Legördülő lista opciók tömeges felvitele Budypressben

Sziasztok!











Új vagyok, eddig Joomlával “játszottam”, de áttértem WP-re, mert nagyon jónak tűnik nekem közösségépítéshez a Budypress.





A problémám a következő: Legördülő településlistát szeretnék létrehozni, de nem akarom egyenként felvinni a településeket. Hogyan tudnám egyben felvinni őket?





Joomla SOBI2-ben pontosvesszővel darabolt listában tudom megtenni. WP-ben van hasonlóra lehetőség?











Köszi!











joe

Szerintem a php explode() mukodhet, csak valahogy bele kell tomnod az urlap kodjaba.


'psztrnk' wrote on '2010-11-14:




Szerintem a php explode() mukodhet, csak valahogy bele kell tomnod az urlap kodjaba.








Szia!


Köszi! Nem írtam le, de nem vagyok programozó, de a gyerekeim biztos azok lesznek. :) Jó néhány dolgot meg tudok oldani már, és észreveszem például, hogy a magyar nyelvű WP-t azért nem tudom telepíteni, mert a config.php végén hiányzik a php lezárása, de nagy ász nem vagyok.


Utánanéztem mi a php explode, értem, hogy működik, de hogy hová kell beírnom, és hol találom azt a fájlt, ahová be kell írjam, arról fogalmam sincs.





Joe

Én meg aztán pláne nem tudhatom, hiszen azt nem írtad le, hogy hol és milyen célra szeretnéd a menüt… :wink:

:unsure: Igaz… :rolleyes:











Településlistát szeretnék adni Buddypress regisztráció profil adatokhoz.





Ha már beszélünk róla, csatolom a magyarországi települések listáját, hátha jól jön másnak is.











Paszternák a nick?

Kb ilyesmire gondoltam: feltöltöd a towns.txt fájlt ugyanabba a könyvtárba, ahol a buddypress “register.php” fájlja van (bp-themes/sablonneve/registration).











Azután megnyitod a “register.php” fájlt és belemásolod az alábbi kódot oda, ahol a mezőt szeretnéd, hogy megjelenjen (értelemszerűen a “” és “” tagek között:









Code:

Lakóhelyed (nem kötelező)



<?php

$filename="towns.txt"; // ez betölti a városneves txt-t

$handle=fopen($filename,"r"); // ez megnyitja

$contents=fread // ez kiolvassa

($handle,filesize($filename)); // ez elmegy vadászni

$towns = explode(";", $contents) // ez meg felrobbanja a cuccot a pontosvesszőknél, darabokba

?>





<?php

foreach ($towns as $contents): // ez azt mondja egyenként minden darabot...

echo ''.$contents.''; // ...külön listaelemmé teszünk...

endforeach; // ..ami itt ér véget

?>









Azt azért szeretném megjegyezni, hogy ez bizony kétlem, hogy adatbázisba menti a felhasználó lakóhelyét. Ez csak a regisztrációs űrlap részeként visszaadja a txt-fájlod tartalmát. Viszont mivel nem használom a BuddyPress, abba nem nagyon tudnék segíteni, hogy ezt az adatot hogyan is adhatod hozzá a felhasználóid adatlapjához -- iksz.





Ami neked fontos, az az első pkp-kód, illetve annak behívása a és között. Hogy ezt pontosan HOVÁ is kell beszúrnod, hogy az adat mentődjön, azt remélhetőleg majd megmondja neked valaki, aki velem ellentétben ért a Buddyhoz... :)





És az nem a nickem, hanem a nevem. :)

Köszi! Meglátom mire megyek vele. :slight_smile:





Utánanéztem még délelőtt, a paszternák zöldség, olyan, mint a fehérrépa csak nagyobb és édesebb. De gondolom, te tudod. Én nem tudtam :slight_smile: Érdekes név.











Joe (ez meg a József, de nem tehetek róla :slight_smile: )