Maximált db-szám feloldása a Legrissebb Bejegyzések widgetben

Hello!

















Hogyan oldaható fel a “Legfrissebb Bejegyzések WP-Widget” kilistázható db-száma ?











A WP-Widget admin oldalán beállíthatom, hogy hány db-ot szeretnék kilistázni. Beírhatok bármekkora db-számot, mégsem listáz ki többet 15 db-nál.











Célom:





Szeretnék a Seidbar-on sokkal több bejegyzést kilistázni, mint amennyit a Legfrisseb Bejegyzések WP-Widget enged.











a.) Hogyan oldható fel a maximálás?











b.) Van-e más megoldás arra, hogy a Seidbar-on kilistázzak sok bejegyzéscímet (esetleg sorszámozva)?

















Köszönöm.

Irsz egy sajat widgetet a sablonod functions.php-jaba, ami gyk. egy olyan loopot tartalmaz, ami csak a bejegyzes cimet/permalinkjet tartalmazza. Queryvel azt is megadhatod, hany bejegyzest mutasson.


'psztrnk' wrote on '2010-09-21:




Irsz egy sajat widgetet a sablonod functions.php-jaba, ami gyk. egy olyan loopot tartalmaz, ami csak a bejegyzes cimet/permalinkjet tartalmazza. Queryvel azt is megadhatod, hany bejegyzest mutasson.








Köszönöm a válaszodat. Kérlek, néhány mondat erejéig magyarázd el konkrétabban mit tegyek, merre induljak eló?





( Még az elején tartok a WP megismerésének. Nem vagyok informatikus. Ott tartok két hónap után, hogy tudok css-t, html-módosítani és írni sok kísérletezéssel. Php- val ez ez első lépésem. Tudom, hogy itt most nem adhatsz komplett egyetemi képzést. )

Hol találom a “Legutóbbi Bejegyzések WP-widget” kódját?











Ha azt megnézhetném, biztosan sokat tanulhatnék belőle.

Valami ilyesmit gondoltam a sablonod functions.php-jának legeslegelejére (még a nyito “” után:









Code:

<?php

function zara_widget($args) {

extract ($args);



echo $before_widget; ?>









  • <a href="" title="Permalink: ">








<?php

echo $after_widget;

}

register_sidebar_widget(__('Zara widgetje'), 'zara_widget');

?>





Ettől a widgeteknél megjelenik egy "Zara widgetje" nevű widget, amit behúzhatsz az oldalsávba a Legfrissebb Bejegyzések widget helyett.


A showposts után lévő szám (ami itt 30) cseréjével adhatod meg, hogy hány bejegyzést listázzon. Ha "showposts=-1"-et állítasz be, akkor a blogod összes bejegyzését felsorolja az oldalsávban.

Köszönöm psztrnk !























1.)





Örülök a kódnak. Be is illesztettem a functions.php elejére ahogy írtad.





Úgy illesztettem be az új kódot, hogy az új és a meglévő kód között egy üres sor maradt,( ha ez számít )























2.)





Az admin oldalon Mentés után teljesen fehér lett az oldal. Újbóli belépési kísérletre a következő üzenet jött:











---- Idézet-01_kezdete:









Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-content/themes/Fekete_16_4238_25/functions.php:20) in /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-login.php on line 337





Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-content/themes/Fekete_16_4238_25/functions.php:20) in /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-login.php on line 349





Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-content/themes/Fekete_16_4238_25/functions.php:20) in /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-includes/pluggable.php on line 690





Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-content/themes/Fekete_16_4238_25/functions.php:20) in /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-includes/pluggable.php on line 691





Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-content/themes/Fekete_16_4238_25/functions.php:20) in /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-includes/pluggable.php on line 692





Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-content/themes/Fekete_16_4238_25/functions.php:20) in /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-includes/pluggable.php on line 890









Idézet-01_vége:














3.)


Ismételt belépési kísérletre a következő üzenet jött:






Idézet-02_kezdete:








Parse error: syntax error, unexpected '>' in /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-content/themes/Fekete_16_4238_25/functions.php on line 9






Idézet-02_vége:











4.)


Az eredeti elmentett functions.php verzióval FTP-n felülírtam az újat és ismét be tudtam lépni és megjelent az oldal is. (Eltűnt a tiszta fehér oldal.)











Lehet, hogy valami apróság okozza a "fehérséget". Kérlek, próbáld meg felfedezni az okot.


Köszönöm:


Zara

Tudnád csatolni a functions.php-dat?

Igen, itt csatolom:

Próbáld meg akkor a legvégére (a “}” után új sorba) azt, hogy









Code:

function zara_widget($args) {

extract ($args);



echo $before_widget; ?>









  • <a href="" title="Permalink: ">








<?php

echo $after_widget;

}

register_sidebar_widget(__('Zara widgetje'), 'zara_widget');

Köszönöm a törődést!

















Most a Wiget_02-kódnak a functions.php végére illesztése után a következő üzenet jött:
















idézet_03 eleje








Parse error: syntax error, unexpected '>' in /srv/users/mezo-2/szeretemamunkam.hu/www/wp-content/themes/Fekete_16_4238_25/functions.php on line 702






idézet_03 vége

Bocs, mert egy idióta vagyok. :slight_smile:





Kimaradt egy kérdőjel a the_post után. Remélhetőleg most fogja akarni az igazságot:









Code:

function zara_widget($args) {

extract ($args);



echo $before_widget; ?>









  • <a href="" title="Permalink: ">








<?php

echo $after_widget;

}

register_sidebar_widget(__('Zara widgetje'), 'zara_widget');

:smiley: :smiley: :smiley:











Működik !!!











Köszönöm.






















Nagyon Super !








A címével lóg ki kicsit a többi widget közül - , mert ennek a widgetnek nincs címe, mint pld. "Legutóbbi bejegyzések"





Kérlek, varázsolj a szuper widgethez címet, vagy mond meg, hogy hogyan csinálhatom én.


Köszönöm:


Zara

Hát, az előbbi kódban a









Code:






elé megpróbálhatod beszúrni, hogy





Code:

Legutóbbi bejegyzések

Köszönöm !!











Kipróbáltam. A title nem a blockheaderbe, hanem a blockcontenet-body-ba került,





mint a csatolt képeken is látszik.

















— Egyik kép egy “normál” címet mutat: — Widget-Header-Title_NORMAL.png











— A másik kép a “zara-02” címét mutatja: — Widget-Header-Title_ZARA-02.png

















Vajon, hogyan kerülhetne a title a blockheaderbe?



Bocsi itt pótlom a csatolmányokat

Valóban…











Akkor próbáljunk olyat, hogy a működő kód elején a funkció meghívása után definiálunk neki címet is. Tehát a kód eleje akkor így nézzen ki:









Code:

function zara_widget($args) {

extract ($args);

echo $before_widget;

echo $before_title;

echo 'Legutóbbi bejegyzések';

echo $after_title;

?>

:smiley: :smiley: :smiley:











Működik !!!

















Teljesen készen van a Widget !

















Nagyon Szuper !



Köszönöm.











......


Ha az avatarod melletti boríték ikonra írok azt csak Te látod vagy az is közkincs ?

Na, akkor krízis elhárítva. :slight_smile: Szívesen.





A borítékos dolog privát, azért hívják private message-nek. :slight_smile: