Mennyi MySQL/PgSQL kell?

A szolgáltatóknál változó a kínált MySQL/PgSQL-k száma.











A segítségeteket szeretném kérni.











Egy wordpress téma futtatásával (blog vagy akár CMS) egy MySQL/PgSQL-re van szükségem?





Tehát 1db WP blog = 1db MySQL/PgSQL?





És az 1db WP CMS = 1 db MySQL/PgSQL is igaz?











Fontos kérdés tárhelyszolgáltató választásánál, és nem ismerem ki magamat a kérdésben.





A segítséget előre is köszönöm. Bocs, ha számotokra megmosolyogni való a kérdés…

Szia





WP CMS=WP blog :slight_smile:





A WordPres egy rendszer. az h mire használod az lényegtelen…





Egy adatbázis (MYSQL database) elég lehet több (pl 20+) WordPress használatához is, csak legyen elég nagy az adatbázis maximális mérete ill. annyi probléma lehet, hogy a rengeteg kérést időben ki kell tudnia szolgálni…











Kezdőként szerintem elsősorban mindenképpen olyan tárhelyet keress ahol a support/segítő rendszer nagyon jó pontokat kap.





bármilyen tárhelyet választasz, nézz körbe az interneten más fórumokon is (legalább 2-3on) és ne “értékelő weboldalakon” mert ott általában csak fikáznak valamit mást meg az égbe dícsérnek, hogy utána az ő linkjükön keresztül regisztrálj be hozzájuk (ezért aztán ők pénzt kapnak)…

Először is köszi a választ.











Ok, szóval a helyzet a következő:











Lenne egy tárhelyem. Ehhez az egy tárhelyhez rendelhetek 4 domaint. Mindegyik domain alatt más-más WP témát szeretnék futtatni. A tartalmaknak nincs közük egymáshoz. Gondolom, hogy így 4 adatbázis jön majd létre. Ha eddig jó a gondolatmenetem, akkor elég a 4 MYSQL adatbázis, amit kínál a szolgáltató. Így van ez?











És az egy tárhelyen megoldhatom, hogy a négy domain alatt négyféle WP téma fusson?











Köszi, hogy felkaroltad a kérdést!











A kiszemelt szolgáltató eddig pozitívnak tűnik, http://viacomkft.hu/szolgaltatasaink/ Közvetlen élő ügyfélszolgálattal tudtam eddig beszélni, de gondolom nem kifejezetten WP szakik.











(Ui.: A blog/CMS megkülönböztetést csupán azért vetettem fel, mert ha esetleg nem egyszerűen csak egy blogként szeretném használni a WP-t egy honlappal kapcsolatban, akkor pl. már lehet, hogy nem egy adatbázist készít? Pl. valamiféle katalógusrendszert hoz létre; mondjuk különféle termékekről, vagy akár webáruházat, plusz blogot futtat)











Köszi mégegyszer!

szia!





A wp-t abba az adatbázisba teszed amelyikbe szeretnéd.





Nem foglal magának le egy egész adatbázist, táblanév-előtagokkal(prefix) különbözteti meg a telepítéseket…





Ezt be is kell állítani a telepítésnél, ha jól emlékszem mind a graf felületen mind ha a wp-config-sample.php-ból csinálsz wp-config.php-t…

Ok, tehát akkor adatbázisok számának témáját tekinthetem úgy, hogy értem (“wp-config-sample.php-ból csinálsz wp-config.php-t” ebből be is ugrik a dolog, hogy logikus)











És akkor még az nem teljesen tiszta előttem, hogy nyugodtan tudok a négyféle WP témát futtatni az egyetlen tárhelyen, amelyhez a négy domaint rendelem?











Kösz, kösz (hamarosan már aludni sem lesz érdemes, de megéri) Arra a “+”-re többször is rákattintanék, ha lehetne…

igen ez így igaz.





alap esetben ez így nézne ki:





a négy domaint hozzárendeled a tárhelyedhez négy különböző mappába:





domain1





domain2





domain3





domain4 és mindegyikbe feltöltesz egy wordpress-t beállítos és működik.





ez az alap eset és a legegszerűbben kivitelezhető.











Ez annyival csicsázható, hogy a Wp képes “multisite” üzemmódban működni mikor egy wordpress telepítés szolgál ki teljesen különböző oldalakat akár, de ehhez szükség van egy dedikált IPcímre és sok további beállításra… pl ez alapvetően aldomain-eken működő több blog egyben kezelését jelentené -> domain mapping is szükséges, hogy aldomain helyett külön domaineken legyen stb…

















őőő elvileg egy helyes megoldást szoktunk értékelni a topic megoldásaként, de ahogy gondolod :slight_smile: szívesen segítek…

Ok, köszi, sokat segítettél. A multisite-os módot semmiképpen nem választanám jelenleg, mert teljesen külön tartalmakról van szó, amelyek sorsa teljesen képlékeny hosszútávon, és semmilyen összefüggést nem szeretnék fenntartani közöttük. Esetleges költöztetésüket jóval nehezebbé tenném.











Megoldottad a problémámat, el tudtam dönteni, mit tegyek, így azért is kapsz egy “+”-t! smile.gif





Köszi, és jó reggelt!