Legújabb hozzászólások egy külső fórumból

Sziasztok!











Milyen pluginnal lehetne megoldani egy olyat, hogy a WordPress widget-szerűen mutatná a legújabb, egy fórumban lévő hozzászólásokat.





Szóval egy WordPressen kívüli fórumról van szó. (phpBB)











Van egy ilyen pluginem fent az oldalon, de az a legújabb postokat tudja megjeleníteni, WordPressen belül.











Nagyon megköszönném a segítségeket!

Sima RSS olvasó nem jó? :rolleyes:

Ha azt mondom, hogy nem tudom, mi az a RSS, akkor kinevetsz? :stuck_out_tongue:





Minden jó, ami erre képes, és meg tudom csinálni!! :wink:

Phpbb-be van RSS, ami kilistázza a legújabb hozzászólásokat. Így keress rá erre: “wordpress rss in widget”





A phpbb-be pedig állítsd be az adminban.

Köszönöm syska! Sikerült megcsinálnom! :wink:

Raktam be RSS-t az oldalsávba. Mutatja is a dolgokat, de nem túl sűrűn aktualizál.





Írtam fórumba, órák után sem jeleníti meg az új hozzászólást. Ez mitől lehet? A régebbi hozzászólások ott vannak, az újat nem írja ki. :frowning:

Használd ezt, és beállíthatod vele, hogy mely' időközönként szedje le a híreket.











http://wordpress.org/extend/plugins/feedwordpress/

Győző, nagyon szépen köszönöm!

Üdv!











Segítséget szeretnék kérni. a Feedwordpress-t szeretném használni, de valamilyen oknál fogva nem frissíti a fórum hozzászólásokat.





Mikor beteszem az oldalsávba beteszi a friss hozzászólásokat, de többet nem frissít. Biztos valami egyszerű dolog a megoldás, vagy már le van írva itt a fórumon csak én nem találtam.











A weblap: www.miskolcrc.hu











Előre is köszönöm a segítséget!

Mennyi időközönként nézed? Nincs benne valami beállítás, hogy mikorta olvassa újra a feed-et?





(Plusz nem használsz valami cache plugint?)


'syska' wrote on '2011-11-30:




Mennyi időközönként nézed? Nincs benne valami beállítás, hogy mikorta olvassa újra a feed-et?


(Plusz nem használsz valami cache plugint?)








A bővítmény szerkesztésében ezt találtam:


Quote:

define ('DEFAULT_UPDATE_PERIOD', 60); // value in minutes





Gondolom ennek az értéknek az átírásával lehet módosítani a frissítés gyakoriságát.


Változtattam, de nem volt hatása. 10 óra telt el, de nem frissít.


Akkor jelennek meg meg új hozzászólások, ha újra ráteszem az oldalsávra. Akkor egyszer.





"cache plugint" Nem tudok róla, hogy használnák. Nem is igazán tudom, hogy mi az.





Elnézést, elégé kezdő vagyok a ezen a téren.





A segítséget előre is köszönöm!

Ha megnézed a feed-eket a böngésződben, akkor azoknál frissül a tartalom?





Én amúgy a WP-Import-ot használom feed olvasásra. Lehet érdemes kipróbálnod. :slight_smile:

Az oldalakon a tartalom frissül igen.











Ezt telepítettem ( WordPress Importer )





Viszont fogalmam nincs, hogy mit kell kezdeni vele, mert ez is egy olyan bővítmény, aminek nyomát sem látom sehol…

Vezérlőpult —> Beállítások —> Syndication —> Feed and Update Settings - itt be lehet állítani minden időzítéssel kapcsolatos dolgot, ugyanezen az útvonalon, csak a végén a FeedWordPress Diagnostics Settings menüpontnál pedig elég aprólékos információkat lehet begyűjteni arról, hogy mi lehet a gond.











Tubi! Ha már használatba veszel egy bővítményt, akkor előbb annak dokumentációját (már, ha van neki :slight_smile: ) kellene elolvasni, meg a bővítmény honlapját és támogatói oldalát. Történetesen a Feedwordpress eléggé jól dokumentált, pl.: http://feedwordpress.radgeek.com/wiki/scheduling-updates/











Cache (magyarul: gyorsítótár) pedig szintén van a Feedwordpressben: előző útvonalon, csak a végén —>FeedWordPress Performance Settings rész első pontja a cache ürítését teszi lehetővé.

Köszönöm a választ. Az Angol tudásom eléggé hiányos sajnos.





Próbálkoztam a beállításokkal, de nem vezetett eredményre.





Mikor cache-t ürítem, utána megjeleníti az újabb hozzászólásokat, de csak egyszer.

A beállításokban kipróbáltam már minden variációt, de nem vált be.





Elképzelhető, hogy a fórum oldalakon van valami letiltva?





Esetleg nem a fórum főoldalának linkjét kéne megadnom?

Szia!











A fórum adminisztrációjában be kell kapcsolni az RSS csatornát, hogy működjön a dolog.


'tubi' wrote on '2011-12-02:




A beállításokban kipróbáltam már minden variációt, de nem vált be.


Elképzelhető, hogy a fórum oldalakon van valami letiltva?


Esetleg nem a fórum főoldalának linkjét kéne megadnom?








Köszönöm a segítséget! Ez nyert! :)