Média könyvtárból hiányzanak a kép előnézetek

magyar, drága, és nem működik :smiley:

Ezer köszönet hitetlennek a segítségért, a szerver kölcsönadásért a kipróbáláshoz.











Sajnos a mostani szervert még egy régi grafikus rendezte aki kezdte a honlaptervezést, és előre le van fizetve is.





Mindenféleképp megírom nekik ezt. Gondolom ezen csakis ők tudnak segíteni? Amúgy van valami tipp mi lehet a probléma?

@mindkil: könyörgöm, ha már fizetsz érte, legalább AZT mondják már meg, hogy miért nem működik … :angry:





Csapj oda a virtuális asztalukra :wink:


'hitetlen' wrote on '2010-02-26:




magyar, drága, és nem működik :D








[off]eszembe jutott a szakállas vicc az égigérő vasmeszelőről :D [/off]

'mindkil' wrote on '2010-02-26:




Amúgy van valami tipp mi lehet a probléma?








Csak tipp, de jó pár évvel ezelőtt "végigszívatta" az internetet a /tmp mappa... Már nem emlékszem pontosan, illetve akkoriban sem értettem hozzá (most meg már az új szervereken nincs ilyen gond) de a kis képeket a rendszer valami tmp mappába generálta, majd onnan átmásolta a megfelelő mappába...





Ám a legtöbb szerveren ezt a tmp mappát a motor nem találta, mert nem volt jó az útvonal, vagy micsoda...


Valami open_basedir probléma, meg bekapcsolt safe_mode... - ilyenekre emlékszem ezzel kapcsolatban. Akkoriban írtam ezzel kapcsolatban a szolgálattónak, és "megjavította" a motort (gondolom átírt valami elérési utat)





mit tudom én, akkoriban sem értettem hozzá, most meg mint írtam, az új szerereken hogy, hogy nem, de nincs ilyen gond. Ha bővebben érdekel, itt nézz szét: http://www.google.hu/#hl=hu&q=felt%C3%B6lt%C3%A9s+tmp&meta=lr%3Dlang_hu&fp=64b4728edf147fb0 // de szerintem a legfrissebb hozzászólás is jó pár éves lehet, mert manapság már nincs ilyen gond.





Csak azért írom ezt, illetve azért ez a tippem, mert említetted, hogy PHP4 verzió van fent...





de ha lehet, mielőbb menj el arról a szerverről

ezt az utólagos javítást már jó lenne átírni nagyobb időre…, 3-5 másodperc, és már nem lehet javítani… kiakaszt











helyesen:





[…] mit tudom én, akkoriban sem értettem hozzá, most meg mint írtam, az új szervereken hogy, hogy nem, de nincs ilyen gond. […]

A szerver programozói megtalálták a megoldást:





Vezérlőpult/Egyebek – A feltöltött elemek csoportosítása év-hó nevű könyvtárakba (nem kell a kiválasztás/kipipálás)











“Ezt az opciót nem szabad bepipálni, mert a könyvtárakat a wordpress rossz jogosultságokkal hozza létre.”











Kösz a segítséget mindenkinek, főleg hitetlennek :thumbup:

Sziasztok,











Elolvastam már az összes hozzászólást a témában, de még mindig fennáll a problémám, ami mindkil-nek is volt.





Jó az uploads könyvtár elérési útja, tudok is képet feltölteni, de nem jelenik meg. :frowning:





Mi lehet még a gond? (Most költöztem át a Hostgator-re, www.spanyolbringasok.hu)





Köszi a segítséget!


'tortuga' wrote on '2010-07-07:




Sziasztok,





Elolvastam már az összes hozzászólást a témában, de még mindig fennáll a problémám, ami mindkil-nek is volt.


Jó az uploads könyvtár elérési útja, tudok is képet feltölteni, de nem jelenik meg. :(


Mi lehet még a gond? (Most költöztem át a Hostgator-re, www.spanyolbringasok.hu)


Köszi a segítséget!








Szia!





Nekem végül az volt a megoldás hogy ki kellett kapcsolni a hónap/év mappákba töltés opciót a régi szolgáltatónál. Azt mondták ott hogy az elérési jogosultságokkal volt a gond. Amióta Hostgatornál vagyok ott soha nem volt ilyen problémám, még ha be is volt kapcsolva ez az év-hó csoportosítás.


Alapjából lehet a legjobb ha te is avval próbálkozol hogy kikapcsolod ezt a külön mappákba való feltöltést (Beállítások/Média/A feltöltött elemek csoportosítása év-hó nevű könyvtárakba ne legyen kipipálva)valamint a fenti két mező sem legyen kitöltve.


Ha nem működik úgy sem, megpróbálhatod a Hostgator live chat supportot, nekem mindig szívesen segítettek.





üdv, g

ezzel tutira megy:





Média beállításokhoz (/wp-admin/options-media.php) írd be a teljes útvonalat, javítva persze a te honlapodhoz:





/home/USER/public_html/DOMAIN.com/wp-content/uploads











USER és DOMAIN javítsd át sajátra.

Köszi, megoldódott. A hostgatornél volt a hiba: nem volt jó a hozzáférési jogosultságom az image mappához.





Szerencsére megoldották és elnézést kértek a kellemetlenségért. Szimpatikus hozzáállás.