtatni: kézi kódolás vagy widgets. A kettő összeférthetetlen…


moshu wrote:

Az 1 millió dolláros kérdés: widgeteket használsz a sidebarban?


Mert akkor mind írhatunk itt neked egész éven át mindenféle okosságokat, mert a widget felülír MINDENT!


A sidebar-t 2 féle képpen lehet változtatni: kézi kódolás vagy widgets. A kettő összeférthetetlen...





:rolleyes: Igen, használok widgeteket... :rolleyes:


Azokat hogyan kellene módosítanom? :P

Azt nem tudom, hogyan kell widgeteket módosítani. Mellesleg, a widgetek csupán “cifra” pluginek, semmi egyéb, ha te installálod őket. De a gyári widgetek a WP file-okban vannak. (wp-includes/widgets.php).


'moshu wrote:

Azt nem tudom' date=' hogyan kell widgeteket módosítani. Mellesleg, a widgetek csupán "cifra" pluginek, semmi egyéb, ha te installálod őket. De a gyári widgetek a WP file-okban vannak. (wp-includes/widgets.php).[/quote']


Gyári widget van... De sajnos nem találom benne a módosítandó részt... :(


moshu wrote:

Mert rossz tanácsot adtak: nem depth=0, hanem depth=1.


A depth=0 az a default, azaz mindent mutat.


depth=1 - csak a top parent (szülő) Oldalakat mutatja.





Mielőtt kérdezünk, mindig a "mano linkjét" köll megnézni, vagyis a dokumentációt! Nem holnapra halasztani, mert ott van minden parameter, amit használni lehet...





Igen sajnos elnéztem elnézést... valóban téves volt.. szerencse hogy ilyen gyorsan kapott egy jó tippet :rolleyes:

Köszi az útbaigazításokat, végül csak sikerült megoldani a javaslatok alapján… :slight_smile: