Kezdetek

Egy síma telepítés után a helyi szerveremen (úgyis, mint localhost) próbálgatnám a Wordpresst.





Eddig minden CMS-nek (akár Joomla, akár Drupál, stb.) volt egy olyan funkciója, hogy “nulláról” lehetett kezdeni a honlap építését, ám itt ugye van egy mintalap, amit jelenleg nem tudok megkerülni…





Hogyan lehet a wordpressel egy saját lapot üres oldalakkal elkezdeni (remélem érthető vagyok smile.gif





Más:





Létezik valami kézikönyv-szerűség, mert ezidáig sajnos nem találtam igazán?











Köszönöm a megértő segítségeteket!

Mintalap alatt mit értesz? Lényegében telepítés után egy bejegyzés és egy oldal van rendszerben és a bejegyzéshez tartozik egy hozzászószólás. Ha ezeket kitörlöd akkor teljesen üres a rendszer. De lehet félreértelek és másfelől közelíted meg a kérdést. Kézikönyv szerűség van a http://codex.wordpress.org vagy magyarul van dokumentáció amelyet a http://dokumentacio.word-press.hu/ oldalon találsz.

Kedves Csola!











ne nevettessél, mert cserepes a szám. :slight_smile: :slight_smile:











A Joomla!, vagy a ÍDrupal, vagy az e107 csupaszon indul? Üres lapokkal?











Ráment mindig pár napom amikor a Joomla!-t próbálgattam, hogy levakargassam a rám erőszakolt mindenféle megjelenést (nem kinézetben, bár akkor azért nem volt olyan sok sablon hozzá - meg most is csak töredék van a WP-hez képest, hanem minden gyagya, keresztbekötött funkcióban).











A Wp-nél egy-két kattintás, és eltűnik az üdvözlő szöveg a próba hozzászólással együtt. Összesen 10-12 egyszerű kattintással teljesen csupasz, és, ha az alapbeállításokon végigmész, akkor már csak a csupasz alapsablon marad.











Nem tetszik az alapsablon? A wordpress.org-on ma éppen 1.172 db-ot kínálnak az ingyenes sablonokból és 8.959-et az ingyenes bővítményekből.











Ha teljesen magadnak akarsz építkezni, akkor a WordPress Biblia, eredeti nevén a Codex amit tanulmányoznod kell.











Sok sikert!


'Farkas wrote on '2010-04-01:




Kedves Csola!











Köszönöm !

Kedves Győző!











Engem ez az egyszerű 10-12 kattintás érdekelne, ahogy az oldalt le lehet csupaszítani. Akárhogy próbálkozom, de a “with Comments Closed > Edit this page” és a “You are logged in! Logout or go to the dashboard” felirat mindig ott marad.











Itt a fórumon is próbáltam rátalálni a válaszra, de nem sikerült. Lehet, hogy nem a megfelelő kulcsszavakat használtam.











Nagyon köszönöm a segítségedet.

Ahhoz, hogy azok eltűnjenek, az oldalad sablonfájljaiban kell kutakodnod, amit a wp-content/themes-ben találsz… hogy azon belül mit keress, abban sokat segít többek között a codex.wordpress.org oldal…

Kedves Balou!











Talán ezeket keresem. Ezeket csak simán kitörlöm? És ha valami fontoshoz nyúlok hozzá? Vissza tudom állítani?































csinálj a fileokról másolatot a gépeden





aztán töröld ki ezeket a részeket. feltöltöd, megnézed. ha bajos visszarakod a másolatot… csak legyen mindig másolat ha módosítasz. aztán ha jó akkor azt rakod talonba…

  1. Azt, hogy “edit this page” csak és kizárólag bejelentkezett admin (blog tulaj) látja, senki más. Mér zavar?










  2. Kommentek eltűntetése. Ezt keresd:

Code:






És "kommenteld ki PHP nyelven ekképpen:


Code:






Gyakorlatilag ezzel megszűnteted, kiiktatod a comment template file behívását.





3. Ez elvben eltünteti a "logged in..." marhaságokat is (merthogy az a comments.php template file-ban van)