komment lapozás duplikálás

A problémám az hogy, ha beállítanám, hogy a kommenteket lehessen lapozni akkor felmerül a duplikációs probléma. Na most… Nézelődtem én, hogy hogyan lehet ezt a dolgot megoldani, de nem találtam megoldást. Nekem szükségem lenne arra, hogy lehessen lapozni köztük, mert most is van már olyan cikkem ahol több mint 50 komment van és elég lassú ahogy így betölt az oldal. Előre is köszi mindenkinek!

http://www.dailyseoblog.com/2009/02/wordpress-27-comment-pages-duplicate-content-issue-solution/











A fenti linken emlegetnek egy plugint és a commentekben van egy másik link, ami a plugin nélküli megoldást írja le. A gyengébbek kedvéért ide teszem azt is:





http://www.bin-co.com/blog/2009/02/avoid-duplicate-content-use-canonical-url-in-wordpress-fix-plugin/

Mi az a duplikációs probléma?

Az, hogy a “keresőatyaisten” gugli azt ‘látja’ hogy 2 oldaladon ugyanaz a tartalom van (=poszt az első oldalnyi komenttel és poszt a kov. oldalnyi kommenttel)… és az a mániája, mármint G-nek, hogy ilyenkor megbüntet, azaz nem indexel, mert rossz fiúnak tekint. És akinek fontos a keresésben/keresőben való helyezés, annak bizony ez nagy pofoncsapás!

Köszi szépen moshu. Pedig tisztán emlékszem hogy jártam itt is. Csak figyelmetlen voltam. :slight_smile:


mano wrote:

Mi az a duplikációs probléma?








Fontos, foglalkozni kell vele ;)

Egyébként úgy rémlik, hogy az All in One SEO Pack ezt is orvosolja. De nem vagyok 100%ig biztos benne.

Nem tudom én nem halottam, hogy orvosolná, oszt’ lehet. De ártani nem árt ez a piciny plugin.

Lehet, hogy nem teljesen ebbe a topikba való, de a tartalomduplikálásról kérdeznék. Ha egy másik portálmotorról költözünk WP-re, akkor mi a “helyes” eljárás? Úgy értem, egy percig sem szabad a két motoron hagyni azonos tartalmakat, és törölni kell azokat a régiről (illetve ha nem is törölni, de új oldaltérképet beküldeni a guglinak, meg láthatatlanná tenni a régi helyen a tartalmat a robotoknak)?











kgb

Regisztrálj be a google-be és van benne egy olyan, hogy Webmestereszközök.











Ott egy az egyben le tudod tiltani a régi lapodat, azaz a keresések között az már nem fog megjelenni, és meg tudod adni az új címet is, amit viszont figyelembe fog venni…

[És vigyázni kell hogy úgy is maradjon, mert én gondoltam ha egyszer törölték akkor már nem megy vissza az indexbe, de tévedtem és visszament az egész oldal. Mikor észrevettem 3 napig tartott míg újra kikerült.

kgb.










  1. Nekem az egyik weblapom esetében elég volt a sitemap.xml, és hogy a lap kezdőoldaláról nem elérhető a régi tartalom (linkje).





    Joomla-ról húztam át a tartalmat WP-re.










  2. Egy másik helyen, egy ugyanilyen portálmotor változásnál olyat is csináltunk, hogy egy pár soros PHP kóddal segítségével a régi Joomla tartalom URL-címe az azonos WP-tartalom URL-címre irányítódott.





    Ez esetben arra volt szükség, hogy a régi Joomla tartalomnál, az SQL adatbázis meglegyen, mert ez a trükkös PHP kód abból dolgozott. Ám SEO szempontból ez a lehető legjobb megoldás.











    Mutatom ezt a kódot (hátha neked vagy másnak még jól jön), értelemszerűen, ahogy már írtam, ez Joomla-ról WP-re áttett tartalomnál működik, abban az esetben, ha a Joomla táblák még megtalálhatóak az adatbázisban:









Quote:

<?php








// Bejegyzések átirányítása


if ($_REQUEST == 'view') {





$link = mysql_connect('localhost', 'hitetlen', 'jelszavam');


$db_selected = mysql_select_db('hitetlen', $link);





$charset = "SET NAMES 'utf8'";


$char = mysql_query($charset);





$sql = "select post_name from wp_posts where ID = '".mysql_real_escape_string($_REQUEST)."'";


$query = mysql_query($sql);


$row = mysql_fetch_row($query);





$redirect_to_url = "Location: http://www.hitetlen.hu/".$row[0].".html";


//echo $redirect_to_url;





header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );


header($redirect_to_url);


die();








}


// Section-ök átirányítása a kategóriákra


elseif ($_REQUEST == 'section') {





$link = mysql_connect('localhost', 'hitetlen', 'jelszavam');


$db_selected = mysql_select_db('hitetlen', $link);





$charset = "SET NAMES 'utf8'";


$char = mysql_query($charset);





$sql = "select slug from wp_terms where term_id = '".mysql_real_escape_string($_REQUEST)."'";


$query = mysql_query($sql);


$row = mysql_fetch_row($query);





$redirect_to_url = "Location: http://www.hitetlen.hu/kategoria/".$row[0];


//echo $redirect_to_url;





header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );


header($redirect_to_url);


die();








}


// Kategóriák átirányítása a címkékre


elseif ($_REQUEST == 'category') {





$link = mysql_connect('localhost', 'hitetlen', 'jelszavam');


$db_selected = mysql_select_db('hitetlen', $link);





$charset = "SET NAMES 'utf8'";


$char = mysql_query($charset);





if($_REQUEST == 4) {


$_REQUEST = 104;


}


elseif($_REQUEST == 5) {


$_REQUEST = 105;


}


elseif($_REQUEST == 6) {


$_REQUEST = 106;


}


elseif($_REQUEST == 7) {


$_REQUEST = 107;


}


elseif($_REQUEST == bigeyes.gif {


$_REQUEST = 108;


}


elseif($_REQUEST == 9) {


$_REQUEST = 108;


}


elseif($_REQUEST == 10) {


$_REQUEST = 110;


}


elseif($_REQUEST == 11) {


$_REQUEST = 111;


}





$sql = "select slug from wp_terms where term_id = '".mysql_real_escape_string($_REQUEST)."'";


$query = mysql_query($sql);


$row = mysql_fetch_row($query);





$redirect_to_url = "Location: http://www.hitetlen.hu/cimke/".$row[0];


//echo $redirect_to_url;





header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );


header($redirect_to_url);


die();








}


// RSS feed átirányítása


elseif ($_REQUEST == 'com_rss') {





$redirect_to_url = "Location: http://www.hitetlen.hu/feed";





header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );


header($redirect_to_url);


die();





}





/**


* Front to the WordPress application. This file doesn't do anything, but loads


* wp-blog-header.php which does and tells WordPress to load the theme.


*


* @package WordPress


*/





/**


* Tells WordPress to load the WordPress theme and output it.


*


* @var bool


*/


define('WP_USE_THEMES', true);





/** Loads the WordPress Environment and Template */


require('./wp-blog-header.php');


?>








értelemszerűen az adatokat módosítani kell a saját adatokra.


A gyökérben található index.php fájl elejébe kellett raknom! A ?> kódot a végén hozd össze..., na, érted... (?)





Ezt a kódot Papp János készített, amiért külön köszönetemet fejezem ki itt is.

Köszi mindenkinek a megerősítést, segítséget. A héten átállunk, kíváncsi vagyok a forgalomvisszaesés mértékére, meg hogy a pagerank-et mikorra sikerül megint feltornászni 4-esre.











hitetlen, ezt a kódrészt majd megnéz(et)em, hogy mennyire tudjuk használni a szerencsétlen Nuke-nál, de jó lenne ha lehetne.











kgb

Nekem kgb megduplázódott rá vagy kb. két hétre a google-ből érkezők forgalma. Magyarán a motorcsere nem okozhat nagy galibát…, max szerintem csak akkor, ha az új motor SEO beállításai nem jók. De ezt a WordPress esetében nem nehéz belőni.

Csak hitetlent szeretném megerősíteni; a Wordpress alapból kellően SEO-barát, ha csak az All_in_one_SEO_pack-ot használod hozzá, akkor hamarosan semmi nem ment meg a 4-es PR-től. :slight_smile:

5 nap alatt 3-on voltam az új bloggal és már hétvégén megvolt a napi 800 látogató. Használjátok a SEO packot, jó cucc.


Quote:

Egy másik helyen, egy ugyanilyen portálmotor változásnál olyat is csináltunk, hogy egy pár soros PHP kóddal segítségével a régi Joomla tartalom URL-címe az azonos WP-tartalom URL-címre irányítódott.








Sajnálom, nem fogjuk tudni használni :(. Most néztem meg igazából, és bár nem értek php-ül, nagyjából látom, hogy mit csinál. Az a baj, hogy a cikkek egy részét daraboltuk (2-3 külön cikkbe), másik részénél a cím is változott, ráadásul a rovatszerkezet teljesen más lesz. Szóval nem igazán van rá algoritmus.





Igazából már az is jó/elég lenne, ha a régi url-ek mindegyike az új főoldalra mutatna.


G.

'Efrud' wrote on '2009-03-05:




Nem tudom én nem halottam, hogy orvosolná, oszt' lehet. De ártani nem árt ez a piciny plugin.








Mondjuk az is egy megoldás, hogy megnézed a WordPress forrást és a megfelelő helyen elvégzed a módosítást miszerint a lapokra tördelt kommentjeid nofollow -ozza. Azt hiszem azután a duplikáció már nem lenne probléma. Persze ha van plugin ami kényelmesebben és intelligensebben megoldja akkor érdemes élni vele. Csak hát az a sok plugin olyan mint a drog, előbb utóbb függőséghez vezet ;)

Azóta már elég az all in one seo abba is benne van a cannonical.

Azthiszem mostmár a Yoast seo-ban is van hasonló megoldás erre a problémára!