Kezdőként egy már meglévő honlap kezelése, rendezése

Hello!

Kérdéseim lennének. Elkezdtem egy honlapot rendezgetni, de nem tudok sokat a wordpressről. Nekem konkrét segítség kellene, pár percben, konkrét kérdésekre. Jelenleg csak ott tartok, hogy friss híreket teszek fel rá(bejegyzéseket, újakat). De semmi egyebet nem tudok. A blokkban nem tudok se formátumot, se betűtípust váltani, hogy blokk ne legyen, azt se tudom mit kell csinálni, a szokásos szövegszerkesztős és formázási lehetőségek sehol nincsenek… Vmi CSS-t kellene hozzá megtalálnom, de olyanra nem akadtam… Stb. A wordpresst nem lehet frissíteni, mert a chat régi, és amiatt a php-t se lehet, de ahhoz még semmit nem kaptam, hogy azt hol lehet elérni, hogy a chatet kezdjem rendezgetni…szal…elég nem egyszerű így bolgodulni. Pedig programozást tanultam, de a wordpress felülete számomra még kevésbé ismert. Várom a továbbértekezést ebben. Köszönöm a segítséget! :slight_smile:

Szia Kriszta!

Köszönöm a válaszod. :slight_smile: Remélem látni fogod, amit írtam lentebb…
Aki segíthetne, nem ér rá, Tomi a neve. Ő mondta, hogy php-t nem lehet frissíteni, mert akkor a chat
lehet semmit nem fog működni, mert az régi. Újítani kellene, de ő nem ér rá, nem tud vele foglalkozni.
De engem se tud tanítani benne. Nem bővítmény, hanem a honlapon van egy chat, ahova be lehet lépni.
Mivel ez egy netes rádió, ott a műsorvezetők is ott vannak általában, mikor műsort adnak, és a hallgatók is
beléphetnek rá. De csak szimplán hallgatni is lehet.
Ha jól látom, akkor a wordpress 3.1.8-as.
De én magamtól azt nem frissítem, csak úgy. Én ezt tanulom is, és csak nem rég óta csinálom.
Úgy gondolom nincs jogom frissíteni, pláne ha bezavarna más részeibe a honlapnak. És igen, van a
chat, ami php-be van, de ahhoz nem kaptam semmit. A chatet látom, be tudok lépni, mint egy hallgatója
a rádiónak, vagy a regisztrált nevemmel, ahol van admin jogom, de ott a kinézetébe, meg semmibe se
tudok belenyúlni, se újítani, se változtatni, mivel az a felület, de nem a háttere. És ott se kezdek el csak úgy,
a saját szakállamra hozzányúlni bármihez is, mert ez már jó ideje megy, működik, én meg csak nemrég kezdtem
ezen dolgozni.
Fogalmam sincs, hol lehet látnom a chat mögötti php kódolást…nem kaptam hozzá elérést, se semmit még.
Fogalmam sincs milyen sablonok vannak, hogy vett, vagy ingyenes.
Ez egy már kész honlap. De kellene kezdeni lassan frissíteni, újítani. Nekem csak annyi volt eddig a dolgom, illetve
annyit tudtam csinálni, hogy a 2020-as pár hír után végre 2021-ben is vannak már rajta újabbak. Azokat keresem,
válogatva teszek fel innen-onnan, megjelölve a forrást, hogy legalább már ennyi legyen rajta rendesen.
Azt se tudom mi fán teremnek a bővítmények…szokta írni, hogy lenne új, meg jelzi, de azokkal és a frissítésekkel
nincs foglalkozva. Aki csinálná, Tomi, nem ér rá…mint írtam. Engem taníthatna meg, gyors és érthető magyarázatokkal,
videókkal, amiben mondja és mutatja, hogyan kell, de arra se ér rá… Éppen ezért kérek segítséget, hogy haladjak már
végre vele.
Lehetne, hogy blokk szerkesztés nélkül tegyek be bejegyzéseket, de ahhoz azt irta plugin kellene…hogy ne blokkban
dolgozzak…de nem csinált ennek érdekében se semmit. Tehát kínlódok a blokkal, nem tudok se betűtípust, se formátumot
változtatni benne…olyan ,amilyet a gép/wordpress dob. És nincsen sehol olyan, mint a szövegszerkesztőben, hogy látom,
kattintok rá, és változtatni tudom…mert már mindent végigkerestem utána, de semmi…nem tudom odavarázsolni az ilyen,
szövegszerkesztőben használt gombokat, mint betűformátum ,vagy betűméret, vagy bármi…és sehogy se tudom elérni a blokkban!
Egyszerűen ezt nem tudom jobban írni. Nincs. Én meg azt se tudom mit kellene ahhoz csinálnom ,hogy ez ne ilyen legyen…
De: akik a műsorokat szokták időnként adni, azok megint más dolgokat látnak, más felületeket kezelnek, de az is még a rádió,
és egy wordpressben lévő honlaphoz tartozóan van. Érthető így? Hogy ezt hogy és mint hozták össze ilyenre, nem tudom…
De nekem már ez egy adott felület.
Akié, az nem tudja a technikai hátteret annyira, csak kis részét. Tomi érti azt. Akik műsoroznak, azok azt, azok semmit se
tudnak a többihez hozzászagolni. Azokat a felületeket meg végképp nem látják, amiben ez ilyen formában működőképessé
van varázsolva.
Szal…ez egy ilyen adott történet. És ebben kellene nekem boldogulnom…úgy, hogy nem sokat tudok a wordpressről és nincs
se annyi időm, se annyi energiám, hogy egyedül tanulgassam, keresgessek róla dolgokat, videókat…stb. Mivel eléggé
efoglalják a napjaimat a családom. Ha vhol dolgoznék, külön lennék ott más lenne, mert ami itt van, azzal nem kellene napi
szinten foglalkoznom, mert fizikailag is távolabb lennék. Több időm lenne erre is, másra is, magamra is… De most még nincs
sajnos így…vagyok, ahol, és várom, hogy végre legyen munkahelyem, tudjak költözni, és vhol külön élni ismét.
De ez hosszú…

Egyelőre ennyi. Ja, még látok olyat is, hogy wordpress 5.5.3 …akkor ez lenne?..
Php az meg 7.1.33… Ilyeneket meg tudok találni, nem vagyok elveszett annyira…de nem igazán lehet hozzányúlni, ahogy én
ezt a Tomit értettem…

Köszönettel: Solara/Orsi

1 kedvelés

Ilyen régi WP-t (amivel nem volt foglalkozva fejlesztői szemszögből) nem érdemes frissíteni. Egyszerűbb ha a wp-suli.hu -s videók alapján készítesz egy új oldalt.
Ha erre nincs időd, energiád, akkor meg kell fizetned egy szakembert.

Sziasztok!
Teljesen kezdőként kreáltam meg az első WP weboldalamat. Már régóta megfogalmazódott bennem, hogy webtárhely szolgáltatót is igénybe veszek. Igy jött a képbe a Forpsi. Kérdés: Hogyan tudom a legegyszerűbben exportálni a WP weblapomat Filezillán keresztül a Forpsi tárhelyére? Letöltés után csak egy .xml fil-et kaptam, meg néhány képet .tar kiterjesztésben. Ez biztosan kevés lesz:( Köszönöm a segitséget! Chris