még 1 kérdésben segítsetek: kép a sidebaron

sziasztok…











sokat olvastam utána de nem eleget úgy látszik…











szeretnék az oldalamra a meták után (legvégére a sidebarnak) kis képeket betenni , reklám szerűen, opensource cuccoknak…











találtam egy oldalt











http://faq.wordpress.com/2006/10/18/put-an-image-in-your-sidebar/











elolvastam és igazából nem szeretném textwidgetként beilleszteni a képet mert:











bár letöltöttem és feltettem és bekapcsoltam: Sidebar Widgets 1.2.1.20070210b ezt de nem akar működni wordpress 2.1.3 magyar alatt…











megjelenik a megjelenítésnél a sidebar widget menüpont és ki is írja a lehetőségeket de nem tudom megfogni és beledobni a cuccot





“Sidebar Arrangement











You can drag and drop widgets into your sidebar below.





Sidebar 1





Default Sidebar





Your theme will display its usual sidebar when this box is empty. Dragging widgets into this box will replace the usual sidebar with your customized sidebar.”











nem tudom miért ffox legujabbat használok, szerintem böngészővel nincs baj???











tehát kikerülném ezt a widget cuccot…











szoval kérdésem az lenne hogy a sidebar.php-be tudna e nekem valaki kódot adni amivel megjeleníthetek a menük alatt kis banner szerü képeket (esetleg kattintható linkként is funkcionálva)











lehet hogy kissé körülményes voltam, de talán érthető











Segítségeteket köszönöm…

hát de admin felületen szeretnéd izgatni vagy sem?





widgethez nemtok hozzászólni sosem használtam.

jaja! sajna sidebar vidget nem megy, nem lehet belehelyezni semmit, amíg felette áll a kurzor, úgy néz ki mintha lehetne draggingolni a dolgot, de ha megfogom és arrébb akarom húzni, csak kijelöli a benne lévő szöveget…























pedig úgy látom sidebarba képet helyezni widgetplugin nélkül nem lehet!!!











vagy tudod a kkódot esetleg???

hat ha nem akarod admin felületen heggeszteni, akkor annyi hogy:











ennyi egy kep/link html kodja, ez nagyon egyszerü

















ha sidebar-ra teszed akkor úgy tennem be, hogy :





[*]


hello Pryus…











köszönöm a segítséget, pontosan erre gondoltam, de lenne két kérdésem ha megengeded…











1: a sidebarom 220px széles de a bannerképek kisebbek min ez, haberakom a képet az általad írt kóddal akkor alapértelmezetten balra kerül a kép, de szeretném a sidebar függőleges tengelyére, középre helyezni, kérdésem meg lehete e ezt oldani valami plusz kóddal???











2. ha a linket beirom simán “www.valami.com” akkor a dolog az “www.oldalam.cjb.hu/www.valami.com”-ként akar megnyilni ami uyge 404-es hibát eredméynez…





megkérdezném, hoygan kell a linket megadni hogy a blank oldalon simán a “www.valami.com” nyíljon meg…











bocs hogy ilyen körülményesen fogalmazok de egyártalán nem értek a kódoláshoz mert grafikusként dolgozom és fotosopon túlnálam megáll a tudomány …:slight_smile:











köszi a segítséget előre is

hülye voltamnagyon!!!











a 2. kérdésre azonnal megtaláltam a választ persze http-vel kell a linket megadni…











de az első kérdésre még keresném a választ!!

Minden valamire való sidebar.php egy rakás “nested lists”-ből áll, azaz egymásba ágyazott listákból… ezért a középre igazitás meglehetősen körülményes. Hacsak nem zárod bé a listát, beszúrsz egy középre igazitott div-t (style.css-ben meghatározod), és aztán újra inditod a listá(i)dat.

próbáld meg sztem így először:

















ez a legsufnibb megoldás, de ha működik elnézzük!





ha nem, akkor class-t kell adni az ul-nek és css-ben megmondani, hogy a képet hova helyezze.





ha nem működik leírom a másik megoldást.

en egyszeruen tagok koze szoktam tenni a sidebaron azt amit kozepre akarok tenni (mondjuk mashol is)

sziasztok…





találkoztatok már olyannal, hogy egy theme-ben le van tiltva a sidebar-ba való képbeillesztés? mert én képtelen vagyok megjelentetni képet linkelve ezzel a kóddal:











kép.png











a kép url-je jó, csak úgy 100x ellenőriztem, a link is jó, annál beértem 50el :smiley:











nem mintha utóbbi számítana, ugyanis a képet nem jeleníti meg, hanem sima képbehívásnál odaírja hogy kép, linkelésnél pedig az altját…











atw-n van az oldal, de ezt mással még nem csinálta, és már kitéptem az összes hajam, pedig az Úr nem is adott olyan sokat :smiley:











előre is kösz a segítséget











ELNÉZÉST :slight_smile: mégiscsak az atw csinálta… azért itt hagyom okulásul :slight_smile:





de tényleg… fizetős helyről linkeltem be a képet, mindjárt megette a theme-t… ilyet…