Meglévő WP 2.7.1 új tárhelyre, az eddigi domain átirányítása.

Sziasztok!











A probléma a következő.





A régi tárhelyröl az összes fájl átmásolva az új tárhelyre, wp-config.php átirva az új tárhely adatbázis elérésének megfelelően, majd imporáltam a régi helyröl az adatbázist tömörités nélkül, és végül a domain átirányítva DNS átírással az új helyre. Az oldal működik is flottul, mindössze egy probléma van ami nagyon zavar… mégpedig az, hogy a pluginek telepítése, automatikus frissítése nem hajlandó működni az új helyen admin felületről. Amikor kattintok az adott pluginnál az automatikus frissítésre, rögtön kéri az FTP elérési adatokat, és miután megadtam, ezek az üzenetek fogadnak:











“Bővítmény frissítése











Frissítés letöltése innen: http://downloads.wordpress.org/plugin/mylinks.zip











Sikertelen letöltés.: name lookup timed out











Bővítmény frissítése sikertelen”











Telepítésnél szintén ez a “Sikertelen letöltés.: name lookup timed out” üzenet fogad.





Tudtok segíteni?





Nagyon megköszönném!

A régi tárhelyen az ftp A rekordot is át kell írni, vagy létrehozni.





Vagy a wp adminban ne ftp.host.hu címet adj meg, hanem az új szerver ip címével próbálkozz belépni.

Megpróbáltam mindkét lehetőséget de sajna nem javult meg.





Megprobáltam felfrissíteni a wordpress fájljait, lefutott a frissítés, de a probléma továbbra is fennál…





Ha van még ötlet, azt megköszönném…











ui: Most jelezték felhasználók, hogy a regisztrációs, és egyéb e-mail-ek kiküldése sem működik…leteszteltem, és tényleg nem küld ki e-mailt a blogmotor…a régi oldalon még működött rendesen…





Mit tegyek? Tanácstalan vagyok…


'zsebtyson wrote:

...mégpedig az' date=' hogy a pluginek telepítése, automatikus frissítése nem hajlandó működni az új helyen admin felületről...[/quote']





Lehet hulyeseg a tippem, de sose lehet tudni... SQL-ben az options -> upload_path biztos megfelelo? Ha csak siman importaltad az sql mentest az uj helyre, lehet hogy a regi eleresi utvonal maradt meg.





Vagy a wp-admin/plugin-install.php elejere szurd be ezt ideiglenesen:


Utana probald ujbol, hatha kiirja mi a bibi.

kigugliztam:











WP 2.7 has a bug that has to do with DNS name resolution. As a workaround, add the following to your local /etc/hosts:











72.233.56.139 downloads.wordpress.org











forrás: http://wordpress.org/support/topic/225437