megzakkan a WPm feher oldal jon le

nem tud valaki segiteni? egy nagyobb video filet akartunk feltolteni es nem engedte, kiirta hogy a szerveren be van allitva hogy a php.ini max 2mb-ot engedelyez





a rendszergazdank ezt az error logot kuldte vissza, ugy latom valami fajlt keres, hogy lehetne ujrainditani a WP,t ugy tunik mintha megakadt volna valami











[Mon Jun 29 10:23:49 2009] [error] [client] PHP Warning: require(/var/www/html/www.123.hu/wp-includes/deprecated.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/www.123.hu/wp-settings.php on line 311





[Mon Jun 29 10:23:49 2009] [error] [client] PHP Fatal error: require() url=“function.require”]function.require[/url: Failed opening require





d ‘/var/www/html/www.123.hu/wp-includes/deprecated.php’ (include_path=’.:/usr/share/pear:/usr/share/php’) in /var/www/html/www.123.hu/wp-settings.php on l





ine 311

namost ez két hiba. ha a php.ini-ben beállított korlátlán nagyobbat akarsz feltölteni, csak simán kiírja, hogy a fájl túl nagy, nem lehet feltölteni.











mi van a wp-settings.php fájlban?

El kell tűnni az ilyen szerverekről, de jó gyorsan. Nincs jól WP-re belőve a szerver…, bár gondolom most ezt nem vigasztal téged…











Ha volt korábban biztonsági mentés, azt kell visszarakni, majd minél hamarabb más tárhelyre költözni. Ha nem volt mentés…, majd talán itt tud segíteni valaki helyrehozni. De a probléma gyökere akkor is a tárhely.

igen valoszinu a szolgaltato a rossz, csinaltam backupot toroltem az egeszet, es visszaraktam a wp-t most megy de a mai napom konfiguralassal es a design visszaalitasaval fog telni :slight_smile:





kosz a segitseget

egyebkent hogyan tudom atvinni a site-ot egy masik szolgaltatohoz, a php oldalakat le tudom tolteni de az adatbazist nem, hogyan lehet atallni zokkenomentesen egy masik szerverre ugy hogy ne veszenek el az adatok (postok, commentek stb)?

adatbázisba be lehet ám menni és le lehet menteni.











de a wp-ben is van export/import lehetőség, az admin menüjét még nem nyálaztad át sosem? :wink:

Hogyan csináltad azt a “back up” -ot amit írtál ha nem adatbázis mentéssel?











Adatbázis elérése:





Esetleg phpmyadmin.szolgáltatód.hu vagy akármi





Adatbázis felh.név és jelszó, de ha wp-t telepítettél ezeket tudod.

csak ftp-vel bementem es atmasoltam mindent a gepemre (php oldalak, konyvtarak)





az adatbazist nem tudom elerni, csak az adatbazis nevet es jelszot tudom amit a konfigban adtam meg, de kozvetlen hozzaferesem nincs

wp-db-backup plugint felteszed és csinálsz egy teljes adatbázismentést. Arra figyelj, hogy az új tárhelyre költözéskor így kell telepítened:





Felmásolod a wp filejait.





Nem installálsz!





Belépsz phpMyAdminba és importálod a kimentett adatbázisodat (.sql vagy esetleg tar.gz esetleg zippel tömörítertt kiterjesztésű)





Itt arra figyelj, hogy előtte még a home ill. site mezőket az options táblában írd át az új domainre!

Nagyon ganyéééé egy szolgáltató lehet ha nincs egy phpmyadminje vagy cpanelje. Olyanja még az extrának is van. Én személy szerint az adatbázis lementő plugint csak a backup idejére raknám fel, mert ez egy biztonsági kockázatot jelent.

mp33 bocs a kifejezésért, de megint hülyeséget beszélsz!





Mi az, hogy “biztonsági kockázat”? minden biztonsági kockázat amit nem tud az ember normálisan használni.





Képzeld el a sz.géped amit leöntesz vízzel aztán elkezded nyalogatni… komolyan… amúgy meg, ha fel akarnak törni akkor úgyis előbb-utóbb feltörnek ez nem kérdéses CMSek esetében… :slight_smile:





Az teljesen más lapra tartozik, hogy érdemes odafigyelni arra h pld mappákat ne lehessen mindenhol listáztatni…











Cpanel bőven nem alapfelszerelés, kényelmi szolgáltatás ami, bár ma már szinte mindenhol megvan, de nem kérném csak azért számon, mert máshol is adnak…


'mp33portal wrote:

Nagyon ganyéééé egy szolgáltató lehet ha nincs egy phpmyadminje vagy cpanelje. Olyanja még az extrának is van. Én személy szerint az adatbázis lementő plugint csak a backup idejére raknám fel' date=' mert ez egy biztonsági kockázatot jelent.[/quote']





Ér röhögni?

Amennyiben Phpmyadmin nélküli, 200MB-s csomagot 16000+áfáért adó szolgáltatóról van szó, akkor igen

azért ez nem így van… elég sok opció van.











vannak olyan csomagok amik 500 mega tárhely, 30e per év, de cserébe sok kilences rendelkezésreállás, 7/24 support, stb.











mindenkinek más kell.

Igen, de valljuk be, hogy az ilyen szolgáltató sokszor olyat ad el amire az ügyfélnek semmi szüksége, és közben meg amire valóban lenne az meg nem megy és koppan mikor nem indul a wp vagy a drupal. Vagy mint esetümkben ahol nem ismeri az ügyfél a phpmyadmint, vagy azért mert nincs is vagy azért mert trehány 30e-s szolgáltató elfelejtette közölni hogy van ilyen is.

bakker. User nézze meg mit vesz. kb olyan szint mikor eladnak neked egy dobozt és nincs benne a TV-d.





De neked nem tűnt fel, hogy semmi súlya stb…





Aki meg nem “ért hozzá” az 1. keressen ismerőst segíteni aki igen, 2. tájékozódjon maga a témában…

Ez (lenne) az alap, de én láttam már hogy hogy beszélnek jukat olyan emberek hasába aki az előtt még a html szóra is azt hitte hogy a valami kínai köszönési forma. Úgy kezdődik ez az egész, hogy megcéloznak egy nagyobb vezetőt és jönnek hogy figyelj, neked és a vállalatodnak rajta kell lenni a neten, és még mielőtt észbe kapna az öltöző helyére máris hurcolják be a szerverszoba alkatrészeit. És ez most nem eltulzott vicc, ez halál komoly…

No ha “halál komoly” akkor:





lyukat beszélnek





ha “szerverszobát hurcolnak be”, akkor nagyon rosszak már nem lehetnek. Ahhoz normális cég aminek már "nagyobb vezető"je van felvesz egy rendszergazdát aki kiszúrja a sz@rságokat…





máskülönben “városi legenda” :smiley:

Régi mondás: “aki hülye haljon meg”