Költöztetés röviden

Üdv nagyjából tisztában vagyok, hogy hogyan kell egy honlapot átköltöztetni de azért a biztonság kedvéért leírom, hogy én mit tudok és szeretném ha kijavítanátok ha valamit rosszul tudnék:





-Lementem az adatbázist és átírom benne a www.mostanidomainnevem.com url címeket www.újdomainnevem.com-ra.





-Lementek minden fájlt (ftp) .





-Valamint elvileg át kéne írnom az admin->beállításokon a wordpress címet és a honlap címét de mivel ez nekem mind a kettő mostanidomainnevem.com és átírom az adatbázis nevet az újra ezért ezt gondolom nem kell felülírnom.




  • Ezek után vissza töltöm az adatbázist a már átírott verzióban.





    -Majd a fájlokat ftp-n feltöltöm az új könyvtárba!





    Ha jól tudom elvileg ennyi lenne bár elolvastam a Dokumentáció részen az erre szóló részt de egy kicsit megmondom őszintén össze zavart!





    A válaszokat előre is köszönöm!

-Nem teljesen világos, mi történik, amikor “átírod az adatbázis nevet”, de ha változik a neve, át kell írnod a wp-config.php-ben is(és ugyanígy a jelszóval).





-Ha szépen alakítottad az oldalt, akkor elvileg csak egy helyen kell átállítani a domaint az adatbázisban.





-Az adatbázis mentésnél érdemes figyelni a karakter kódolásra.











Szerkesztve: Most már világos. Ne az adatbázis nevét írt ád, csak a domaint(elérhetőségét az oldalnak). Persze változtathatsz rajta…

Nem nem akarom az adatbázis nevét át írni csak a linkeket ált. úgy írtam be, hogy http://mostanidomainnevem.com/akármi és ezeket ugye az adatbázisban át kell írni az új domain névre

Adatbázist letöltöd phpmyadmin-ból. Notepad-el megnyitod. Keresés / Csere





Régi url-t az újra cseréled. Új adatbázisba betölt, wp-config.php átír, közvetlen linkek beállítás frissít.

[font=helvetica, arial, sans-serif:1uitwdrl]közvetlen linkek beállítás frissít. Ez alatt mire gondolsz? :)[/font:1uitwdrl]

A WordPress költöztetéséről itt olvashatsz: http://dokumentacio.word-press.hu/wordpress-koltoztetes.html











A kérdésedre: Vezérlőpult —> Beállítások —> Közvetlen linkek —> Kívánt forma beállítása —> Módosítások mentése