Kódkészlet probléma

Sziasztok!











Miután régi blogomból nagy nehézségek árán (b2 evolution) sikerült átkonvertálni a bejegyzéseket, még mindig maradt benne pár zavaró hiba. Többek között, hogy miután a wordpress UTF-8-as kódkészletet használ a régi bejegyzések kb így néznek ki:



Quote:

“2007.01.20-21 �jszak�ra B�kszin, az �d�l�ben /nem Koszi�k/ akartok-e p�tszilvesztert?” - K�rd�s by Fuxy





Azt már próbáltam, hogy a WP beállításai között kiválasztottam az ISO-9985-2-es kódkészletet, de ekkor a motor ékezetei tűnnek el. :(





Hogyan/mivel lehetne átkonvertálni a régi adatbázis bejegyzéseit, hogy már az UTF-8-as kódkészlettel is a normális szöveg lássam? Vagy mást kell átírnom a wp-ben?





Előre is köszönöm!





Selion

Senkinek nincs ötlete, javaslata? :frowning:

Létezik egy “search and replace” (keres/helyettesit?) plugin: http://thedeadone.net/?p=183





Megpróbálkozhatsz azzal esetleg. Minden betűre külön kell futtatni, de még mindig egyszerűbb, mint kézzel bogarászni egyenként.

Ez akkor azt jelenti, hogy gyakorlatilag az összes bejegyzésed és a kommentek is más kódolással (feltételezem 8859-2) vannak az adatbázisban? Mert akkor az lenne a legtisztább, hogy tábla kiment, átkódol, visszatölt. Illetve ha jól emlékszem a phpMyAdmin-nak is van valami ilyen lehetőség, most hirtelen nem tudom. Olyan, amelyik helyben elvégezné az átkódolást nem tudok, bár az lenne a legjobb.





Hol tartasz most? Megoldjuk wink.gif


'Makó wrote:

Ez akkor azt jelenti' date=' hogy gyakorlatilag az összes bejegyzésed és a kommentek is más kódolással (feltételezem 8859-2) vannak az adatbázisban?[/quote']


Igen, pontosan ezt jelenti! (b2evolutionról térek át)





Quote:

Mert akkor az lenne a legtisztább, hogy tábla kiment, átkódol, visszatölt.





Ez pontosan hogyan működik? :)


Kezdem feladni, mert a phpmyadminos megoldás nekem valamiért nem akart eddig összejönni. :(


Quote:

Illetve ha jól emlékszem a phpMyAdmin-nak is van valami ilyen lehetőség, most hirtelen nem tudom. Olyan, amelyik helyben elvégezné az átkódolást nem tudok, bár az lenne a legjobb.


Hol tartasz most? Megoldjuk wink.gif





Szóval itt. ;)


Van kb 3 év blogos bejegyzése és a hozzá tartozó kommentek.


Azt már sikerült megoldani, hogy a WP-be át tudtam importálni a b2evo-s anyagot, de a kódkészletproblémára már sajna nem találtam semmilyen megoldást!





Köszönet a segítő szándékért!





Selion


moshu wrote:

Létezik egy "search and replace" (keres/helyettesit?) plugin: http://thedeadone.net/?p=183


Megpróbálkozhatsz azzal esetleg. Minden betűre külön kell futtatni, de még mindig egyszerűbb, mint kézzel bogarászni egyenként.





Szia!





Sajna nem működik. :(


Valószínüleg én ronthatok el valamit, de nekem semmit sem hajlandó átállítani, helyettesíteni. (Szerzők nevét próbáltam cserélni.)





S.

A phpMyAdmin-on keresztül mit próbáltál?





És még egy kérdés: a mysql charset-je az most mire van állítva?


Makó Tamás wrote:

A phpMyAdmin-on keresztül mit próbáltál?


És még egy kérdés: a mysql charset-je az most mire van állítva?





Szóval:


1. lépésként a már meglévő adatbázisból kiexportáltam phpmyadminnal a b2evolution táblákat.


2. lépésben létrehoztam egy új táblát a wp blognak, ahová myadminnal importáltam a kimentett .sql-t.


3. telepítettem a wp-t az új adatbázisba, aztán a netről levadászott b2evo2wp kiegészítővel importáltam a b2evo táblákból a wp-be a régi bejegyzéseket.





Ennek az eredménye, hogy a charset maradt a régi.


Egyébként az eredeti b2evo adatbázis latin1_swedish_ci kódolású. :(





Selion

Oké, de én nem a collation-re, hanem a charset-re lennék kíváncsi smile.gif Elvileg ezt ugyanúgy adatbázis/tábla/mező szinten lehet meghatározni a mysql-ben, mint a collation-t, de a phpmyadmin-ban csak az adatbázisnál írja ki és ott sem lehet módosítani. (Legalábbis nálam ez így működik, lehet, hogy ez szolgáltatófüggő.) Ugyanis ha az utf-8 lenne és az import-nál beállítod, hogy az sql-ed az latin2-es kódolással van, akkor szerintem azt át kell hogy kódolja utf-8-ra. Legalábbis nekem ez lenne a logikus wink.gif


'Makó wrote:

Ugyanis ha az utf-8 lenne és az import-nál beállítod' date=' hogy az sql-ed az latin2-es kódolással van, akkor szerintem azt át kell hogy kódolja utf-8-ra. Legalábbis nekem ez lenne a logikus wink.gif[/quote']


Ott a pont. :)


Igen, az sql UTF-8-as, és mikor importálom és beállítom a latin2-t akkor is ilyen karaktereket kapok vissza. :(





Már egy csomó variációt kipróbáltam, de egyszerűen nincs ötletem, mi lehet a megoldás...





S.

Eheh, akkor valami nem kóser smile.gif





Át tudnál küldeni egy ilyen fájlt az egyik tábláról? Mondjuk valami kicsit, amibe azért vannak ékezetek, pl. a kategóriák táblát?





Küldd magánban!


Makó Tamás wrote:

Eheh, akkor valami nem kóser smile.gif


Át tudnál küldeni egy ilyen fájlt az egyik tábláról? Mondjuk valami kicsit, amibe azért vannak ékezetek, pl. a kategóriák táblát?


Küldd magánban!





Küldtem! ;)


Előre is köszi!





S.

Selion!





A mail-eddel valami gond van. Visszajönnek a levelek. A futourist.hu-n írj a nevemre!


Makó Tamás wrote:

Selion!


A mail-eddel valami gond van. Visszajönnek a levelek. A futourist.hu-n írj a nevemre!





Szia!





Valószínüleg én bénázok el valamit, de nem találom a címed. :(


Küldenél egy levelet a selion_kukac_dreamer.hu -ra, hogy hová küldjem?





Előre is köszönettel!





Sel.

Siasztok!





Érdeklődöm, hogy mi a helyzet, sikerült-e megoldani?





Én gyakorlatilag ugyanebben a cipőben járok.


Diotoro wrote:

Siasztok!


Érdeklődöm, hogy mi a helyzet, sikerült-e megoldani?


Én gyakorlatilag ugyanebben a cipőben járok.





Egyelőre nem. :(





Igazából túl sok időm nem volt rá, de nincs is több ötletem.

Az én történetem úgy kezdődött, hogy 2005-ben elkezdtem írni a blogot WP 1.2-ben. Sajnos ISO-8891-1 kódolással. Tegnap frissítettem a blogmotort 1.2-ről 1.5-re, azután 1.5-ről 2.1-re. Ekkor állt elő az a helyzet, hogy vagy a blog adminja ékezetes és a bejegyzéseim rosszak, vagy fordítva.











Ha az adminban UTF-8-ra állítom a kódolást, akkor az admin tökéletes, de a postok rosszak. Ha az admint ISO-8891-1-re vagy ISO-8891-2-re állítom, akkor az admin rossz és a postok jók.











Próbáltam a phpMyAdminnal a DB visszatöltéseket Latin-1, Latin-2, UTF8 kódolással de ezek csak színesítették az ékezetes betűk elkúrásának palettáját. Vagy sok kérdőjel lesz vagy kalapos betűk, vagy összevissza hülye karakterek. Nagyon bosszantó!











Jó lenne ha erre ki lehetne találni valami praktikus megoldást, mert sokan szívnak emiatt!

gyerekek, ez most lehet hogy fura lesz…de nekem eddig általában simán mentek a költöztetés dolgok…mégpedig…legyen bármilyen char készlettel is, az export fájlt simán a total commander view-er dolgával megnézi az ember (F3), ott átállítja a karakterkészletet UTF8-ra…persze ilyen csúnyaságok lesznek benne, mint amiket mutattatok, de miután utf8-ra állítottátok, egyszerűen ctrlA, ctrlC és beilleszt az sql táblába…és innen oké a dolog…a phpmyadmin, vagy akármely sql kezelő csak csúnyaságokat tesz az ékezetek helyére, de a blogon fut…





ha így mégsem menne…akkor még marad a jó öreg m$ word…ott egyenként megnézed hogy mondjuk melyik karaktersor melyik ékezetet reprezentálja…majd benyomod, hogy az összes ilyet cserélje ki mondjuk nagy Á-ra, vagy kis é-re…nincs olyan sok ékezetes magánhangzó…és 10percnél nem tart tovább még egy 150oldalnyi export esetén sem…





remélem érthető voltam





csibe

Csibe! Ezzel egyetlen egy baj van: “Rabsz??dikus ???lomk???pek kavarogtak l???zad??? elm???mben.” Így néz ki a blogom most UTF-8-ban.

umm…mindenek ellenére, nekem most kiválóan olvashatónak tűnik a blogod…