Két blog egyben

Sziasztok!











Egy kicsit pontatlan a cím, de talán így is jó lehet.





Van egy tesztelés alatt lévő oldalam, amire filmes kritikák és informatikai cikkek kerülnek/kerülnének ki.





Szeretnék egy plusz részt (oldalt), ami egy saját blog részt tartalmazna.





Nem szükséges, hogy kint legyen a főoldalon. Mindössze legyen egy link a blogomhoz.





Ha lehet egy wordpress-el oldanám meg :slight_smile:











Előre is köszönöm a segítségeket!





Attila

Hmm.





Nem látok kérdést.

Mert nincs is kérdés. A fenti leírás magában hordozza a választ.





Ha csak link lesz, minek két blog egyben. Legyen kettő külön, és “jocakát”.

Valóban! :slight_smile:











Egy kicsit fáradt és ideges voltam ezek végett.











Adott szóval egy oldal, amin cikkek szerepelnek.





szeretnék egy részt ezen az oldalon amin az én blogjaim szerepelnek.





viszont ezek a bejegyzések nem kellenek, hogy a főoldalon megjelenjenek.





Tehát az eredeti oldalon mindössze egy Saját Blog sor legyen, melyre kattintva megjelennek a blogbejegyzések.





Anno ezt a Joomlán probléma nélkül ment. :frowning:











Attila

Állíts be statikus oldalt kezdőoldalnak.

Csinálsz egy “blog” post kategóriát,ACE pluginnnel kizárod a főoldalról,és belinkeled az adott kategóriát a menüdbe…röviden…

Köszönöm Balou!











Már csak azt kéne összehozni, hogy a linkre nem az archive felülete jelenik meg a blognak, hanem mint a főoldalon a bejegyzések eleje, pont mint a főoldalon szereplő cikkeknél.











Köszi

…hát nehogy már egy-egy kategória kizárásáért plugint rakjál fel!

hát ha van egy jó ötlet rá, hogy lehet megcsinálni, akkor szívesen veszem. :slight_smile:
















stb stb stb

Sajnos a php és ezekhez ily szinten nem igen értek.





Pont ezért nem joomla-ba folytattam a dolgokat, hanem wordpress-be. :frowning:


mano wrote:

...hát nehogy már egy-egy kategória kizárásáért plugint rakjál fel!








Miért, mi baj a pluginemmel? :D

Ö. Ó. Izé. Anyaaaaa, kijöhetek a sarokbóóóól? :stuck_out_tongue:











Nincs azzal semmi baj, csak olyan dologért szerintem felesleges plugint felrakni, amit a wp szinte alapból tud már… :rolleyes:











Persze ez a plugin biztos sokkal de sokkal többre is képes, így holnaptól én is ezt használom… :cool:

Én fordítva gondolkodom.











Inkább felrakok egy plugint, amiben megmaradnak a beállítások, bármilyen sablonom is van, mint, hogy beleírjak egy sablonba, amit ha majd lecserélem hónapok múlva, elfelejtem, hogy beleírtam, és anyázni fogok…

Hát, egyrészt, én fel szoktam írni, hogy mit módosítok a sablonban, másrészt sablont nem cserél azért olyan sűrün az ember.











Erőforráskímélőbb sablonba megoldani, mint pluginnal. Eleve, ha sablonba van, csak egyszer kell lefutnia, utána meg wp-super-cache html-ből tolja ki.

Charlie! És azt is mindig tudni szoktad, hogy a papírt hova tetted? :slight_smile:











Erre szokták mondani volt, hogy ízlések és papnék… :slight_smile:











Egyrészt mindig az az alaptézis, hogy ne piszkálgassuk a kódokat (hacsak nagyon nem vagyunk benne járatosak), mert az első frissítésnél elrepül, mint a győzelmi zászló…











Másodsorban - a nagy guruk kivételével - egy-egy kód összeszedése, beillesztése, megfelelő működésre bírása nem jár minden izzadság és idegeskedés nélkül (láthatjuk a Fórumból is…), és kevesen olyan precízek, hogy fel is írják, hogy mit, hol, mikor, mivel, hogyan, miért oldottak meg éppen ott, és akkor, és úgy…











Viszonylag kisforgalmú lapokat sem terhel halálra egy, netán tizenegy bővítmény sem, és a wp-super-cache telepítése még akkor is, ezek mellé is lehetséges.











Úgy tapasztalom, hogy éppenhogy a kevésbé felkészültek, a kezdők, középhaladók és haladók azok, akik aránylag sűrűn cserélik a WP ruházatát, mindaddig, míg meg nem lesznek elégedve az eredménnyel. Mivel annyira még nem felkészültek, hogy maguknak buheráljanak egy igazi, elképzelésüknek megfelelő és működő oldalt, sok variációt kipróbálnak. És e közben szálldosnak el a korábban valamiért beírt kódok, okoznak heti fejtörést, hogy miért is viselkedik úgy az az egy sor, aminek nem is úgy kellene…

ja, nem sima papírra írom fel (olyan nem használok), hanem gépen :slight_smile:











van egy projects nevű mappám, abba domainenként (vagy ha nem weboldal, akkor a neve) mappák, és azokban van minden az adott oldalhoz kapcsolódó dolog. (viszont most fedezem fel az officeban lévő OneNote 2007-et, nagyon jó jegyzetelésre)











Mellesleg nálam a frissítés úgy kezdődik, hogy nyomok egy diffet a régi és újra, hogy lássam mi változott.