Költözés!!!

Sziasztok! A napokban átköltöztettem az oldalamat a cjb-ről az extrára. Teljesen kezdő és autodidakta vagyok wp ügyben, de úgy tűnik nagyjából sikerült a dolog, viszont lenne két nagyon fontos kérdésem! Az egyik, hogy lehetséges-e a régi vendégkönyvet, illetve annak bejegyzéseit is átexportálni az új oldalra, illetve az aloldalakat miért nem sikerült áttelepítenem???





Aztán van egy olyan problémám is, hogy az extrára telepített wp-ben nem látszanak a visualis szerkesztő ikonjai, ezt sem értem miért lehet, hiszen ugyanazt a wp-t tettem ide is… Előre is köszi a válaszaitokat, üdv: Hencida

ha ingyenes extrán vagy, akkor a vizuális szerkesztő eltűnése bug lehet, mert nálam se látszott (az ingyenes atw-n meg igen… ilyet :slight_smile: )… de úgyse való semmire, ha rám, meg a többiekre hallgatsz, ki is kapcsolod…

Hol kell azt kikapcsolni??

ang: Users > Your profile





van egy “checkbox” balra fent

Kedveskéim! A kérdéseimre még nem kaptam választ… A wisy-t felemásan sikerült megoldanom: feltettem egy plugint , ami csak akkor működik, ha kikapcsolom a profilban… de így nem tudok kódot írni… (vagy csak béna vagyok, lehet, hogy inkább béna vagyok!) De mi van a vendégkönyvvel és az aloldalakkal?

  1. A wysiwyg egy haszontalan állat - és amennyiben használod, akkor felejtsd el azt, hogy “kódot” (pl. HTML tag-eket) irsz a tartalomba…




  2. Ha lemaradtak dolgok a költözködéskor - hát, akkor bizony “bénán” költöztetted a cuccot (bocs, nem tudtam kihagyni :slight_smile: )





    Ehhez kapcsolódva: az a bizonyos vendégkönyv és ‘aloldalak’ szintén a WP részei voltak? Másképpen kérdezve: WP-vel lettek alkotva?

az aloldalas dolog azért van, mert a wordpress 2.1.3as verziójának az exportja még nem a legjobb, csak az oldalakat exportálja, az al-oldalakat már nem…











a 2.2-es verziótól kezdve már javították azt a hibát











ezért érdemes volna a régi helyen frissíteni a wordpresst a legújabbra, és csak utána exportálni, úgy már jó lesz.











sajnos itt a word-pres.hu-n még csak a 2.1.3as verzió van fent, de az újabbhoz is van magyarítás, google-ban megtalálod…

Akkor mégsem én voltam teljesen a béna ugye???

Kedves nyolcvan! Köszi a türelmes választ! Sajnos (nő létemre, aki teljesen egyedül tanulja a wp titkait), egyelőre még igenis szükségem lenne a wysiwyg-re is, mert nem tudok html-ben kódolni, legfeljegy egy-két dolgot, azt is csak leséssel. Azért köszi!

szerintem moshu-ra gondoltál, ő írt a wysisyg-ről, én azt meg sem említettem :smiley:











az aloldalaknál meg igen, nem te voltál a béna, egyszerűen még bug-os a wordpress régebbi verziója, és valószínüleg még nálad az van fent











szed le a wordpress.com-ról a leújabbat, frissítsd a régi helyen a wordpresst, és úgy exportáld azt az xml fájlt, és úgy már jó lesz





(ha esetleg kellene magyarítás is az újabb wordpresshez, azt itt találasz:





http://futourist.hu/tom/download/wp-2.3_hu.zip, sajnos ezen az oldalon még a régebbihez való van…)

Ah, mivel én soha nem használom azt az export-izét költöztetésre, erről a “bug”-ról nem is tudtam. Sorry.





Minden nap tanul az ember valami újat…











Amúgy igen, én vagyok a wysiwyg konok ellenzője - ha rajtam múlott volna, sohe nem lett volna bévezetve :slight_smile: ám senki nem kérdezett.





De ez egy hosszú történet…

hencida-nak ink‡bb meg kellene tanulnia hogyan dumplja ki a phpmysql felŸleten az adatb‡zist nem? azzal mindent ‡thuzol ami az adatb‡zsiban van.

Pryus! Próbáltam, köszi a tippet, de sajna nem sikerült úgy sem. Nekem a 2.1.3-as volt fent, most frissítettem a 2.2-re, megpróbálom ezzel is. Egyébként a probléma nem oldódott meg, sajna ezzel a verzióval sem működik az extrán a wysiwyg… frown.gif





Moshu én nem haragszom ám, csak fáj az igazság!! smile.gif

Lenne még egy kérdésem a TUDOROKHOZ!!! (már, ha szabad) Valamit annyira elgányoltam, hogy a hozzászólások hófehér mezőjébe csak fehér betűvel lehet írni. Már átnéztem több css fájlt, de egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hol kell ezt módosítani. Tudnátok nekem ebben segíteni, vagy akár megmondani, hogy hova, mit kell beírnom??? Hálás lennék érte smile.gif