Localis fajl feltoltese media upload-val phpbol!

Sziasztok!











Eppen egy jigoshop webaruhazat csinalok es az ugyfel azt kerte hogy a regi adatbazisbol toltsuk at az adatokat ami nem is lenne gond de a termekekhez vannak kepek is … es napok ota filozom rajta hogyan tudnam megoldani a problemamat… leirnam ameddig eljutottam…











a regi db-bol sql-vel osszeszedunk minden adatot (1 sor = midnen adat 1 termekrol, a fenykepek elerese is)











ezt phpban teszem meg es ebbol lesz egy asszociativ tomb amin vegig iteralok es az alapjan toltom fel az API-n keresztul a postokat es a meta fieldeket… viszont a media upload-ot a legjobb tudomasom szerint csak upload-bol vissza jott file resource-val lehet meghivni …





tehat tobb megoldas is van csak nem tudom melyik lenne a jo es melyik megvalosithato:




  • curl(es mintha en nyomkodnam a dolgokat… elegge felejtos)




  • valahogy eloallitom az upload tombot es akkor mar megy a media upload




  • feltoltom kezzel a db-be es megkeresem az API azon funkcioit amik a kepeket bemeretezik es raeresztem az ossze kepre… ez sem a legszebb megoldas…











    valakinek valami otlet ?

bar nem ismerem a platformot de gyanitom, hogy van beepitett/ingyenes/premium plugin .CSV import-hoz. Ezek legrosszabb esetben 30-50$ korul mozognak. Igy a kesobbiekben az ugyfel sima excel tablazaton is tudja kezelni a dolgot es neked sem kell tul sokat problemaznod vele.

koszonom de inkabb szeretnem megoldani mert szerintem amig talalok olyan csv-s cuccost ami kompatibilis a jigoshoppal vagy konkretan meg lehet neki mondani mit hova melyik tablaba szurjon be es a kepek miatt futassa le az auto kepmegvagasokat is … addigra meglesz a megoldas :),elvileg mashol javasoltak egy megoldast … holnap megnezem es ha jo akkor kiirom ide de addig is varok ha van otlet programozasi szemszogbol :slight_smile: azert koszonom