Külön oldal, automatikus frissítés

Sziasztok wp fanok!











Egy jópárszor átbújtam a fórumot (sokat lehet tőletek tanulni :slight_smile: ), de nem találtam megoldást a következőre: pluginnal megoldható-e egy olyan téma, hogy pl egy linkre kattintva megnyílik egy önálló külön ablak, amely mint egy bejegyzés látszik, és az folyamatosan frissül. Persze te szerkeszted a bejegyzésed közben. Példa: mint az élő foci közvetítés, vagy hasonlók.











Előre is köszi a segítségeteket.

aki még rajtam kívül nem érti a kérdést, tegye fel a kezét!

Van egy html meta tag erre:



Code:









A content="szám" a frissítés gyakorisága (jelen esetben 30 másodperc).


Gyártasz egy oldalt, aminek a címe legyen most "Ez egy oldal", ennek a slug-ja értelemszerűen "ez-egy-oldal" lesz. A header.php-ban a és közé (értelemszerűen oda, ahol a többi meta tag van), beszúrod ezt:





Code:









Ez csak arra az oldalra íródik meg, amit az if-ben megadsz (értelemszerűen az "ez-egy-oldal" slug-ot cseréld le annak az oldalnak a slug-jára, amit frissíteni akarsz.





Posztokkal is működik, akkor az is_page helyett is_single kell.

'mano' wrote on '2010-08-06:




aki még rajtam kívül nem érti a kérdést, tegye fel a kezét!








Gondolom van egy "Közvetítés" oldala, azt akarja megnyitni target="_blank"-kel és iksz időnként automatikusan frissíttetni a böngészővel. Gondolom.

'psztrnk' wrote on '2010-08-06:




Gondolom van egy "Közvetítés" oldala, azt akarja megnyitni target="_blank"-kel és iksz időnként automatikusan frissíttetni a böngészővel. Gondolom.





Helló psztrnk!





Igen ráéreztél kiprobálom a javaslatod! Köszönöm a segítséget.

mondjuk AJAX-al kéne megoldani a frissítést inkább mert így az egész lapot újra elküldöd!


'hgrg' wrote on '2010-08-06:




mondjuk AJAX-al kéne megoldani a frissítést inkább mert így az egész lapot újra elküldöd!








Hali!





Amúgy kiprobáltam és így jó is lenne, mert egyelőre csak szöveges frissítés lenne. Azonban a következőt kéne még megoldani: 1. Az oldal linkjére kattintva külön ablakban jelenjen meg a közvetítés, egy sablonnak megfelelő üres oldalon, widgetek nélkül stb...





Ez nem tudom megoldható-e. És mégegyszer köszönöm a segítségeteket.

Csinálsz neki egy oldal sablont az index.php vagy a page.php alapján, amiből kihagyod a sidebar-részeket és a kontentet tartalmazó divet css-ben full widthre állítod. Elmented mondjuk kozvetites.php néven és új oldal írásakor beállítod, hogy azt használja oldalsablonként.











Segítség: http://codex.wordpress.org/Pages#Creating_Your_Own_Page_Templates











@hgrg: ha van kedved AJAXban lekódolni neki, akkor hajrá. :smiley: