Menü rosszul működik

Olyan probléma merült fel, hogy menüt hoztam létre, ezt sidebarban wp_nav_menu();-vel kitettem, boldogság. A téma ugyan csak 1 menükihelyzést támogat, de mindegy, felbővítettem volna. Csak!, létrehoztam egy másik menüt, majd az elsődleges menü sablonjában az adminon átváltottam arra. De semmi nem történt, már, ha üresre tettem a sablont, akkor sem, bentragadt az elsőnek készített menü – mármint a frontenden.











Ez egy bug vagy én csináltam valamit rosszul? Elég idegesítő, mert egy jól használható funkció lenne. Mit lehet ilyenkor tenni, valaki találkozott már ilyennel?

Lehet, hogy csak én nem értem a problémát?











A menü nevét beírtad .pl









Code:

'Oldalsáv menü' )); ?>








Codex

Nem, nem írtam be. De elvileg ettől még működnie kell, hiszen pont az lenne a cél, mint a widgetek esetén, hogy mint egy flexibilis konténer, hely, az adminon adott, kívánt menüt lehessen bepakolni.

Nem tudom melyik sablont használod, de próbáld meg úgy hogy kiválasztasz elsődleges menüt. Van olyan opcio a menükezelőben. Egyébként nem bugos. Amióta van erre lehetőség azóta használom is az oldalak felépítésénél, hogy az ügyfeleim könnyedén tudjanak menüpontokat hozzáadni az oldalhoz.

Hát, igen. Létrehoztam 2 különböző menüt, és hogy kipróbáljam, hogy működik-e, az adminon ugyanott, az elsődleges menü beállításánál, hogy melyiket húzza be, beállítottam az újat, de nem akarta betenni, hanem mindig ugyanazt tette bele.











Mármint szerintem, de lehet nem így van, létrehozhatok akár 5 navigációt vagy menüt, ahogy jobban tetszik és elvileg sablonként az elsődleges menübe gyakorlatilag bármelyiket betehetem, nem? És annak kellene megjelennie. Vagy ehhez kellene valami plusz megjelelölést használnom?











Mármint amikor beírom, a sablonba, hogy wp_nav_menu(); akkor a zárójelbe be kellene írnom, hogy ('elsődleges menü', 'sablon_neve')? Lehet, hogy ezt rontom el, mert, ha csak simán a wp_nav_menu();-t adom meg, akkor gyakorlatilag beteszi a default elsőnek létrehozottat?


Quote:

Mármint amikor beírom, a sablonba, hogy wp_nav_menu(); akkor a zárójelbe be kellene írnom, hogy ('elsődleges menü', 'sablon_neve')? Lehet, hogy ezt rontom el, mert, ha csak simán a wp_nav_menu();-t adom meg, akkor gyakorlatilag beteszi a default elsőnek létrehozottat?








A megoldást elmondtad már csak cselekedni kell. :)

:slight_smile: Így van, meg is oldottam, most már boldogság :slight_smile:

















Ha valakit érdekelne:









Code:

wp_nav_menu(array ( 'theme_location' => 'amitmegadtal a functionsben' ));








A lényeg, hogy a functions-ben regisztrált navigációk neveit meg kell adni, és akkor nem a default vagy a fallback jön be.

Sziasztok,





még új vagyok itt, most csinálom (csinálnám) az első wp oldalamat, de kifogott rajtam.





A domain: zahnbehandlunginungarn pont at





Létrehoztam az első menüt (Startseite), az be is jön. A második, ami “Zahnbehandlung in Ungarn” nevet viseli, nem jön be. frown.gif 404 not found hibát ír ki.





Úgy csináltam a menüket, hogy a “pages” menüpontba hoztam őket létre. Próbáltam a Megjelenés-Menüpont létrehozása menüpontban is, de valamiért nem jeleníti meg a második menüt.





Tudtok nekem ebben segíteni?











Köszönöm előre is!





Ildikó

a twenty ten sablont használom, ha ez még fontos

Sziasztok!





Hosszas fórumolvasgatás után sem tudom megoldani, hogy a menübe beágyazzak egy-egy kitüntetett oldalt.





Az oldalakat fent jeleníti meg és a kategóriákat pedig a menűsávban.





A deStyle sablont használom: http://themeshift.com/destyle/





Valahol a header.php-ban volna a megoldás…





Vagy itt:
















Vagy pedig itt, ha jól sejtem:








    <li><a href="" title="">





    cat_ID; else : $current_cat = ''; endif;


    $ex_cats = ts_get_option('ts_ex_cats'); wp_list_categories('title_li=&current_category='.$current_cat.'&exclude='.$ex_cats.'&orderby=ID'); ?>








Előre is köszi a segítséget.


g.

Az attól függ. Ha a sablon tetején, az oldalak közés szeretnél betenni még egy elemet, akkor beszúrod a









Code:

  • Oldal címe





  • sort, például:





    Code:









    Ha a lentebbi, kategóriás menüben, akkor





    Code:

  • Oldal címe





  • ami neked kell, pl.





    Code:





      <li><a href="" title="">



      cat_ID; else : $current_cat = ''; endif;

      $ex_cats = ts_get_option('ts_ex_cats'); wp_list_categories('title_li=&current_category='.$current_cat.'&exclude='.$ex_cats.'&orderby=ID'); ?>

    • Extra oldal címe



    A kategóriás menübe tennék egy oldalt.





    Kipróbáltam a javaslatodat, de semmi… :frowning:











    (Erről az oldalról van szó amúgy: http://www.holnaputan.info/





    Látható fent az 'adásarchívum' oldal, amit a menübe tennék be… illetve majd egyéb oldalakat is, ha ez megoldódik.)

    Persze ha használod a WP 3 menü-szerkesztőjét, akkor a fenti megoldás nem fog működni.


    'psztrnk' wrote on '2010-11-12:




    Persze ha használod a WP 3 menü-szerkesztőjét, akkor a fenti megoldás nem fog működni.








    OK... nem használtam, de most hogy felhívtad rá a figyelmemet azonnal minden probléma megoldódott.


    2 napig vacakoltam vele, pedig ott hevert a lábam előtt.


    (na megyek kukoricára térdepelni.)


    Köszi a megvilágosítást!