Lassú üzenet küldés (hírlevél) !

A félreértések elkerülése végett szeretném leszögezni hogy nem SPAM üzeneteket küldök, egy 1993 óra bejegyzett cég weboldaláról van szó és a domain cím is igen régen bejegyzésre került már, továbbá levlistánk nem vásárolt hanem az elmúlt 15+ évben nőtt ekkorára az ügyfelek címei alapján.

A problémám az alábbi.:
Lassú a hírlevélküldés. A telekom szerint nem náluk van a gond.
Az Üzleti Általános Szerződési Feltételek 3. sz. mellékletének 4.2.1. bekezdése alapján

i. 24 óra alatt, adott felhasználói fiókkal több, mint 1000 címzettet, illetve
ii. 10, 60 és 600 másodperces időintervallumok alatt rendre 32, 64 és 128 címzett
lehetséges.

A címzettek száma körülbelül 1500
Rendszerint a levélküldő óránként 50-re van beállítva azaz maximum másfél nap alatt ki kellene küldenie a rendszernek.

Ezzel szemben a levelek körülbelül 8 nap alatt mennek ki és úgy is csak akkor ha a böngészőben megnyitva hagyom a hírlevél admin felületét majd beállítom a böngészőt hogy 30-60 másodpercenként töltse újra.
Amennyiben a WP admint bezárom, szerintem hetekbe telne a levelek kiküldése.

Bárkinek bármi ötlet vagy tapasztalat mi lehet a gond?


Telekom szolgáltatás
Linux 4.18.0-11-generic x86_64
Apache
PHP 7.1.1
Adatbázis.: mysqli 5.5.21-log mysqlnd 5.0.12-dev - 20150407

Rendszer.: WordPress 5.4
SMTP, POP3, IMAP szerver: mail.t-online.hu

Newsletter Plugin (Verzió: 6.6.2, szerző: Stefano Lissa & The Newsletter Team).:
/wp-admin/plugin-install.php?tab=plugin-information&plugin=newsletter&TB_iframe=true&width=772&height=632

Üdvözöllek! Ezt úgy lehet megoldani, hogy át kell állni fenntartható technológiákra.

fokozatosan írom le

  • a WordPress cron-t (időzített háttérfolyamatok) a szerverről (linux cron), parancssorból kell indítani
  • speciális szolgáltatóval küldeni a leveleket, kb. 300 Ft/hó lenne
  • nem WordPress-ben írni/küldeni levelet, mert nem tudja fenntarthatóan elvégezni, hanem speciális szolgáltatóval intézni, 1500 levél ingyen lenne
  • nem emailben kapcsolatot tartani másokkal/ügyfelekkel, hanem modern eszközöket használni :blush: Intercom

akármelyikbe belekezdhetünk! most vagy éjjel nappal hívhatsz

ügyelet/hotline: +36-20-4242498 sms@szepe.net skype: szepe.viktor

1 kedvelés

ez szép meg jó, habár én fix megoldást kértem egy fix problémára egy fix rendszerben nem önreklámos alternatívákat felsorolni, ahhoz nem kell külsős segítség hanem elég a google is, persze értem én, ebből élsz meg és valami szánalmas önreklámnak megéri benyomni és rabolni más idejét egy pár sablonos sort hogy hátha lesz újabb ügyfél és hoz pénzt a konyhára…

A lista fix, az ügyfeleket teljesen új más szolgáltatásra feliratkoztatni (pl. mailchimp vagy akármi) macerás lenne így utólag, nem is kicsit, ismerve az ügyfelek hozzáértését a modern technológiához.
És itt jön a modern limlom, tekintve az ügyfelek összetételét, igaz diplomások de jelentős részük idős is ezért hiába van modern eszköz,
javarészt a facebook -ra sem regisztrálnak be, orvosok nem tech guruk vagy 90 után született interneten nevelkedettek akik 2 mondatból történik mi folyik a gépükön.

Mindegy, amennyiben van bármi konkrét megoldás a helyzet orvoslására, azt továbbra is szívesen fogadom… Amennyiben pedig továbbra is csak hirdetési felületnek szeretnéd használni a témát, könnyes búcsúval köszönném meg az eddigieket és kívánok könnyebben kapható ügyfeleket :wink: :smiley:

_Lehet erre nehezedre esik nem nem válaszolni, de ha nem érdemi a válasz akkor csak menne az oda-vissza szócsata, ez mindkettőnk idejét csak pazarolná szóval bölcsebb lehet ha hanyagoljuk egymást! :slight_smile: Köszönöm :slight_smile: _

lehetséges, hogy félreérthetően írtam, elnézést

pont arra válaszoltam az első két pontban, ami a problémád, csak nem hagytam abba

  1. a WordPress cron-t nem böngészőből kéne futtatni, hanem a tárhely szerverről - esetleg ha onnan nem lehet, akkor külső “cron” szolgáltatóval
  2. a Telekom személyes levelekre való SMTP szervere helyett egy tömeges levélre alkalmas szolgáltatóval kéne intézni a kiküldést, pl. Amazon SES-sel

Minden jót kívánok!

2 kedvelés