Külső php fájl meghívása

Egy olyan kérdésem volna, hogy pl van egy jópár olyan php fájlom, amit régebben csináltam, és ugye ezzel a bonyolult include-al szoktam volt meghívni!



Code:

<?PHP

$page_id = $_GET;

if(!isset($page_id)) {

$page_id = "0";

}

$file = $page_id . ".php";

if(file_exists($file)){

include("$file");

}

?>





Most ezeket a fájlokat bemásoltam a wp mappájába mondván, hogy így be tudom majd linkelni.


Code:

valami link





Mert ugye ezt használja a wp is.





Igen ám, de egy üres oldalra ugrik, ahol csak a sidebar, és egy szerkesztés felirat látszik!





Hogy lehet ezeket az oldalakat megjeleníteni? Mert gondolom, csak van egy kényelmesebb megoldás az helyett, mint hogy irány a wp admin, és akkor ott oldal írása, és az összes fájl tartalmát szépen egyesével bemásolgassam, elmentsem.


Az sem lenne gond, ha ezeket a fájlokat nem tudnám a wp-n keresztül szerkeszteni, mert megelégszem az EditPlus-szal is! :) Nekem csak annyi lenne a lényeg, hogy linkelni tudjam, és mindaz a css, ami az egész blogra vonatkozik, vonatkozzon ezekre a fájlokra is!





Köszi előre is!

Pedig sztem az lenne a legjobb megoldás, amit el akarsz kerülni. Lehetséges még úgy megoldani, h mindnek csinálsz külön oldalt WPben, ezeket linkeled, és az oldalnak meg annyi a tartalma h:



Code:

if(file_exists(fájlnév)){

include("$file");

}





fájlnév=az aktuális fájl teljes nevével.





Esetleg (szerintem) működhet az, h a $page_id = "0"; helyére bemásolod az a theme-ed indx.php fájlának tartalmi részét.





Dani

Köszi a scriptet! Hát végül is sokat gondolkoztam, és arra jöttem rá, hogy szerintem megéri a fáradtságot, ha mindent egyesével bemásolgatom, így legalább kerek lesz minden, és még a WP keresője is megtalálja… Vagy így is megtalálná? Mindegy! :slight_smile: Szerintem akkor szenvedek egy sort!











Köszi még egyszer!

Javítsatok ki, de szerintem a wp kereső az adatbázisban keres, szóval ez első megoldással nem találna smit.











Dani

Google keresővel kiegészítve már találna. Viszont az nem túl prof megoldás. irritated.gif