Médiatár? Erre használható-e a WordPress?

Sziasztok,

egy ehhez hasonló oldalt kellene készítenem (http://www.kepkonyvtar.hu) és keresem a megfelelő rendszert hozzá. Eddig php-nuke alá fejlesztettem, de hátha találnék egyszerűbb, korszerűbb megoldást.

Az adatbázisba képek, dokumentumok (doc, pdf), esetleg hangfelvételek kerülnének, csak az admin tölthetne fel. Kategóriák lesznek több alkategóriával, egyedi szövegmezők kellenek, amibe az adott médiához tartozó információk kerülnek és ezekben keresni is lehet. Találatok listázása és adott média részletes adatainak megjelenítése külön ablakban.

Nem tudom, hogy van-e ilyen alapból, vagy plug-innel a WordPressben, ha esetleg nem oldható meg, de más CMS-ben igen, akkor az is érdekelne.

Köszi előre is…

Üdv!

A WordPress-nek alapból van egy elég jó médiatára, ahova a bejegyzések írásakor bármit feltölthetsz, és azt be is illesztheted a bejegyzésekbe. Kategórizálni is jól lehet, és cimkéket is használhatsz. Az egyedi mezők, és a keresés is alapól benne van a wp-ben.

Szerintem érdemes beleásnod magad. A WP különösebb módosítások nélkül is képes mindarra, amit szeretnél és megszámlalhatatlan sablon létezik hozzá amivel a megjelenését módosíthatod.

OK, akkor feltelepítem és megnézem mennyire tudom használni.

Köszi…

Gabócza: a Wordpress-ben benne van a médiatár. Azt nem kell feltelepiteni.

Médiatáron erősen gondolkodóba esnék WP tekintetében.

Én is nagyon szeretem de valami más -gyorsabb&könnyedebb- rendszert keresek hozzá. Konkrétan képgalériáról lenne szó sok-sok képpel. Erre a WP csak valami osztott terheléses rendszeren lenne képes nem egy barátságból adott tárhelyen…

én nagyon “fapados” és primitiv megoldást használok a képek tárolására. van egy pár gigás statikus tárhelyem, korlátlan forgalommal. onnan linkelem be a képeket img scr-vel :slight_smile:

'varnyu' wrote on '2010-08-02:

Gabócza: a Wordpress-ben benne van a médiatár. Azt nem kell feltelepiteni.

Köszi, én a WordPressre gondoltam...