Kezdő "mappa" kiválasztása

Sziasztok!







Lenne egy nagy problémám amivel nem tudok megbirkózni. A tárhelyemen jelenleg 3 mappa is van, egyik a phpmyadmin, másik a phpbb harmadik a wp nevű mindegyikben a maga kis fájlrendszere van, az adatábzis nincs keverve minden tök jól működik. Viszont a nagy problémám az, hogyha valaki beírja az enoldalam.hu domaint akkor nem a wp oldalra jut ahogy szeretném hanem egy tcm szerű file kezelő jön be a mappák neveivel, majd erre rákattintva tudja megnyitni valamelyiket a háromból. Én azt szeretném, hogy az oldalt megnyitva, alapból a wp-be ugorjon és a wordpress nyíljon meg. Van erre valami lehetőség?







Én arra gondoltam max, hogy csinálok egy index.html-t amiben átirányítom a wp mappába az embereket, de ezt elég kőműves megoldásnak tartom, biztosan van ennél jobb is, erre lennék kíváncsi.







Válaszotokat és segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Az általad említett alapértelmezett “lista” egy nem feltétlen jó ötlet eredménye: Alapértelmezetten engedélyezve van a “mappa listázás”: Ha egy mappának nincs index-e (apache esetében httpd.conf / accessfile-ban (pld .htaccess) beállított DirectoryIndex el beállított alapértelmezett kezdő lapja) akkor listázza annak tartalmát. Ezt -ha engedélyezett- akkor a .htaccess file-ban elhelyezett Options -Indexes el lehet kikapcsolni

Az “átirányítást” pedig kétféleképp oldhatod meg:

  1. Újraírod az URL-t és a blogot kiszolgálhatod a fő-domainról is:

    domain/

    miközben csinálsz egy belső átirányítást a domain/wp-re

    és kizárod az urlől a

    domain/forum/

    domain/pma/


    url-eket
  2. csak egy átirányítást csinálsz (amit te is írtál, de ezt is meg lehet csinálni htaccess-ből, így a domain/url-t továbbítja a domain/wp/url-re)

Köszi a segítséget, szerintem itt engedélyezett, mivel eddig egyik más tárhelyen sem volt ilyen meglepetésben részem. Viszont kérdésem, hogy melyik htaccessben lehet ezt kikapcsolni? Vagy beszéljek a szerver üzemeltetőjével? Minden mappán belül van egy htaccess, a fő mappában viszont nem látok egyet sem amit tudnék módosítani, a mappákban lévők viszont gondolom már nem ide tartoznak. Sajnos az általad leírt egyes lehetőséget tudásom hiánya miatt nem igazán látom át (Mármint, hogy mit is kéne csinálni.)







Köszönöm a segítségedet!

Most így elgondolkoztam, mivel költözés után vagyok, az egyetlen ami miatt a /wp mappába pakolgattam mindent, az az, hogy ha csak simán másolom be, az eddig bejegyzésbe illesztett képeket nem ismeri fel mivel mindegyik előtt ott volt a /wp felirat. Esetleg ha tudtok arra valami tanácsot, hogy ezt több képnél, csoportosan hogyan tudom megszüntetni annak is örülnék, mivel akkor feltelepítem az egészet egyből a gyökérkönyvtárba és a problémám megszűnik :slight_smile: